به گزارش مهر:

نسخه نهایی «بدرود بغداد» ساخته مهدی نادری برای حضور به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش فیلم‌های غیر انگلیسی زبان جایزه اسکار هفته آینده آماده می‌شود.

نسخه نهایی این فیلم نسبت به نسخه به نمایش در آمده در جشنواره فیلم فجر پارسال حدود هفت دقیقه کوتاهتر شده است. همچنین صدای فیلم نیز برای نمایش در آکادمی اسکار دالبی شده و هفته آینده آماده خواهد شد. گفته می‌شود «بدورد بغداد» در نمایش خود در سینمای گرگان با استقبال خوبی روبرو شده است.

«بدرود بغداد» داستان شخصیتی به نام دانیل دالکا (با بازی مزدک میرعابدینی) را روایت می‌کند که پس از شکست در مسابقه بوکس، یکی از شرط‌بندها را به قتل می‌رساند و در مسیر فرار، هیچ جایی را امن‌تر از ارتش ایالات متحده نمی‌یابد. از سوی دیگر صالح المرزوق (با بازی مصطفی زمانی) آماده شده تا ماشین عروسی خود را برای جشن آماده کند و در این فاصله غرش اولین گلوله‌های جنگ در عراق شنیده می‌شود...

پانته آ بهرام، مجید بهرامی، آریا شاکری، مجید بهرامی، عدنان شاه‌طلایی، جهانگیر سرشار و ... دیگر بازیگران این فیلم هستند. «بدرود بغداد» نخستین فیلم بلند مهدی نادری است.

نظام‌الدین کیایی صدابردار، مسعود عربی طراح گریم، فرهاد ویلکیجی طراح صحنه و لباس، داود رسولیان مسوول جلوه‌های ویژه، حامد شریفی‌نیا دستیار کارگردان و جواد جلالی عکاس «بدرود بغداد» هستند که توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.

«بدرود بغداد» از سوی ایران به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا برای حضور در رقابت جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان انتخاب شده است.

برخلاف سال‌های گذشته که فیلم‌های معرفی شده به اسکار توسط هئیت متشکل از نمایندگان صنوف و بنیاد فارابی انتخاب می‌شد، این بار «بدرود بغداد» توسط شخص علیرضا سجاپور مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی برگزیده شد که با حرف و حدیث‌هایی همراه بود.

کد خبر 97386

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =