آمریکا خود را به دیپلماسی برای پیشبرد حل مساله هسته ای شبه جزیره کره متعهد می داند!

یک مقام ارشد آمریکا در امور کره شمالی بدون اشاره به سیاست های خصمانه کشورش علیه پیونگ یانگ مدعی شد که آمریکا خود را به دیپلماسی برای پیشبرد حل مساله هسته ای شبه جزیره کره متعهد می داند!


به گزارش روز جمعه ایرنا ، ' استفان بوث وورث ' فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی که در ادامه سفر به کشورهای کره جنوبی، ژاپن و چین در پکن بسر می برد، گفت : باید به از سرگیری مذاکرات شش جانبه هسته ای در پکن کمک کرد.
مقام آمریکایی به علت بن بست در مذاکرات شش جانبه که همانا تداوم سیاست های خصمانه آمریکا علیه کره شمالی و تمدید تحریم های یکجانبه علیه پیونگ یانگ است، اشاره ای نکرد.
وی گفت : در باره از سرگیری این مذاکرات با مقام های کشورهای منطقه از جمله کره و چین بحث و تبادل نظر کرده است.
وی افزود : قصد دارد مذاکراتی با همتای روس خود در اینده نزدیک داشته باشد.
' بوث وورث ' گفت : متقاعد شده ایم که دیپلماسی برای حل مساله هسته ای کره شمالی اهمیت زیادی دارد و در هفته ها و ماه های آینده فعالیت های دیپلماتیک را تقویت خواهیم کرد.
در همین حال ' جیانگ یو ' سخنگوی وزارت خارجه چین دیروز گفت : چین و آمریکا موافقت کرده اند مراودات و ارتباطات نزدیک برای از سرگیری مذاکرات شش جانبه هسته ای در پکن را ادامه دهند.
' بوث وورث ' فرستاده آمریکا در جریان سفر به چین با ' یانگ جیه چی ' وزیر خارجه و ' وو دا وی ' نماینده ویژه چین در امور شبه جزیره کره دیدار و ملاقات کرد.
مذاکرات شش جانبه پکن برای حل مساله هسته ای کره شمالی از حدود یک سال و نیم قبل به دلیل مانع تراشی های آمریکا و همپیمانان این کشور به بن بست کشیده شده است.
تحرکات جاسوسی و نظامی آمریکا علیه کره شمالی ، تمدید تحریم های اقتصادی علیه پیونگ یانگ از جمله عواملی است که کره شمالی از آنها به عنوان مانعی در مسیر حل و فصل مساله هسته ای شبه جزیره کره یاد می کند.

کد خبر 93029

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =