​امروزه موبایل یا تلفن همراه بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی انسان‌ها شده و این همه وابستگی احتمالا به این دلیل است که چندین کار را با هم برای شما انجام می‌دهد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از توریسم آنلاین، از وقتی که کیفیت دوربین های موبایل بهبود یافت لحظه های بیشتری از زندگی انسان ها ثبت شدند.

از سال ۲۰۱۱ تاکنون یک رقابت به نام MPA یا جوایز عکاسی با موبایل برگزار می شود که استعدادها و عکس های برتر عکاسی با موبایل را معرفی می کند.

«آنری کارتیه-برسون» (عکاس فرانسوی که نقش مهمی در گسترش عکاسی خبری و خیابانی داشت) معتقد بود که ۱۰ هزار عکس اولیه ما بدترین ها هستند اما امروزه عکاسی موبایلی این فرصت را به مردم داده تا عکس های زیادی بگیرند و به راحتی ۱۰ هزار تا را رد کنند.

از سال ۲۰۱۱ نمایشگاه های متعددی از عکس های موبایلی در لس آنجلس، سان فرانسیسکو، نیویورک، تورنتو، ملبورن، سن خوزه و … برگزار شده اند.

در هشتمین سال برگزاری این مسابقه بیش از ۷ هزار عکس از ۶۵ کشور به بخش داوری ارسال شدند در بخش های: چشم انداز، پرتره، سیاه و سفید، طبیعت، حیات وحش و عکاسی خبری تقسیم بندی شده اند.

برنده جایزه ویژه امسال «Dominika Koszowska» گرافیست و عکاس اهل لهستان است.

«دنیل برمن» موسس این رقابت عنوان کرد که هر ساله تعداد زیادی از شرکت کنندگان از گوشی آیفون استفاده می کنند اما امسال تنوع بیشتری در مدل تلفن های همراه بوده است.
​۶۱۲۸۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =