مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: نشت گازوییل در رودخانه زال باعث خسارت‌های به محیط زیست لرستان شد.

مهرداد فتحی بیرانوند در خصوص شکستگی و نشت خطوط گازوییل طی دو روز گذشته در منطقه پل‌زال گفت: در پی این حادثه مقادیری از گازوییل خطوط لوله وارد رودخانه زال شد. همکاران ما در اداره کل حفاظت محیط زیست پس از اطلاع بلافاصله در محل حضور یافته و پس از بررسی اقدام به برآورد، اولیه میزان آلودگی آب و خاک کردند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: از آنجا که محل شکستگی خط لوله بارودخانه 100 متر فاصله داشت، با نظارت کارشناسان این اداره کل، شرکت خطوط لوله مخابرات و نفت منطقه لرستان با حفر حوضچه‌هایی مابقی گازوییل را در این محل مهار و پس از مدتی توسط پمپاژ به مخازن تانکرها انتقال دادند.

فتحی گفت: همچنین چند لودر در منطقه برای انتقال خاک‌های آلوده حضور یافته و منطقه را از خاک‌های آلوده به طور کامل پاکسازی کردند.

او گفت: در این حادثه تعدادی از آبزیان تلف شدند که پس از برآورد خسارت از سوی این اداره کل پرونده جهت پیگیری و اعمال قانون به مراجع قضایی ارسال شده که جزئیات آن متعاقباً اعلام می‌شود.

در ادامه مدیر کل خطوط لوله مخابرات و نفت منطقه لرستان در این خصوص گفت: با توجه به تاکید مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در اسرع وقت اقدام به اعزام اکیپ‌هایی متخصص و مجهز به تجهیزات و ادوات کنترل آلودگی نفتی به منطقه کرده‌ایم.

کلانتر گفت: برای پاکسازی لکه‌های نفتی آلوده و ممانعت از ورود آنها به رودخانه منتهی به سد کرخه شرکت پرشین شل که متخصص و مجری پاکسازی و جمع‌آوری این لکه‌هاست از روز گذشته در منطقه حضور یافته و تعهد کرده که ظرف 48 ساعت اقدام به پاکسازی کامل منطقه کند.

منبع:فارس
46282

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =