رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، با اشاره به تعهدات سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه اجرای احکام و تبصره‌ها و صدور اسناد به مدیرکل دادگستری استان، گفت: در هیچ مقطعی مانند امروز، همراهی دستگاه‌های اجرایی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال برای حفاظت از اراضی کشاورزی در استان وجود نداشته است

صالح محمدی امروز، ۲۵ دی ماه در جلسه وبیناری شورای مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، از رفع تداخل ۲۰۷ هزار هکتار از اراضی این استان در قالب بیش از ۱۰۰۰ پلاک خبر داد و اظهار کرد: فرصت رفع تداخل تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به تعهدات سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه اجرای احکام و تبصره‌ها و صدور اسناد به مدیرکل دادگستری استان، گفت: در هیچ مقطعی مانند اکنون، همراهی دستگاه‌های اجرایی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال برای حفاظت از اراضی کشاورزی در استان وجود نداشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان رفع تداخلات اراضی را در دستور کار این سازمان و در راستای تاکید دولت سیزدهم دانست و عنوان کرد: یکی از برنامه‌های مهم ریاست جمهوری، شتاب در رفع تداخلات و سنددار کردن اراضی کشاورزی است و این مهم با جدیت از سوی وزارت جهاد کشاورزی دنبال می‌شود.

محمدی خطاب به مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان گیلان افزود: تا پایان امسال رفع تداخل ۲۳۰ هزار هکتار از اراضی استان به اتمام می‌رسد و مدیران باید با جدیت کمیته‌های فنی را برگزار کنند و آنجا که مردم حق و حقوقی دارند به سمت مردم تصمیم بگیرند و مردم را به کار کشاورزی امیدوار کنند.

وی با تقدیر از همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در صدور اسناد کشاورزی، یادآور شد: تجهیز نزدیک به ۸۹ هزار هکتار از شالیزارهای این استان انجام شده و ماهیت طرح تجهیز، تهیه سند است و گاهی ممکن است جابجایی‌هایی در زمین کشاورز پیش بیاید ولی حدود و ثغور محدوده تغییر نمی‌کند و آنچه مسلم است دولت برای این طرح هزینه کرده و برای صدور اسناد، سازمان جهاد کشاورزی تعهد دارد و باید پاسخگو باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان ضمن توصیه مدیران به شاخص قرار دادن قانون و خودداری از تفسیر در حوزه صدور اسناد گفت: این طرح کار با ارزشی است و نباید آن را با مسائل حاشیه‌ای درگیر کرد.

46

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =