۰ نفر
۴ مهر ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۸

کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام بزرگترین رژه نظامی تاریخ این کشور است.

بر اساس گزارشی که امروز (یکشنبه) منتشر شد، مشخص شد که کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام بزرگترین رژه نظامی تاریخ این کشور با حضور هزاران سرباز، تانک و موشک انداز همزمان با برگزاری یک نشست سیاسی مهم در این کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از منابع نامشخص در کره شمالی گزارش داد که حدود ‌١٠ هزار سرباز در پایگاه هوایی "میریم" در نزدیکی شهر پیونگ یانگ، از ژوئیه برای تمرین شرکت در این رژه بزرگ ملی مستقر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هنوز به طور دقیق مشخص نیست که این رژه نظامی قرار است در چه زمانی برگزار شود، اما به نظر می‌رسد که این رژه در پیونگ یانگ برگزار شود.

یکی از این منابع به خبرگزاری یونهاپ گفت: تسلیحاتی که برای این رژه در نظر گرفته شده، شامل خودروهای نظامی مجهز به پرتاب کننده‌های موشک‌های کوتاه برد و میان برد و موشک انداز‌های چند منظوره، آتشبارها و تانک‌های مختلف است.

یکی دیگر از این منابع به یونهاپ گفت: با توجه به حجم آمادگی‌ها، این رژه احتمالا بزرگترین رژه نظامی تاریخ کره شمالی خواهد بود.

وزارت دفاع کره جنوبی ماه گذشته اعلام کرده بود که استقرار حجم عظیمی از نیروهای کره شمالی از جمله شمار زیادی از سربازان، کشتی‌های جنگی و آتش بار‌ها را در نزدیکی پیونگ یانگ رهگیری کرده است.

کره شمالی از یک ارتش ‌٢/١ میلیون نفری برخوردار است که اغلب مراسم سیاسی مهم خود را با برگزاری رژه‌های نظامی گسترده جشن می‌گیرد.

خبر برگزاری این رژه عظیم در حالی منتشر شده است که پیونگ یانگ در هفته جاری بزرگترین نشست سیاسی طی ‌٣٠ سال اخیر را آغاز خواهد کرد که احتمالا در این نشست مسیر برای جانشینی جونگ اون جوانترین فرزند کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی فراهم می‌شود.

گفته می‌شود که کنفرانس حزب کارگر کره شمالی سه‌شنبه آغاز به کار خواهد کرد.

این کنفرانس قرار بود ماه سپتامبر برگزار شود، اما بنا به دلایلی که هنوز به طور دقیق مشخص نیست برگزاری این کنفرانس به تعویق افتاد.

کد خبر 95428

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =