۰ نفر
۶ مهر ۱۳۸۹ - ۰۶:۲۳

رهبر کره شمالی امروز (سه شنبه) جوانترین فرزند خود را به عنوان یک ژنرال ارتش این کشور منصوب کرد؛

رهبر کره شمالی امروز (سه شنبه) جوانترین فرزند خود را به عنوان یک ژنرال ارتش این کشور منصوب کرد؛ انتصاب وی تایید رسمی این موضوع است که جوانترین فرزند کیم جونگ ایل احتمالا جانشین پدرش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعلام این موضوع در رسانه‌های کره شمالی تنها چند ساعت پیش از آغاز بزرگترین نشست حزب حاکم کارگر طی 30 اخیر در این کشور انجام شد؛ نشستی که انتظار می‌رود کیم جونگ اون، جوانترین فرزند کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی اولین حضورش در عرصه سیاسی این کشور را تجربه کند.

خبرگزاری شینهوا نیز گزارش داد که این نشست بزرگ آغاز شده است. خبرگزاری کیودو نیز در گزارشی اعلام کرد که حزب کارگران کره شمالی بار دیگر کیم جونگ ایل را به عنوان دبیرکل این حزب انتخاب کرده است.

انتصاب کیم جونگ اون به عنوان یک ژنرال ارتش توسط پدرش باعث می‌شود تا جوانترین فرزند کیم جونگ ایل برای اولین بار در رسانه کره شمالی حضور یابد.

براساس گزارش خبرگزاری آسویشتد پرس، کیم یونگ هیون یک کارشناس امور کره شمالی در دانشگاه دانگوک سئول گفت: این انتصاب آغازگر روز جانشینی کیم جونگ اون به جای پدرش است.

خبرگزاری کره شمالی گزارش داد: کیم جونگ ایل همچنین در انتصاب دیگری کیم کیونگ هویی، تنها خواهرش را به عنوان یک ژنرال ارتش خلق کره منصوب کرد.

گفته می‌شود کیم جونگ ایل 68 ساله قصد دارد قدرت را به فرزندانش بسپارد و انتظار می‌رود باید منتظر نسل سوم این خانواده در قدرت بود. کیم جونک ایل در سال 1994 زمانی که پدرش به دلیل عارضه قلبی درگذشت قدرت را به دست گرفت.

کارشناسان اعلام کردند با توجه به اینکه جوانترین پسر کیم جونگ ایل در سن حدود 28 سالگی قرار دارد و بی‌تجربه است، خواهر 64 ساله رهبر کره شمالی ممکن است برای نظارت به انتقال قدرت در صورتی که کیم جونگ ایل فوت کند، منصوب شده باشد.

چونگ سئونگ چانگ یک عضو برجسته موسسه سجونگ در سئول گفت: این احتمال وجود دارد که خواهر کیم جونگ ایل نقش هماهنگ کننده برای تضمین این انتقال قدرت را ایفا کند.

گفته می‌شود که خواهر بزرگ کیم جونگ ایل و همسرش که معاون رییس کمیسیون دفاع ملی کره است احتمالا به عنوان محافظان از کیم جونگ اون تا زمان به قدرت رسیدنش فعالیت کنند. اینکه چه کسی جانشین کیم جونگ ایل خواهد شد برای امنیت منطقه شبه جزیره کره بسیار مهم به شمار می‌رود.

اطلاعات بسیار اندکی در مورد کیم جونگ اون که گفته می‌شود حدود 28 سال دارد و در سوئیس تحصیل کرده وجود دارد . وی دو برادر بزرگ دیگر نیز دارد اما کیم جونگ ایل بسیار تمایل داشته که کوچکترین فرزندش جانشینش شود.

هنوز عکسی نیز از جوانترین فرزند کیم جونگ ایل منتشر نشده است و حتی ملت کره جنوبی نیز در مورد تلفظ اسم وی شک و تردید دارند چون وی تاکنون در هیچ رسانه‌ای حضور نداشته است.

کرت کمپبل، معاون وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری تصریح کرد: واشنگتن به دقت نظاره‌گر تحولات درکره شمالی است.

پیشتر قرار بود نشست حزب حاکم کره شمالی در سپتامبر برگزار شود اما بنا به دلایلی لغو شد.

آندری لانکوف از دانشگاه لوک مین نیزگفت: همانطور که انتظار می‌رفت این انتقال قدرت کم‌کم در حال انجام است و گمان می‌رود که رهبر کره شمالی در این انتقال قدرت عجله دارد.

قدرت‌های منطقه نیز با دقت نظاره‌گر این نشست بزرگ در کره شمالی هستند.

 

کد خبر 95964

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =