مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با تاکید بر افزایش متوسط بیش از هزار نفر در هر ماه به شمار بیمه شدگان گروه صاحبان حرف و مشاغل آزاد ، اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی را گامی بلند در توسعه فرهنگ بیمه ای در جامعه برشمرد.

به گزارش خبرآنلاین گیلان کیوان مرتضوی با اشاره به اینکه بر اساس آمار منتشره تا پایان آبان ماه سالجاری، تعداد ۱۲۰۳۸۷ نفر بیمه شده حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش این مجموعه در استان قرار داشته‌اند افزود: این رقم بیانگر افزایش ۸۰۰۰ نفری آمار این گروه در هشت ماه و به تعبیری رشد متوسط هزار نفری در هر ماه در این شاخه از بیمه شدگان تامین اجتماعی در سطح گیلان است.

وی با تاکید بر اینکه در دو سال سپری شده از اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، تعداد زیادی از زنان خانه دار، دانشجویان، صاحبان حرف و مشاغل آزاد با انعقاد قرارداد به جرگه بیمه شدگان تامین اجتماعی پیوسته‌اند اذعان داشت: حدود یک چهارم بیمه شدگان این گروه پس از اجرای طرح مذکور همسو با ماده یک قانون تامین اجتماعی یعنی ماموریت اصلی سازمان برای گسترش پوشش بیمه‌ای به این خانواده پیوسته‌اند.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان خاطر نشان ساخت بیش از ۴۰ درصد این بیمه شدگان را بانوان به ویژه در گروه زنان خانه دار تشکیل میدهند.

شایان ذکر است امکان انعقاد قرارداد بیمه مشاغل آزاد به صورت غیرحضوری از طریق سامانه es.tamin.ir در سه نرخ متفاوت با دامنه تعهداتی متنوع برای علاقمندان وجود داشته و متقاضیان در صورت تمایل میتوانند با انتخاب و پرداخت سرانه درمان از این پوشش در کنار تعهدات بلندمدت استفاده نمایند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =