مدیر قرارگاه محرومیت زدایی آبفای گیلان، از لوله گذاری ۱۶۲۶ کیلومتری در پروژه آبرسانی به ۷۱۱ روستای استان خبر داد و عنوان کرد: تاکنون ۹۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است

به گزارش خبرآنلاین گیلان آریا جهانگیری در حاشیه دیدار با فرماندار شهرستان لنگرود با اشاره به اجرای طرح محرومیت زدایی حوزه آبرسانی به روستاهای گیلان، اظهار کرد: این پروژه که از اواخر سال ۱۴۰۰ آغاز شده، ۱۸۲۷ میلیارد تومان اعتبار دارد.
وی با بیان اینکه شاهد تخصیص ۱۶۳ میلیارد تومانی هستیم، افزود: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه نیز ۲۲۰ میلیارد تومان آورده داشته و پروژه با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در دست اجراست.
مدیر قرارگاه محرومیت زدایی شرکت آب و فاضلاب گیلان از لوله گذاری ۱۶۲۶ کیلومتری در پروژه آبرسانی به ۷۱۱ روستای استان خبر داد و عنوان کرد: تاکنون ۹۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است.
جهانگیری ادامه داد: ۱۴ حلقه چاه از ۳۱ حلقه حفاری و مجوز حفاری پنج حلقه دیگر اخذ شده است؛ همچنین ۱۱ دهنه چشمه را بهسازی کردیم. همچنین مقرر بود ۷۴ باب مخزن به حجم ۲۵ هزار و ۱۲۵ مترمکعب احداث شود که تاکنون پنج باب انجام شده است؛ احداث سه باب ایستگاه پمپاژ از مجموع ۷۱ باب نیز انجام شد.
وی با بیان اینکه در صورت تخصیص به موقع اعتبارات این پروژه با سرعت پیش می رود، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای پروژه ابرسانی به ۷۱۱ روستای گیلان نیازمند ۷۰ هزار مترمربع زمین بودیم که ۲۱ هزار مترمربع آن با کمک فرمانداران و بخشداران و دهیاران بدون پرداخت هزینه و به صورت هبه تامین شده است.

46

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =