برخی از جوانان تهرانی در قالب طرح "کلاس پرنده" با همکاری موسسه خیریه "مهر گیتی" با سفر به مناطق محروم کشور مدارس و کلاس های فرسوده را بازسازی و نوسازی می کنند.

به گزارش خبرآنلاین، «کلاس پرنده» نام پروژه ای است که به آموزش فرهنگی و تجهیز و سازماندهی فضاهای کمک آموزشی در مدارس مناطق محروم ایران می پردازد. این پروژه با همکاری موسسه ی خیریه ی «مهر گیتی» که به مدرسه سازی در سرتاسر ایران مشغول اند، از امسال کار خود را آغاز کرده و دوازدهم تا چهاردهم بهمن ماه در روستای کوهستانی و محروم «تخم بلوط» در استان ایلام دومین سفر خود را به انجام رساندند.
گروه کلاس پرنده که متشکل از متخصصان رشته های مختلفی همچون دیزاین، گرافیک، عروسک سازی، گردشگری و ... می باشند در هر مدرسه، کارگاه های مختلفی برگزار می کنند. ویژگی بارز کارگاه های این تیم، تمرکز بر یک ایده ی مرکزی است که منطبق بر جغرافیا و فرهنگ خاص همان منطقه باشد.
در سفر به روستای زیبای تخم بلوط، آنها بر معضل نابودی «درختان بلوط» متمرکز گشتند. درخت بلوط که در گذشته ای نه چندان دور محل ارتزاق و استفاده ی درمانی اهالی منطقه بوده، بر اثر قطع بی رویه و آتش سوزی و آفت زدگی در خطر نابودی قرار دارد.
کارگاه های کلاس پرنده با آموزش های ساده ای به دانش آموزان نشان داد چرا حیوانات و انسان ها به محیط زیستی سالم نیازمندند. همچنین به آنها ساخت سنجاب عروسکی و پرنده ی کاغذی آموزش داده شد. در پایان سفر، یک درخت قطع شده که در جاده ای رها شده بود، توسط تیم مربیان به مدرسه آورده شد و پس از رنگ آمیزی، در یک دیزاین نهایی با ساخته های دست دانش آموزان تزئین شد و در مدرسه به نمایش گذاشته شد.
رضا بهرامی نژاد، طراح این پروژه در این زمینه گفت « ما سعی داریم لذت آموزش را به کودکان بچشانیم. ما دوست داریم کودکان از طریق بازی کردن به هویت خودشان پی ببرند و از زندگی در منطقه شان احساس غرور کنند و به داشته های شان افتخار کنند».
در این پروژه شرکت رنگ سحر و شرکت میهن نیز یاری رسان و حامی تیم کلاس پرنده بودند.کلاس پرنده پروژه‌ای است که هر فصل یک‌بار برگزار می‌شود.

45237

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۹
    2 0
    احسنت
بلیط هواپیما
‍‍‍