واحدمرکزی خبر: یک سیاستمدار انگلیسی معتقد است که اتحادیه اروپا سرنوشت شوروی سابق را پیدا می کند.

به گزارش تلویزیون راشاتودی،راجر هلمر نماینده انگلیسی پارلمان اروپا مخالف نزدیکی بیشتر کشورش به اتحادیه اروپا و خواستار بازنگری در بسیاری از معاهدات انگلیس با این اتحادیه است. وی در مصاحبه با راشاتودی گفت،انگلیس همیشه یک عضو بی میل اتحادیه اروپا بوده است.

وقتی انگلیس می خواست به اتحادیه ملحق شود،گفته شد که این فقط یک فعالیت تجاری است و ما هم از آن حمایت کردیم.اما اگر آن موقع اطلاعات الان خود را داشتم،هرگز حمایت نمی کردم.

عضویت در اتحادیه اروپا ما را فقیرتر و ازدموکراسی دور کرده و آزادی های ما را سلب کرده است از این رو بهتر است از آن خارج شویم. وی به روند قضایی اتحادیه اروپا نیز اشاره کرد و آن را مغایر با آزادی هایی خواند که انگلیسی ها به آن عادت کرده اند.وی فرستادن افراد بیگناه به کشورهای دیگر برای محاکمه را که از فعالیت های اتحادیه اروپا بوده است، نادرست خواند. وی همه مشکلات اقتصادی اتحادیه اروپا را به یورو نسبت داد و گفت،ارز واحد کارساز نخواهد بود.اما بهرحال کشورهای ضعیف اتحادیه مانند یونان در هر حالت خروج یا باقی ماندن در اتحادیه با مشکلات زیادی روبرو خواهند بود. وی افزود،اتحادیه اروپا نمی تواند مدت طولانی به بقای خود ادامه دهد.شوروی با همه عظمتش هفتاد سال دوام آورد.و تعجب آور نخواهد بود که اتحادیه اروپا نیز بزودی همان سرنوشت را پیدا کند.

کد خبر 98100

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =