آخرین پروژه نقشه‌برداری Street View گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا در جنگل‌های سرسبز و بارانی آمازون قدم بزنند و یا در شهر‌های تازه بازسازی شده تایلند گردش کنند؛ یک نقطه عطف در مبازه با جنگل زدایی و بازسازی شهرها!

digitaltrends نوشت: در چند روز گذشته گوگل تازه آرام آرام شروع به پرده‌برداری از Street View آمازون و تایلند کرد. به کمک این برنامه تماشاگران می‌توانند به راحتی سفری در جنگل‌های آمازون داشته باشند و شاهد بازسازی شهرهای تایلند پس از سونامی سال گذشته باشند.
خوشبختانه با وجود کمبود جاده‌ها در آمازون بسیاری از عکس‌ها که از داخل جنگل گرفته شده به مرحله تصویربرداری رسیده است و این در کنار حدود 50 هزار عکسی که از درون رودخانه‌ها گرفته شده یک زاویه دید 360 درجه عالی به چشمان تماشاگر هدیه می‌کند.
اگر درمورد جایی که دوست دارید تماشا کنید مردد باشید، گوگل مجموعه‌ای مناظر دیدنی را به شما پیشنهاد می‌کند. شما می‌توانید در بزرگترین مسیرهای آمازون قدم بزنید و در رودخانه Rio Negro شنا کنید. اگر حس ماجراجویی داشته باشید، می‌توانید در جنگل به هر جا که می‌خواهید حرکت کنید.
با اینکه گوگل به خاطر تبلیغات فروان برای محصولاتش مورد انتقاد شدید قرار گرفته است، اما توانسته با پروژه Street View در نقش منجی فضای سبز ظاهر شود.  گوگل با آخرین عکس‌هایی که از این منطقه گرفته است در کنار به نمایش گذاشتن زیبایی‌های پنهان آمازون توجهات زیادی را به سمت این جنگل‌های سرسبز و بارانی  و معضلات جدی که با آن روبروست جلب کرده است، معضلاتی مثل جنگل زدایی در مقیاس وسیع.
در سوی دیگر جهان، ورود جاده‌های بانکوک، پوکت و چیانگ مای به پروژه Street View گوگل، سروصداهای فراوانی را در سازمان گردشگری تایلند ایجاد کرد. همان طور که پس از بررسی‌های دقیق از خیابان‌های تایلند نشان داده شد، با گذشت 5 ماه از فاجعه سونامی که پنجمین فاجعه بزرگ جهان نام گرفت، مردم تایلند خیابان‌هایشان را کاملا بازسازی کرده‌اند!
دیوید مارکس، مدیر توکیویی ارتباطات گوگل در این باره به رویترز گفت: ما واقعا قصد داریم نشان دهیم که تایلند دیگر زیر آب نیست. مردم باید تایلند را همان طور که هست ببینند.
مقامات گردشگری تایلند هم همین اهداف را در سر داشتند که مردم بفهمند تایلند تا چه میزان بازسازی شده و برای تعطیلات آینده این کشور را مقصد خود قرار دهند. رئیس بازاریابی فن‌آوری اطلاعات اداراه گردشگری تایلند گفت: ما امیدواریم مردم با چشمان خود ببینند که تایلند واقعا به حالت اولیه خود بازگشته است. Street View گوگل می‌توانند فرایند تصمیم گیری درباره جذب گردشگر به این منطقه را به سمت و سوی خوبی هدایت کند.
2121

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهرداد US ۰۴:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۲
  3 35
  پس یعنی جاسوسی کامل تو خونمون هم امنیت نداریم
  • بدون نام IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۲
   25 1
   همش توهم توطئه میبینین !!! آخه یه شهری مثل اصفهان وقتی این امکان باشه براش میفهمی یعنی چی؟ میدونی جذب توریسم و صنعت توریسم یعنی چی ؟ خب حالا مثلا میدان امام یا پل خواجو را هم ببینن ؛ هرچند که حضوری هم میتوانند به شهر ما تشریف بیاورند و از زیباییهای این شهر دیدن کنند ؛ مقدم کلیه انسانهایی که خداوند صلاح دیده در روی زمین زندگی کنند برای دیدن زیباییهای شهرمان ؛ به روی چشم .....
  • مهرداد US ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۲
   2 12
   اره میفهمم اما گوگل دستگاه جاسوسی نه گردشگری
بلیط هواپیما
‍‍‍