۰ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۵

اسرائیل این بار از دست روسیه به آمریکا پناه می برد

روس ها خشم اسرائیل را برانگیخته اند. سوریه این بار تبدیل به عامل اختلاف میان اسرائیل - ایالات متحده شده است فروش تسلیحات روسی به سوریه چیزی نیست که اسرائیلی ها بتوانند به راحتی از کنار آن بگذرند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیری رژیم اسرائیل در نشست وزرای حزب لیکود نسبت به این خبر واکنش نشان داده و گفت: قرارداد فروش موشک‌های دریایی ضد ناو روسیه به سوریه معضلی واقعی برای اسراییل شده است.

بازتاب تایید واگذاری تسلیحات روسی به سوریه به اعلام خشم اسرائیلی ها خلاصه نشد. مقام های اسرائیلی تاکید دارند که در ازای این خرید تسلیحاتی ، تل آویو نیز از ایالات متحده تجهیزات نظامی خریداری می کند. برخی منابع نزدیک به اسرائیل علت سفر ایهود باراک وزیر دفاع این رژیم به آمریکا را نیز تلاش برای خریداری تسلیحات اعلام کرده اند. دیدار با رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا، جیمز جونز مشاور امنیت ملی و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه کشور میزبان از جمله برنامه های باراک در این سفر است .

رقابت تسلیحاتی که در خاورمیانه به راه افتاده و آمریکا ایران و برنامه هسته ای این کشور را دلیل آن می داند با اصرار روسیه برای تحویل تجهیزات نظامی به سوریه وارد فاز جدیدی می شود. اسرائیل در نیم قرن گذشته همواره به دنبال حفظ برتری نظامی خود بر کشورهای عربی منطقه بوده است و اکنون با قرار گرفتن روسیه در کنار کشورهایی مانند ایران و سوریه، اسرائیلی ها قصد دارند شکاف تکنولوژیکی بوجود آمده میان خود و اعراب را گسترش دهند . اسرائیل در حالی برای حفظ این برتری به واشنگتن چشم امید بسته است که مقام های کاخ سفید پیش از این تلویحا مخالفت خود را با دستیابی اسراییل به سلاح‌های پیشرفته از جمله موشک‌ها و بمب‌ اعلام کرده بودند .

 

کد خبر 94098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =