روایتی تکان دهنده از زندگی یکی از جانبازان اعصاب و روان جنگ

زهرا مشتاق:

ورامین، خیابان کارخانه قند
تلفن که زنگ می خورد، حاج خانم نراقی است. خوش خبر نیست. می گوید سقف خانه حسین آقا ریخته است.و من درجا خشکم می زند.
حسین آقای نعمتی در " بنیاد شهید و امور ایثارگران" تنها یک شماره است. او سال هاست که با یک شماره چندرقمی تعریف می شود. شماره ای که نه خانه و ماشینی برایش داشته و نه حتا حقوقی که با آن گذران زندگی کند. زندگی او، لیلاخانم و رضا و محمد با پول یارانه می گذرد. و وقتی همین پول جزئی دیر و زود می شود، امان همیشگی شان بیشتر می برد.

حسین نعمتی با زن و بچه هایش جایی در ته دنیا زندگی می کند. خیابان کارخانه قند ورامین. جایی که خلاف کاران مولوی و ناصرخسرو، لنگ می اندازند و درس پس می دهند. لیلا و بچه ها هزار بار بیشتر مردهایی با شلوار کردی دیده اند، که زیر پیژامه هایشان و به قد پاهای بلندشان چاقو و قمه و تفنگ دارند. لیلا می ترسد. بیشتر برای رضای 17 ساله تا محمد 11 ساله . اما لیلا ناچار است برای یک لقمه نان در خانه های همین مردم کار کند. او صبح تا شب را جان می کند برای 10 تا 15 تومانی که کف دستش می گذارند. می گوید تهران بیشتر می دهند. ولی دور است. نمی شود بچه ها و حسین را تنها بگذارم و بروم.

همه این سختی ها به خاطر حسین آقاست. همه آنها تا رسیدن دستشان به دهانشان فقط 5درصد فاصله دارند . و حالا پس از گذشت این همه سال از جنگ می شود به ارزش درصدها پی برد!

برای حسین آقا کسی کارت دعوت نفرستاده بود. او داوطلب بود. هنوز هم با این اوضاع احوال نزاری که دارد ، پشیمان نیست و با گریه می گوید اگر خدای ناکرده اتفاقی بیفتد، بازهم خواهد رفت .

حسین آقا قانون جنگ را نمی دانسته. نمی دانسته وقتی که شیمیایی شده، وقتی که از شدت موج انفجار پرت شده، وقتی در 10 تا بیمارستان صحرایی و پشت جبهه و چه و چه بستری شده، باید مدرک جمع می کرده. باید یقه پرستار و بیمارستان را می گرفته که برای بستری بودنش رسید بدهند تا او درصد جمع کند؛ تا حالا که در 45 سالگی یک پیرمرد درست و حسابی شده با پول یارانه زندگی نکند.

قانون جنگ به هر رزمنده ای شش ماه تا دوسال وقت می دهد که ضایعه اش را اعلام کند. و در جنگ هزار تا بیشتر حسین آقا داشته ایم که دربند این حرف ها و جمع کردن سند و مدرک نبوده اند. سرشان را نجیبانه پایین انداخته و برگشته اند. چون هدفشان چیز دیگری بوده.

موج گرفتگی چیز ساده ای به نظر می رسیده. طرف راست راست راه می رفته و ظاهرش سالم بوده. اما حالا در پس این سال هاست که رزمنده موج گرفته، تعریف تکان دهنده دیگری پیدا کرده. جانباز اعصاب و روان. جانباز اعصاب و روان یعنی خود بدبختی. ته درد. دربه دری از این بیمارستان به آن بیمارستان. مشت مشت قرص خوردن و از خود بی خود شدن های زود به زود.

جانباز اعصاب و روان یعنی 30 سال زندگی در میدان جنگ. یعنی زندگی در میان انبوهی از جسدهای بی دست و سر. یعنی محاصره بودن، یعنی ذره ذره مردن. یعنی ...

یعنی زندگی در ته ورامین، در خانه ای که امروز و فرداست که باید خالی اش کنی. در خانه ا ی که به دیوارهایش که دست می زنی، دستت فرو می رود ، از بس نم تمام خانه را گرفته.

جانباز اعصاب و روان یعنی زندگی در خانه ای که دیوارهایش با کاغذ کادو پوشانده شده. یعنی یخچالی که آنقدر خالی مانده که بیشتر یک کمد است تا یخچال . یعنی حسرت یک کیلو میوه. یک قابلمه زرشک پلو با مرغ. یک دست لباس درست و حسابی داشتن. یعنی اینکه سقف آشپزخانه ات هم بریزد و خوشبختی ات کامل بشود.

همه اینها به خاطر همان 5 درصد است. اگر حسین آقای نعمتی بهتر می جنگیده و حداقل 20 – 30 درصد بیشتر جانباز می شده، این اندازه خودش و دیگران را به زحمت نمی انداخته!!!

حسین آقا با تلخی گریه می کند. گریه او از شرمندگی همیشگی اش است. از این همه دردی که به خانواده اش نثار کرده. از این همه بی پولی. از این اندازه فقر. از...

حسین آقا روزی هزار بار آرزوی مرگ می کند. مرگ برای او عین خوشبختی است. او می داند طبق قانون بلافاصله پس از مرگ، 15 درصد جانبازی اش، تبدیل به 30 درصد می شود و آن وقت خوشبختی برای خانواده اش آغاز می شود. حداقلش آن است که ماه به ماه یک حقوق 300 – 400 تومانی دست لیلا و بچه ها را می گیرد. دیگر لیلا مجبور نمی شود برای چندرغاز در خانه های مردم چرخ بخورد و شیشه و زمین پاک کند. شاید حتا معجزه ای بشود و لیلا بتواند برای خانه فرش هم بخرد. یک فرش نو. قشنگ، با زمینه لاکی. نه مثل فرشی که احمد آقا میوه فروش محل به آنها داده. یک فرش کهنه که بچه اش روی آن جوهر آبی رنگ ریخته و پاک فرش را از بین برده.

حسین آقا با رویای مرگ زندگی می کند و به آدم هایی نگاه می کند که درست روبه روی خانه اش در دوشنبه بازار راه می روند و برای خود خرید می کنند. محله قیامت است. هندوانه محبوبی کیلو 100 تومان، انگور شاهرودی کیلویی 1000 تومان، موز 2000 تومان. حسین آقا آب دهانش را که معلوم نیست از بغض است یا چیز دیگر، قورت می دهد و با تشر به محمد می گوید بیاید تو و در خانه را ببندد. اینجا ایران است . شهر ورامین. خانه حسین آقای نعمتی .

4747

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 132
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  326 7
  درود بر ایشان. بترسیدازآه مظلومان
  • az IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   98 4
   مصدومین شیمیایی هم وضعیت بدی دارند آدرس ذیل رو ببینید http://www.odvcw.org/
  • مهدی IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   98 1
   مردان پاک خدا اینگونه اند......مسئولین پر مدعای کشور کجایند منتشر که نمی کنید
  • جانباز IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   79 3
   امثال حسین اقا زیاد هستند من خود جانباز هستم و میدانم چه خبر هست وهیچ انتظاری نداریم ولی باید رسیدگی شود
  • بدون نام IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
   13 10
   ای تاریخ بشکندقلمت گرننویسی بربسیجیان این سپاهیان خمینی چه گذشت
 • بدون نام IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  314 2
  چشم دولت عدالت محور روشن!!! اين مزد جنگيدن براي دفاع از آب و خاك اين كشور عزيز است؟؟؟
 • علی آقا IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  151 2
  به شعر عصار یکی خونِش فورخته،یکی خونَش فروخته عصر جنگ
 • وحید IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  178 1
  فقط میتوان گفت ای وای بر ما
 • سبحان IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  194 1
  دست مريزاد مسئولين محترم ، دست مريزاد بنياد محترم جانبازان و دست مريزاد به همه مردم مسلمان ايران اسلامي !!!!!!!! بايد از خجالت آب شويم كه مزد اين عزيزان را اينگونه مي دهيم .
 • بدون نام IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  152 1
  يك سرباز امريكايي در جنگ كشته مي شود و يا مجروح از هر لحاظ دولت امريكا تامي شان مي كند ، يربازي كه براي پول خدمت مي كند.اما امسال مثل حسين اقا زيادند كه شما تازه يكي شو پيدا كردين ، حالا كه دردش گفته براش چه كار كردند كسي كه داوطلبانه جنگيده از سلامتي و ...گذشته اما نتيجه اين ايثار گري همين است كه مي بينيم و ميشنويم ، استاد شعار دادن هستيم وقتي به عمل ميرسد.........
 • سامان EU ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  161 3
  چی بگویم اصلا" جانباز نباشی زندگی یک ایرانی در نظام اسلامی اینست؟ اقایان هم مشغول زدخورد برسر پست ومقام در همه زمینه ها ورزش ریاست............!!!!!!!!!
 • بدون نام GB ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  203 6
  اين مطلب بفرستيد براي كساني كه ميخواهند جهان رو مديريت كنند شماره حساب حسين آقا رو بديد شايد بتونيم كمكي كنيم
  • arash IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   28 0
   من هم مايل به كمك به اين جوانمرد هستم امكانات كم خدم رو با ايشان تقسيم ميكنم.
 • بدون نام IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  112 1
  اینها نتیجه بی برنامگی مسئولان است و همه ایرانیان بدون توجه به حق و ناحق بودن جنگ و نتیجه ان در مقابل این انسانهایی که اسیر کم رویی خود هستند مسئولند و بجای خریدن میز غذا خوری 500 میلیونی میتوان این خانواده را تا پانصد سال بیمه کرد
 • بدون نام IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  191 2
  بيت المال رو كه نميشه به اينها داد بايد جمع كرد تا 3000 ميليارد بشه ....
 • بدون نام IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  102 1
  فقط میتونم بگم متأسفم.
 • بدون نام IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  ه عنوان یک مطلع می گویم این ها درست اما کم همتی خود این عزیزان هم مزید علت است الان اگر ایشان داروهای اعصاب و روان مصرف می کند و این داروها که حتما باید از طریق بیمه پرداخت شود را دریافت می کند می تواند نسخه یا خود داروها را ببرد کمسیون و نظر کارشناسی بگیرد تا درصد او تکمیل شود یعنی به ترتیبی که حال فرد جانباز وخیم می شود و داروهایش تغییر می کند کمسیون به او درصد می دهد نزدیکان من قبلا پایین ترین درصد را به خاطر گوش داشت ولی به مرور که گوشش کم شنواتر شد و دچار عفونت و خون ریزی باعث شد کمسیون درصدهایش را افزایش دهد ( علت حادثه برای وی کار کردن روی توپ 106 و از کار افتادن عصب شنوایی اش بوده است)
  • ممد IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   111 1
   آقاي مطلع آيا بايد جانباز نابود شود تا برايش کاري کرد يا بايد با تمام توانم از پيشرفت بيماريش جلوگيري شود. اين چه صحبت نامربوطي است که شما مي کنيد. خانه از پايبست ويران است. اينها نان ندارند بخورند شما از افزايش درصد در کميسيون حرف مي زنيد. مگر جانبازي حد و مرز دارد؟
  • بدون نام IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   59 0
   آقای مطلع جهت اطلاع شما میگم ینیاد جانبازان رو واسه چی تاسیس کردن؟ واسه اینکه بشینن پشت میز و بودجه رو حیف و میل کنن؟ چرا نباید بصورت پیوسته از حال جانبازان با خبر باشن ؟ چرا نباید بهشون سر بزنند ؟ بسیاری از جانبازان و خانواده شهید حاضرند در فقر به سر ببرند ولی دست نمنا به سوی مسئولین دراز نکنند. چون هدفشون از جبهه رفتن و شهید دادن غنیمت جنگی نبوده در ضمن همین کمیسیون پزشکی شما میگین خیلی حق ها رو ناحق کرده . فقط کافیه بشینی پای درد دل جانبازان اونوقت همه چی دستت میاد
  • نصرالهي IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   49 0
   بدون نام محترم پدر بنده هم مثل همين آقاست اما کجا و کي مدرک را قبول ميکند تازه بايد ثابت کرد که در ميدان جنگ دچاراين مشکل شده در ضمن هزينه هاي گزاف رفت و آمد و کاغذ بازيهايي که در اداره ها و سازمانهاي دولتي است هر کسي را به ستوه در مي آورد
  • بدون نام IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   45 0
   یکی از اقوام نزدیک ما 6سال در خطوط مقدم جبهه جنگ ایران و عراق خدمت می کرده. جوانی اش را در جبهه ها گذراند. وقتی بچه اش به دنیا آمد ماهها بی خبر بود. تمام بدنش ترکش است. از نوک پا تا بالای رانش پر از بخیه است. کمی شیمیایی شده و ناراحتی قلبی دارد. 6سال حضور در جنگ او را منزوی کرده. هر وقت خانواده اش از او خواستند که جانبازی اش را بگیرد، گفت برای خدا جنگیده ام. یک بار با اصرار فراوان همسر، برادر، فرزندانش و زیر فشار اقتصادی رفت دنبال جانبازی اش. به او گفته اند تو فقط 4ماه در جبهه بوده ای و هیچ وقت هم مجروح نشده ای. غرورش اجازه نداد دنبالش را بگیرد. هیچ وقت دیگر دنبالش نرفت. او مانده و یک عالمه جراحت جسمی و روحی حاصل از جنگ و بی مهری مسئولان!
  • بدون نام IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   3 17
   قبول دارید آدم های به شدت احساساتی هستیم آخه دوستان من که نوشتم به عنوان یک مطلع می گویم منظورم نشان دادن راه کار بود نه دفاع از کم کاری ها بلاخره جنگ به این عظمت نیروهای داوطلب زیادی را در خود کشید که هر کدام به نوعی گرفتار شدند یکی شد مجروح جسمی یکی اعصاب و روان یکی هم شیمایی جنگ تمام شد این آدم ها دچار مشکل شدند باید فکری می شد برای نظامند کردن رسیدگی آمدند و نظر کارشناسی تعریف کردند کارشناس هم شد پزشک های مربوطه با نمایندگان دولتی حالا اگر طی این مراحل سختی دارد که نباید داشته باشد چه کار می شه کرد نمی شه که قهر کرد باید رفت دنبالش و در کمیسیون ها شرکت کرد این طور هم نیست که نشود ثابت کرد بلاخره گرفتن داروهای تخصصی پروسه ایی دارد که خود بالاترین مدرک است خود داروها معرف نوع بیماری است
  • بدون نام IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   2 10
   (ادامه از قبل) لذا می شود به کمک داروها ثابت کرد که شدت و نوع بیماری چه است مثلا یکی از نزدیکان خود من جبهه رفته بود بعد از جنگ دچار ناراحتی اعصاب و روان شد مدعی شد که اثر جنگ است اما ثابت شد که این طور نیست که یک بیماری ارثی است و واقعا هم همین طور بود چون در خانواده شان ارثی بود و بعدها برادر کوچکترش وقتی به سن آن موقع این آغا رسید همان علایم را نشان داد حالا بماند آن ها هم چه گفتند و چه کردند در باب این که درصد نگرفته و نمی دهند خلاصه این که ... آری
 • بدون نام IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  77 7
  مطالب بسیار دردآور بوده و به نظر بنده این مطلب به دفتر ریاست جمهوری اطلاع داده شود شاید مفید فایده باشد. حسین آقا خداقوت . فقط خدا کمکت کنه که بتونی چنین شرایطی را تحمل کنی چون دیدن درد عزیزان بسیار کشنده است.
  • بدون نام IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   85 1
   دفتر رياست جمهوري؟!!! حسين آقا اگر ميخواست واسه رئيس جمهور نامه بنويسه خودش بلد بود!
 • جانباز IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  103 0
  مسئولین باید از چهره بچه های جنگ خجالت بکشند ... عل الخصوص وقتی زندگی چنین جانبازانی را ببینند.
 • oa IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  72 7
  لطفا برای کمک به ایشان شماره تلفن اعلام کنید مردم ما با غیرتند
 • مهدي IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  38 23
  سلام مثل اينكه نويسنده در دهه 50 سير ميكنه . بابا بيدار شو هم مولوي عوض شده هم ورامين . . . .
  • بدون نام IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
   6 0
   عزیزم شما سرتو از خونه بالاشهریتون بیاری بیرون این پایین هارو بهتر میبینی جانم....
 • وحید IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  54 0
  امسال این بزرگوار کم نیستند، ولی کو چشم و گوش بینا و شنوای آنانی که باید ببینند و بشنوند؟؟؟ افسوس...
 • نیما IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  89 0
  چشم آقایان روشن و عدالت محوری آنان شرم بر آنانی که برای این وطن قدمی در دیروز بر نداشته ولی امروز در صف تقسیم غنائم ، نفر اول هستند شرم بر آنانی که بر میلیاردها پول نفت این ملت سلطه پیدا کرده و از خون دل هموطن برای خود و اطرافیان خود مال اندوزی می نمایند انقلاب کوخ نشینان را کاخ نشینان امروز صاحب شده اند
  • بدون نام IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   16 0
   گل گفتی.
  • بدون نام IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
   9 0
   اگه میشد به این نظر هزارتا مثبتم میدادم بازم کم بود
 • کوروش EU ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  71 0
  بخدا اگر این انسانهای بزرگ نبودن هیچی نبود دستشان را بگیرید شمایی که 100 ها اپارتمان دارید یک روز هم نجنگیدید
 • بدون نام IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  67 0
  خوش به حال ما مردم ایران و مخصوصا آقایان عزیز و محترم مملکت اسلامی ما که هرجا حرف میشه همه سینه چاک میدن که ما فقیر نداریم ... طرف رفته جونش رو گذاشته ... حالا ما براش چیکار میکنیم هیچی؟؟؟ من فقط 1سوال از آقایون محترم دارم ... این همه پول کجا میره میشه بگید؟؟؟
 • همایون IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  50 0
  گر سنگ از این حدیث بنالد عجب مدار...
 • ممد IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  52 1
  خبر جان دلم را آتش زدي. نمي دانم چند تا از اين حسين آقاها مي شناسي. تازه داشتم فراموش مي کردم عمويم را که چنين وضعيتي دارد، خانواده شهيدي که بعد از سي سال از انقلاب حقوق بازنشستگي پدرشان معلوم نيست کجاست؟ خانواده هاي جانبازاني که روز به روز به دردهايشان اضافه مي شود و .... نمي دانم چگونه مسئولين را دعا يا نفرين کنم. ما که کاري از دستمان بر نمي آيد. خدايا اگر واقعاً هستي پس چرا اينقدر بي خيالي؟
 • بدون نام MY ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  63 0
  من به جای بعضیا خجالت کشیدم...
 • بدون نام IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  59 0
  واقعا جای تاسف داره خدایا چقد بی عدالتی تو یه کشور اسلامی من خودم چند نفر رو سراغ دارم که حتی یه روزم تو جنگ نبودن ولی با پارتی بازی 25 درصد جانبازی گرفتن و چه بخور بخورایی که با همین 25 درصد داشتن!!! و برعکس جانبازی رو میشناسم که 40 درصد چانبازی داشت و بعد از بیماری که به خاطر اثرات جنگ براش بوجود اومد زمین گیر شده جانبازیشو از 40 درصد به 20 درصد کاهش دادن آخه چرا کسی به این چیزا توجه نمی کنه ؟ بخدا آخرتی هم هست بترسید از روز حساب
 • رزا بداغی IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  55 2
  لطفا شماره حسابی از این خانواده بگذارید .تا بتوانیم در حد وسعمان کمک کنیم. متشکرم
 • امین IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  58 3
  شماره حساب اعلام کنید برای کمک به ایشان
 • بدون نام IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  19 5
  یا زهرا ... :(
 • رضا EU ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  36 0
  بازم برای ایشون جای لطفش باقیه !!!! بابای خدا بیاموز من تو کار ترانزیت بود و 3 تا کامیون داشت که روزی که جنگ شد ما ساکن خرمشهر بودیم چون بجه اونجاییم بابام رفت 2 تا از کامیون ها رو اهدا کرد به سازمان پشتیبانی جنگ و یکی دیگر رو هم بهمراه خودش در خدمت پشتیبانی جنگ در اومد ، خلاصه بگم بعد از 5 سال که مدام تو خدمت تو بدترین مناطق مثل کردستان و سروکله زدن با کوموله ها بود کامیون بابام رو زدند و خودش هم جانباز و البته از کار افتاده شد . و ناچار به خونه برگشت .بابام بعنوان کسی که خودش گاراژ دار بود بخاطر از کار افتادگی کارش بجایی رسید که دکه زد. آقایان مسؤل بنیاد جانبازن سابق که الان با بنیاد شهید ادغام شده حتی نیومدن یه سری بهش بزنند. حقوق و درصد این چیز ها پیشکش ...
 • علي IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  54 3
  شماره حساب اين جانباز عزيز را از طريق قانوني در همين سايت اعلام فرماييد تا مسعولين از خجالتي آب شوند.
 • مرادم IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  41 2
  حسین جان فقط خسته نباشید.لطف کنید شماره حساب بدین ایرادی نیست دشمن اسلحه به دست شده دوست رزمنده های ماشدن غریبه
 • بدون نام GB ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  38 2
  من يه بار نظرم رو ارسال كردم ولي واقعا نمي تونم طاقت بيارم بغض داره خفه ام مي كنه.. خواهش مي كنم التماس مي كنم شماره حسابي اعلام كنيد.
  • بدون نام EU ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
   6 0
   دوست عزیز با شماره حساب که کار درست نمی شود باید یک نظام مدرن و سالم تامین اجتماعی درست شود تا همه درماندگان را تحت پوشش قرار دهد اعم از جانباز و غیر جانباز به نحوی وظیفه اش باشد نه منت بگذارد مثل خیلی جاهای دنیا
 • بدون نام IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  79 1
  چه پولی داره خرج " 160 نفر" همراه برای سفر به نیویورک مصرف می شه ، از کجا میاد ؟ از بیت المالی که حق مردم مثل همین حسین آقاست . دلم می خواد منی که هیچ کاره م از شرم برم بمیرم که تو مملکتم این طور مردم دارند زجر می کشند ، ولی نمی دونم چرا کسی ککش هم نمی گزه ....... خبر مرد باش و تایید کن....
 • دبير آموزش و پرورش IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  80 1
  قابل توجه كساني كه مي خواهند دنيا را مدريت كنند!
  • صالح IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   4 31
   دبيرمحترم ارگان بنيادشهيد زير نظر دولت نيست چرا همه چيزوناخواسته به ديگران نسبت دهيم
 • sama IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  16 3
  دوست عزیز من هم برای ایشون متاسفم اما ورامین اونجوری که شما گفتین نیست بعدشم کارخونه قند ته ورامین نیست و دیگه هم مردمش با چاقو قمه و شلوار کردی از خونه بیرون نمیان.اذهان عمومی رو مغشوش نکنید و ندونسته حرف نزنید
 • بدون نام IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  37 0
  کجایند مردان بی ادعا
 • نادر IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  74 0
  کاشکی هزینه 160 نفر همراه ریس جمهور که معلوم نبست برای چه به امریکا می روند به این خانواده ها اهدا میشد
 • رفيع نژاد IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  39 3
  لطفا شماره حساب اين خوانواده را براي كمك اعلام فرماييد. مسئولين بنياد شهيد وجانبازان دست مريزاد !!!!
 • saman IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  62 0
  آقایون راحت بخوابند: همهچی آرومه ما هم خوشحالیم
 • مهران IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  53 3
  یکی میشه فوتبالیستی که بهش اینقدر می رسن که ماشین آخرین سیستم سوار میشه،یکی هم میشه ایثارگری که اخبارش از حضور مبارکتون گذشت.کجاست گوش شنوا کو چشم بینا؟
 • نينوا IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  19 1
  واقعا چشم تمام مسئولين روشن.اشك در چشمانم جمع شده،دولت همت نميكنه نكنه سازمانهاي عريض و طويلي كه از قبل نام همين حسين آقاها نان مي خورند و اسم ورسم دارند همت نكنند نكنند مگه ما مردم هم مرديم.آستين ها را بالا مي زنيم و مثل مرد مانند همان همتي كه امثال حسين ها در جبهه داشتند براش پول جمع مي كنيم آقا لطفا شماره حسابشو اعلام كنيد.بخدا ملت از خجالتش در مي آيند.
 • نادر DE ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  53 0
  نمی دانم چرا دراین مواقع از کفن پوشان خبری نیست
  • بدون نام IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   33 0
   همگی رفتن نیویورک!
 • 160 نفر بروند نیویورک IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  34 0
  چرا خدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا مسئولین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راستی چرا ما ایرانیها دیگه ایرانی نیستیم؟؟؟؟؟؟؟؟/
  • بدون نام CA ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
   10 1
   خیلی وقته که ایرانی نیستیم
 • بدون نام IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  17 0
  به ای ن می گویند نهایت عدالت در سیستم اداره کشور و در در زمان پاک ترین دولت. باور کنید چند نمونه دیگر هم من دیده ام که به دلیل نداشتن مدرک برای اثبات حضور در جبهه و جانبازی در مشقت و سختی زندگی می کنند در عین حال افرادی هستند در سلامت کامل که تنها ترکش از کنارشان رد شده و از این موقعیت چه سوء استفاده ها که نمی کنند. آقاایانی که به آن بالاها رسیدید از خون همین عزیزان و دیگر شهدا برای خود نردبان ساختید پایین راهم نگاه کنید.
 • رهگذر IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  12 0
  داستان حسين آقاي ما نه اولي ونه آخرين هست از حسين آقاهايي كه در جبهه ها رفتند و با جان در كف نهادن عزت و شرف برايمان ارمغان آوردند كم نيستند از مسئولين بنياد شهيد ميخواهم در صد جانبازان را از اولويت بندي خارج كند و نيم نگاهي به زير 25 درصد داشته باشند حد اقل يك كارت شناسايي هم صادر نكرده اند كه اين عزيزان مانند بقيه از آن در مقاطع مختلف استفاده كنند بياييد با هم مهربان باشيم و در يك نگاه به برزخ شايد ديدمان عوض شود......!!!!!!!!!!!!!! اميد وارم شماره حسابي در اين سايت جهت كمك به اين عزيز بدهيد
 • علی IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  15 0
  فقط به همین دلیل جنگ نمیشه
 • علی IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  9 0
  فقط به همین دلیل جنگ نمیشه
 • محمد IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  15 0
  بازم دست شما درد نکنه وگرنه که هیچ کسی به یادشون نیست
 • هموطن IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  22 0
  دست دولت عدالت محور درد نکنه!! بندگان خدا زیاد زحمت میکشند، اجرشون مطمعنا پیش خدا محفوظه!!
 • رضا IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  11 0
  براستي كه آقا پسوند بسيار آراي براي اين چنين نازنين است.از بس آقاست كه تا بحال دنبال چيزي نرفته خواهش دارم از دوستانش ويا همرزمانش كه ميتوانند برايش اقداماي كنند. يعني در مملكتي كه سربازانش به شجاعت و پيروي از مولا علي (ع) شهره هستند نبايد از ايشان يادي كرد و به ياريش شتافت.ولي مطمئن هستم هنوز كساني هستند كه بسرعت مشكل ايشان راحل كنند.خدا قوت
 • جواد SE ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  23 0
  والا جلوی چشم ما همین بلا ها را به سر بسر خاله جانباز من اوردند طفلک از نداری جلوی بنیاد جانبازان خودش را اتیش زد خدا به همه ما رحم کنه
 • بدون نام IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  11 0
  ای بابا خبر آنلاین خبر نداری از این مدلها زیاد داریم داماد ما 18ماه جبهه دارد و از این هم بدتر 30سال سابقه کار در شیلات دارد چون فصلی بود است 15سال حساب شد بد سال 30 تسویه حساب به آنها دادنند و مسئول باز خرید به آنها گفته بی خود گردیدین جبهه رفتنی این هم حق شما این دفع پول نداشت به بیمارستان ساسان بیاید بچه آخرش هم به خاطر همین شیمیایی 7سال در بیمارستان مفید تهران تحت نظر دکتر می باشد آن هم پول بیمارستان را من دارم میدهم از طرف سپاه باز نشته شدن با حقوق ماه 80هراز تومان چون مدارک جبهه نداشت ولی مسئولین مانند امام جمعه بابلسر و مسئول بسیج بابلسر خود هم سنگر ایشان بودنند از روی خجالت 10درصد جانبازی به او دادنند خودشان دیدنند که چگونه او شیمیایی شد و پسر عمویشان شهید این موضوع هم خود یک دا
 • بدون نام IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  7 0
  کجا بابند حال ما سبک باران ساحلها.مسعولینی که با صدقه سری همین جانبازان به جایی رسیدند .اونایی که برجی خدا تومن حقوق و مزایا دریافت میکنند چطور میخوان حال اینجور ادم ها را درک کنند.خدا رحمت کنه شهید بهشتی را بهش گفتند چرا تو مجلس رو صندلی نمیشینی و رو زمین میشینی گفت کسی که رو صندلی میشینه دیگه به فکر بیچاره ها نمیفته واقعا راست میگفت .من خودم هم فرزند جانباز 15 درصد بودم که سالهای زیادی با بدبختی تمام در روستا زندگی کردیم تا اینکه معجزه شد و 15 درصدو کردن 25 ولی افسوس که دیر شده بود.
 • راد IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  30 0
  استثنا اینجا به دولت ربط نداره اون بزرگوارائی که الان برطبل جنگ میزنن باید جواب بدن که وضع قبلی ها اینه چرا دوباره میخوان کشور درگیر آتش جنگ شه ؟
  • بدون نام IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   13 0
   آفرین.
  • بدون نام US ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
   7 0
   ببخشید اگه به دولت ربط نداره پس به کی ربط داره؟دولت مگه با شعار عدالت و حمایت از مستصعفان روی کار نیومد؟اصلا جانبازی ایشون به کنار؛غیر از دولت کی باید پاسخگوی این تبعیض اجتماعی و فقر و فاصله طبقاتی باشه؟ایا این زندگی در شان و لیاقت یک ایرانیه؟اگه دولت مسئول بهبود کیفیت زندگی مردم نیست پس کی هست؟
 • امید IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  30 0
  ادم وقتی این ها رو میبینه دلش قرص میشه که اگه جنگ بشه ادم خیالش بابت خانوادش راحته.راحت میریم به جنگ دشمن و از این همه خشبختی دفاع می کنیم
 • بدون نام IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  31 0
  دولت آقای احمدی نژاد وصف العیشه فقط حرف عدالت رو میزنه
 • بدون نام GB ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  22 0
  از خجالت آب شدم. ممنونم دولت عدالت محور. آقای نعمتی شمائی که جنگ و آتش و تجربه کردی تا حالا هتل اشرافی رو توی نیویورک از نزدیک دیدی؟ نه؟ ندیدی؟ حتی عکساشم ندیدی؟ راستی بلدی 3000 میلیارد چند تا صفر داره؟ میدونی پولی که حق تو و خانوادت هستش کجا میره؟ جواب هیچکدوم از این سوالها رو نمیدونی؟ اما حتما یه چیزی رو خوب میدونی! یه خدای بزرگی هست که ذره ذره حساب دستشه. هیچکس نمیتونه سرش کلاه بزاره. مطمئن باش هر کسی که ذره ای حقت رو خورده باشه بد جوری عذاب میده... باز هم از دولت عدالت محور که مشغول مدیریت جهان به بهترین نحو هستند و همینطور مسئولین بنیاد جانبازان از صمیم قلب تشکر می کنم و به نشانه سپاس بخاطر این همه زحمت من بجایشان خجالت میکشم. از خبرآنلاین هم که زحمت درج نظر من رو میکشند پیشاپیش ممنونم
 • بدون نام IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  13 1
  داش حسین من هم به عنوان یک ایرانی شرمنده شما جانبازان و تمام شهدا جنگ هستم شمایی که تمام وجودتان را برای کشور و ما مردم گذاشتید تا ما راحت پشت میزمان به کار وتحصیل و زندگی بپردازیم واقعا نمدانم جواب شما و خانواده محترمتان را چه کسی میدهد بنده از رئیس جمهور عزیز خواهش می کنم به وضعیت این جانبازان رسیدگی کنند وباید بدانیم که دولت سازندگی ودولت اصلاحات هم برای این عزیزان کاری نکردند که آنها بودن که کوتایی وپایه گذار چنین وضعیتی برای عزیزان جانباز شدن . وشما اهالی فوتبال خجالت بکشید که قراردادهای میلیاردی مگیرید وآن هم نه در جنگ بلکه درمیدان فوتبال هیچ غریتی بخرج نمیدهید خوب شد شما جنگ نرفتید واگر نه معلوم نبود چه سر نوشتی گریبان این ملت می شد با ذکر صلوات شهدا را یاد کنیم
 • سهراب IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  25 0
  درسته که خیلی ها خوابند و ملالی نیست این روزها ولی... شرمنده ام قهرمان...شرمنده!
 • مقداد IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  3 36
  برادران عزیز توجه کنید که شهدا و جانبازان با خدای خویش معامله کردند و به فرمان امام عظیم الشان لبیک گفته و جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند. آن بزرگواران هیچگونه توقع مادی نداشته و ندارند و از شان آنها دنیاپرستی و مصرف گرایی به ذور است. اینها شهدای زنده و پیروان راستین امام امت اند همانهایی که اکنون در این شعب ابیطالب دلگرمی حضرت آقا رهبر فرزانه جهان اسلام و نایب بر حق حضرت ولی عصر عج امام خامنه ای مدظله عالی هستند. بهتر است این عزیزان را با شماره حساب و پول پرستی تحقیرشان نکنیم چرا که در حقیقت آنها از همه ما ثروتمند تر و خوشبخت و با همه وجود تلاش کنیم تا در راه سعادت شهدا وپاسداری از اهداف متعالی انقلاب و پاسداشت آرمانهای امام راحل از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم. نصر من الله و فتح قریب...
  • بدون نام IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   27 1
   چرا اونایی که جبخه نرفتن و با پارتی بازی و دزدیدن پرونده های رزمنده واقعی برای خودشان سابقه حضور در جبهه و جانبازی درست کرده اند غرق رفاه و آرامش باشند، ولی اینها که جوانی و سلامتی شان را در جنگ از دست دادند فقط از خدا اجر بگیرند؟؟؟ وظیفه همه ماست که از بیت المال سهم ویژه ای برای اینها قائل شویم.
  • بدون نام IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
   12 1
   شما درست می‌گی. شکم بچه با همه این حرفها پر میشه نه! راستی شما کجا زندگی می‌کنی؟
 • محمد IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  22 0
  خبر خیلی خیلی بدی بود داش حسین بنده شرمندم
 • مملی IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  21 0
  خیلی خیلی شرمندم
 • مجتبی IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  12 0
  با سلام واقعا جای بسیار تاسف می باشد با گذشت 23 سال از پایان جنگ همچنان بسیار بسیار همچون حسین آقا وجود دارند با وجود کلی منابع طبیعی که خدا در اختیار ما قرار داده است ولی متاسفانه در کشور ما همه چیز برعکس واقعیت نشان داده می شود.
 • اميد IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  12 0
  گريه ام گرفت ، واقعاً كي بايد به داد اين عزيزان برسد ، براي خودم متاسفم
 • علی IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  17 0
  خبر آنلاین شماره حساب بده. مردم درسته مشکل دارن ولی انقدر بی‌غیرت نشدن که بچه‌های جنگ رو یادشون بره.
 • حسن IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  15 0
  زندگی با جانباز اعصاب و روان بشدت سخته زیاد با جانبازان از این دست سروکار داشتم واقعا از همه لحاظ زندگی های سختی دارند و مشکل مالی فقط یه گوشه کوچکش هست مشت مشت قرص می خورند که اگر آدم عادی بخوره یه هفته خوابه بندگان خدا قرص می خورند تا ارام باشند تا به فرزندانشان خروش نکنند واقعا سخته شاید تعدادشون زیاد نباشه ولی زندگی های سختی دارند شاید بشه از لحاظ مالی کمی ارامش بهشون داد ولی از ابعاد دیگر بسیار سخت میشه زندگی براشون امیدوام این خانواده ها بهخشون رسیدگی بشه چه دولت چه مردم عادی
 • باران NL ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  13 0
  مسئولین تحویل بگیرند. آخه این رسمشه،خدایش این رسمشه،زبانم جلوی چنین افراد ازخود گذاشته ای قاصره شرم بر ما...شرم.
 • بدون نام IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  1 42
  یخچالشون از مال ما پربارتره
  • بدون نام IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   18 0
   چی داره که پربار باشه؟ میوه های رنگارنگ؟ گوشت داره؟ مرغ داره؟ غذاهای اضافه شون رو دور نریختن تا بازم استفاده کنند. گوجه های خرد شدشون رو تا آخر نخوردن تا دفعه بعدی هم با غذاشون گوجه بخورن. جای تاسف داره. حتی اون ظرفی که انگار توش ترشیه هم پر نیست. یخچال به این کوچکی برای یه خونواده چند نفره!
  • بدون نام IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
   21 0
   خيلي چيزاي ديگه اش هم بشتره شرفش- حياش- انسانيتش- مردونگيش يكم به حرفي كه زدي فكر كن آدمك
 • بدون نام IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  18 3
  چشم آقای خاوری روشن که خق این ها را خورد . این پول ها خوردن نداره
 • nasser IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  15 0
  شماره حساب اين جانباز عزيز را از طريق قانوني در همين سايت اعلام فرماييد
 • بدون نام IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  15 0
  به لرستان هم سري بزنيد تا امثال ايشان را به هزار ببينيد!
 • محمد AE ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  17 0
  سايت محترم خبر چرا علي رقم درخواست خيلي از مردم هيچ شماره حساب يا تلفني نمي دهيد تا به اين عزيزان كمك كنيم -من خودم جانباز 25 درصدم و در اين چند ساله دردم بيشتره و متاسفانه مسئولين هيچ اهميتي نميدهند .
 • نگار IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  18 0
  تو جنگ یه عده عقب عقب واستادن حالا شدن غرق در رفاه اما یه عده مثل این بزرگوار که جونشون گذاشتن کف دست حالا باید اینگونه زجر بکشند واسه یه لقمه نون حلال. فقط میتونم بگم متاسفم.
 • دختر بابا IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  19 2
  پدر من يه جانباز شيميايي كه من هر زوز شاهد دردهاي جسماني او هستم ، شب ها دستهايش به قدري باد ميكند كه از درد به خود ميپيچد ، تاول هاي ناگهاني روي دستش و ...... عصبي بودنش كه به كنار. باباي من بعد عمري خواست خونه بخره اونم نه در تهران ، در اطراف . گفتن بنياد وام ميده ، باباي ما هم با كلي ذوق براي اولين بار رفت سراغ اينا ، خلاصه سرتون رو درد نيارم وام ندادن ، گفتن خونه قولنامه اي نميشه . بايد سند داشته باشيد و از اين بهونه ها. خدا خودش جوابشون رو بده .........
 • جانباز 70 درصد از یزد IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  16 0
  سلام. شرمنده ام و از طرف آقایان مسوول عذر خواهی می کنم. می دانستم برخی همرزمان سابق دچار زحمت در زندگی شده اند. اما نه به این شدت که این همرزم و جانباز عزیز دچار مشکل است. بخدا من شرمنده ام . اگر بشود کاری کرد آماده ایم.
 • بدون نام IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  13 3
  پاک ترین دولت ایران، دولت عدالت محور!!!!!!!!!!!!!
 • یک ایرانی IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  9 0
  من فقط از این عزیزان پوزش می خواهم البته با بغض و گریه ، امان از آه مظلوم
 • یک ایرانی IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  7 0
  من فقط از این عزیزان پوزش می خواهم البته با بغض و گریه ، امان از آه مظلوم
 • بدون نام IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  12 1
  اینجا رو عالی نوشتید، واقعا ممنونم: "حسین آقا قانون جنگ را نمی دانسته. نمی دانسته وقتی که شیمیایی شده، وقتی که از شدت موج انفجار پرت شده، وقتی در 10 تا بیمارستان صحرایی و پشت جبهه و چه و چه بستری شده، باید مدرک جمع می کرده. باید یقه پرستار و بیمارستان را می گرفته که برای بستری بودنش رسید بدهند تا او درصد جمع کند؛ تا حالا که در 45 سالگی یک پیرمرد درست و حسابی شده با پول یارانه زندگی نکند. قانون جنگ به هر رزمنده ای شش ماه تا دوسال وقت می دهد که ضایعه اش را اعلام کند. و در جنگ هزار تا بیشتر حسین آقا داشته ایم که دربند این حرف ها و جمع کردن سند و مدرک نبوده اند. سرشان را نجیبانه پایین انداخته و برگشته اند. چون هدفشان چیز دیگری بوده."
 • بدون نام IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  12 0
  من هم که یک جوان بیکار و بدهکار ایرانی هستم شرمنده ام از روی تمام کسانی که خالصانه جنگیدند بدون هیچ چشمداشتی و از جان و مال خودشان ایثار کردند. امید من فقط به یک روز خوب است که بیاد!
 • بدون نام IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  7 0
  وقتی عکسارو دیدم جز اشک چیزی نداشتم - من خودم مقداری مشکل اعصاب دارم زندگیمو داغون کرده حاضرم تمام مرضای دنیا را بگیرم از دستش خلاص بشم اونوقت این
 • بدون نام A1 ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  9 0
  امثال حسین آقا تو این مملکت خیلی زیادند
 • نيما IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  5 0
  بخدا شرمنده ايم حسين آقا...اصلا زبونم نميره حرف ديگه بزنم...اين شماره حساب رو بدين...شايد در حد خودم تونستم كمكي بكنم
 • بدون نام IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  10 1
  ممنونم از خواهری که این گزارش تلخ را نوشتند. بخدا خواندم و گریه کردم.بخدا خیلی شدمنده شدم.از خبر آن لاین خواهش می کنم کاری کند که این گزارش را مسولان هم ببینند تا شاید کاری برایشان کرد. چرا مردم پول جمع کنند؟ مگر صدقه است؟ این حق آنهاست. باید حقشان را با افتخار و شرمندگی تقدیمشان کنند.
 • بدون نام IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  4 0
  خانم مشتاق ترابخدا ما را رها نکنید.ازهم از رنج های ما بنویسید. شاید اتفاقی افتاد. خدایا تو کمک کن.
 • محمد ام. IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  18 0
  سلام من فرزند یه جانباز اعصاب و روان هستم میدونم اون خانواده چه روزگاری داره میفهمم وضع بد اون زن و بچه ها رو و احساس وظیفه ای که حسین نعمتی مثل پدر من از ته دلش بهش ایمان داره آره اینجا ایرانه ومن شرمنده ام از روی پدرم و پدرام همه ی جانبازا همه ی آزاده ها همه ی شهدا ما عقب افتادیم از قافله ی عشق شما به میهنتون و برای همه ی اونا که حرفای بهترین پروفسورهای پزشکی رو هم که ضایعه شیمیایی برا یه نفر تشخیص میدن اونم در حد نابودی ریه؛ ولی پرونده که میره کمیسیون میگن نه دکتره غلط کرده هیچیش نیس،متاسفم این مردم جون ندادن برا درصدای شما این مردم برا ایمان و کشورشون جنگیدن و لازم باشه بازم میجنگن اما ننگ خدا بر همه ی کوته فکرا و تنگ نظرا و اونا که کم میذارن متن بعدم بخونین خالی نیس از لطف!
 • محمد ام. IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  14 0
  دست نوشته رتبه اول کنکور پزشکی نامعادله چه کسی می تواند این معادله را حل کند ؟؟؟ چه کسی می داند فرود یک خمپاره قلب چند نفر را می درد؟ چه کسی می داند جنگ یعنی سوختن ،یعنی آتش ،یعنی گریز به هر جا ، به هر جا که اینجا نباشد ،یعنی اضطراب که کودکم کجاست ؟ جوانم چه می کند ؟دخترم چه شد ؟ به راستی ما کجای این سوال ها و جواب ها قرار گرفته ایم ؟ کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکس های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود ،از قصه دختران معصوم سوسنگرد با خبر است ؟ آن مظاهر شرم و حیا را چه کسی یاد می کند که بی شرمان دامنشان را آلوده کردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند. کدام پسر دانشجویی می داند هویزه کجاست ؟ چه کسی در هویزه جنگیده ؟ کشته شده و در آنجا دفن گردیده ؟ ....
 • محمد ام. IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  11 0
  چه کسی است که معنی این جمله را درک کند : “نبرد تن و تانک؟!” اصلا چه کسی می داند تانک چیست ؟ چگونه سر ۱۲۰ دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی های تانک له می شود ؟ آیا می توانید این مسئله را حل کنید ؟ گلوله ای از لوله دوشکا با سرعت اولیه ی خود از فاصله هزار متری شلیک می شود و در مبدا به حلقومی اصابت نموده و آن را سوارخ کرده وگذر می کند ، حالا معلوم نمایید سر کجا افتاده است ؟ کدام گریبان پاره می شود ؟ کدام کودک در انزوا وخلوت اشک می ریزد ؟ وکدام کدام…؟ توانستید؟؟ اگر نمی توانید،این مسئله را با کمی دقت بیشتر حل کنید : هواپیمایی با یک ونیم برابر سرعت صوت از ارتفاع ده متری سطح زمین ، ماشین لندکروزی که با سرعت در جاده مهران-دهلران حرکت می نماید، مورد اصابت موشک قرار می دهد،اگر از مقاومت هوا صرف نظر شود.
 • محمد ام. IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  10 1
  معلوم کنید کدام تن می سوزد؟کدام سر می پرد ؟ چگونه باید اجساد را از درون این آهن پاره له شده بیرون کشید ؟چگونه باید آنها را غسل داد ؟ چگونه بخندیم و نگاه آن عزیزان را فراموش کنیم؟ چگونه می توانیم در شهرمان بمانیم وفقط درس بخوانیم. چگونه می توانیم درها را به روی خود ببندیم و چون موش درانبار کلمات کهنه کتاب لانه بگیریم ؟ کدام مسئله را حل می کنی؟ برای کدام امتحان درس می خوانی؟ به چه امید نفس می کشی؟ کیف و کلاسورت را از چه پر می کنی؟ از خیال، از کتاب، از لقب شامخ دکتر یا از آدامسی که هر روز مادرت در کیفت می گذارد؟ کدام اضطراب جانت را می خورد؟ دیر رسیدن به اتوبوس، دیر رسیدن سر کلاس، نمره گرفتن؟ دلت را به چه چیز بسته ای؟ به مدرک، به ماشین، به قبول شدن در حوزه فوق دکترا؟
 • محمد ام. IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  14 0
  “صفایی ندارد ارسطو شدن،خوشا پر کشیدن ،پرستو شدن“ آی پسرک دانشجو، به تو چه مربوط است که خانواده ای در همسایگی تو داغدار شده است؟ جوانی به خاک افتاده است؟ آی دخترک دانشجو، به تو چه مربوط است که دختران سوسنگرد به اشک نشانده اند؟ و آنان را زنده به گور کردند؟ هیچ می دانستی؟ حتما نه!… هیچ آیا آنجا که کارون و دجله و فرات بهم گره می خورد، به دنبال آب گشته ای تا اندکی زبان خشکیده کودکی را تر کنی و آنگاه که قطره ای نم یافتی با امید های فراوان به بالین آن کودک رفتی تا سیرابش کنی اما دیدی که کودک دیگر آب نمی خورد!! اما تو اگر قاسم نیستی، اگرعلی اکبرنیستی، اگر جعفر و عبدالله نیستی، لااقل حرمله مباش! که خدا هدیه حسین را پذیرفت و خون علی اکبر و علی اصغر را به زمین پس نداد.
 • محمد ام. IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  18 1
  من نمی دانم که فردای قیامت این خون با حرمله چه خواهد کرد... شهید احمدرضا احدی - رتبه یک کنکور پزشکی سال 64 - ساعاتی قبل از شهادت
 • محمد IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۲
  9 0
  خبر من خودم دانشجویم بسیجی هم نیستم ولی ایرانیم خدا دارم با غیرتم کار میکنم واسه دانشجوییم ولی افتخار میکنم کمک کنم به ایشون خیلی ها دیگه هم هستن قطعاااا زندگی ایشون میتونه از این رو به اون رو بشه . لطفا یه شماره حسابی ادرسی تلفنی ... بذار البته خود خبر رو هم از نو بذار به ایملم بفرست حداقل فکرایی تو سرم هست
 • سهیل IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  6 0
  تو همه جای دنیا این بی عدالتی ها هست. برادر نعمتی همینطور نگاهت به اون بالاها بالاها باشه. ما آدما خودمون خیلی درگیریم. آقا نعمتی اون روز که لازم بود ترغیبت کردیم بری و ازمون حفاظت کنی. اما حالا مسائل ما شده حل مشکلات روز جهانی. آقا نعمتی ...
 • علیرضا هاشمی مطلق IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  6 0
  لطفا شماره حساب یا یک تلفن جهت کمک معرفی کنید.
 • بدون نام IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  6 0
  اينقدر ناراحت شدم كه دچار سردرد شديد شدم كاشكي مرده بودم وناراحتي يك رزمنده را نمي ديدم خدا به مارحم كند آيا اين عدالت است من كه شرمنده ام حاضرم حقوقم را با اين خانواده قسمت كنم .
 • اميرحسين EU ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  7 0
  تو را به خدا شماره حساب بدهيد كمك كنيم
 • ناشناس IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  5 0
  اصلا فرض کنیم که طرف جانباز نیست انسان که هست این طور زندگی کردن شایسته هیچ انسانی نیست! کما این که این روز ها کم این طور زندگی ها دیده نمی شن!
 • عابدین IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  0 3
  رفتی اون وره دنیا میگی شماره حساب بده ،یا توی کشوره دشمن پول حلال در میاری میگی ایران چرا اینطوریه یا تیپ غربی میزنی با موهای فشن میگی کورش و ایرانی، داداش این آقا سالم بود هم وطنای تو.اینطورش کردن ،خدا این جانبازو کمک کنه تادستش به شما و من دراز نشه،عجب دنیاییه همش بدی همش کنایه انگار نه انگار کسی داره زحمت میکشه
  • اميرحسين US ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۴
   2 0
   اول از اينكه پول حلال و محل دريافت را خدا مي دونه حلال يا نه ! دوما ما طبق قرآن كسي كه فقر مالي اش را تشخيص مي دهيم و ادعا نمي كنه كه پول به من دهيد و به اصرار كمك مي گيرد فقير محسوب مي شود و بايد به او پول كمك كرد
 • امیر IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۴
  6 0
  فقط میتوانم به ایشان بگویم مارا حلال کنند ما آدمهای بی چشم و روئی هستیم
 • عابدین IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۴
  0 0
  سلام آقا امیر حسین شرمنده ناراحتت کردم ببخشید حلالم کن
 • حسین IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۵
  0 1
  آقا این همشهری ماست مردمی که ورامین داره تو هیچ جایی دنیا پیدا نمیشه از نظر مهربونی و معرفت
 • رضایی A1 ۰۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۲
  0 0
  با سلام ز همسرمجانباز ورزمنده هشت سال دفاع مقدس هست که سال 91 برای تشکیل برونده اقدام کردام 3 کمیسیون از کار افتادگی کلی و شیمیایی وو(ریه بوکیده ) بلاتین با واعصاب وروان مزمن وموج انفجار وترکش روتاییدکردند در حالیکه بدوی سباه تایید کرده عالی تهران فعلا گفته نه کمیسیون 27/6/92 ینیاد اعلامشیمیایی کرده ولی تا سیاه تایید نکنه هیچ همسرم خودش معاون بنیاد بوده وحکم اون هست وقتی 23-24 سال داشتوخودش مسیول برونده ها بود گفتم تشکیل برونده بده گفت تا دست وبا دارم از این نون ها نمی خواهم من برای مملکت وناموس وامام ره رفتم ومجبورم نکردند فرزندانم از بچگی بی بدر بزرگ شدن والان هم روزی نیست که زخمی نشن وبیمارستان وبخیه نخورند بعد از 30 سال با عود کردن بیماری وسکته و 3 فرزند بیکار مجبور به تشکیل برونده
 • جانباز IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  1 0
  من جانبازم ولی از نظ ر مالی وضع خوبی دارم ازبنیاد هیچی نمیگیرم ارث پدری بوده شماره حساب حسین اقا چنده خودم نوکرشم کو.چیکشم هم هستم پاشم میبوسم ازراه دور میبوسمش
 • جانباز IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  1 0
  من کمک میکنم
 • بی نام IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۱
  0 0
  چرا مشخصات ایشون رو نمیگید که مردم کمک کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • نعمت الله IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
  0 1
  من نعمت الله هستم 52 سال دارم بعد از سه بار مجروحیت با داشتن صورت سانحه و پرونده بالینی بعد از چندین سال که به بنیاد رفتم با هزا ر منت 20 درصد جانبازی بهم دادن که تا حال یک ریال هم به درد نخورده در صورتی که واقعا دیگ قادر به کار کردن نمی باشم و کارم هم ازاد است
 • بی نام A1 ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  1 0
  سلام من پسر همین جانبازم واقعابازم دست شما درد نکنه