مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ازثبت ۲ اثر هنرمندان استان در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد و گفت:این دو هنرمند آثارشان را به عنوان علامت تجاری و برند ثبت کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به ظرفیت‌های صنایع دستی استان در کشور و جهان بیان کرد: در راستای توسعه و ترویج صنایع دستی و اهمیت برندسازی در این حوزه با پیگیری‌های معاونت صنایع دستی و برگزاری کارگاه آموزش برندسازی و آشنایی با روند ثبت برندهای صنایع دستی در سال جاری تاکنون ۲ هنرمند از قاسم آباد روستای جهانی چادر شب بافی و رشت شهر ملی رشتی دوزی نسبت به ثبت علامت تجاری خود از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اقدام کردند.

جهانی با بیان اینکه رشته‌های چادر شب بافی و رشتی دوزی به عنوان رشته مهم صنایع دستی گیلان در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسید، گفت: در بخش رشتی دوزی خانم رهبریار و در بخش چادر شب خانم نیک نفس موفق به ثبت علامت تجاری در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شدند.

وی با بیان حدود ۲۹۰۰۰ هنرمند گیلانی در ۸۱ رشته صنایع دستی فعالیت دارند، افزود: حدود ۸۵ درصد هنرمندان صنایع دستی را خانم‌ها و ۱۵ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

46

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =