به گزارش واحد مرکزی خبر،

خبرنگار فاکس نیوز در وزارت دفاع آمریکا گفت: براساس برخی گزارشها کمکهای آمریکا به شرکتهای امنیتی خصوصی در افغانستان به دست نیروهای طالبان می رسد. به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، جنفر گریفن گفت: کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گزارشی تکان دهنده را درباره اینکه چگونه برخی از شرکت های امنیتی خصوصی که آمریکا به استخدام خود در آورده است، برای طالبان کار می کنند.

کارل لوین سناتور دمکرات عضو این کمیته گفته است اسنادی قابل ملاحظه ای در دست است که نشان می دهد برخی از مقاطعه کاران امنیتی حتی علیه نیروهای خارجی در افغانستان کار می کنند و در حالی که برای مقابله با طالبان استخدام شده اند، علیه نیروهای ما تهدید به شمار می آیند و موفقیت ما در این جنگ را تهدید می کنند. گریفن گفت: در یک مورد فساد به اندازه ای واضح بود که مقاطعه کاران امنیتی به جای مامور، سنگهایی را گذاشته بودند که از دور شبیه مامور امنیتی بود.

در یک مورد دیگر نیز در هرات، حقوق دوازده هزار دلاری پرداخت شده به صورت مستقیم به طالبان پرداخت می شد.

به گفته کمیته نیروهای مسلح، این کمیته اسنادی را به دست آورده است که نشان می دهند شرکتهای خصوصی امنیتی دلارهای پرداخت شده مالیات پردازان آمریکایی را در اختیار جنگ سالاران و زورگویان مرتبط با قتل، آدم ربایی و رشوه ستان مانند طالبان و دیگر فعالیتهای مخالف نیروهای خارجی قرار می گرفت. خبرنگار فاکس نیوز افزود: اکنون نیز اطلاعاتی در دست است که نشان می دهد پاکستان بازی دو گانه خود را برای تضعیف آمریکا که متحد این کشور به شمار می آید ادامه می دهد.

برای ششمین بار در طول هفته، شبه نظامیان به کاروان کامیون های ناتو حمله کردند.

وال استریت ژورنال نیز به نقل از فرمانده طالبان در استان کونار آورده است که اعضای آی اس آی، دستگاه اطلاعاتی پاکستان از آنان خواسته اند که به جنگ خود با آمریکا در افغانستان ادامه دهند.

این مساله، تاییدی بر گزارش کاخ سفید به کنگره است که نشان می دهد آی اس آی همچنان با برخی از گروههای تروریستی در ارتباط است. سناتور جان کری از اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ادامه فعالیت آی اس آی در برخی از فعالیت ها که از دیدگاه ما برخی از این فعالیت ها مشکل ساز هستند همچنان برای ما نگران کننده اند. گریفن گفت: این مساله که دلار های مالیات پردازان آمریکایی به دست طالبان می رسند مایه تعجب و نگرانی اعضای هر دو حزب در کنگره آمریکا شده است.

کد خبر 98496

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =