شاسی بلندهای ارزان برای خریداران معمولی، لیموزین‌ها و خودروهای اسپورت گران قیمت برای مشتری‌های میلیونر در نمایشگاه ژنو در هفته جاری به رقابت می‌پردازند.

انتظار می‌رود شاسی بلندهایی مانند قاجار رنو، اچ آر وی هوندا، سی ایکس تری مزدا و سوزوکی ویتارا به همراه مینی ون بی ام و سریز 2 گرن تورر تحسین عمومی را برانگیزند.

اوپل - ووکس هال که زیرمجموعه اروپایی جنرال موتور است هم امیدوار است خودروی کارل ویوا جای خالی که با خروج اروپایی شورولت تا پایان امسال به وجود می‌آید را پر کند.

خودروهای که خرید آنها در بضاعت هر کسی نیست اما مطمئنا تحسین و هیجان بازدیدکنندگان را برمی‌انگیزند، فراری 488 GTB جدید، نسل دوم آئودی R8، مک لارن P1 GTR و 675LT و ولکان استون مارتین خواهند بود.

در این نمایشگاه بوگاتی جدیدترین مدل ویرون به نام لافینال را نمایش خواهد داد که 1200 اسب بخار قدرت دارد و آخرین ویرون ساخت بوگاتی است و لامبورگینی سوپرولوس را نمایش می‌دهد که هنوز اطلاعات چندانی در مورد آن منتشر نکرده است.

مرسدس بنز هم لیموزین ضدگلوله یک میلیون دلاری مرسدس مایباخ پولمان را رونمایی خواهد کرد که انتظار می‌رود پس از آغاز فروش در تابستان جاری مورد استفاده روسای دولت‌ها و بانکداران قرار بگیرد.

خودروسازان دیگری که حجم تولید پایینی دارند هم مدل‌هایی را برای نمایش تدارک دیده‌اند. برند سوئدی کوئنیگزگ مدل آر اس جدید آگرا و همچنین مدل رگِرا را معرفی خواهد کرد.

خودروساز لوتوس هم مدل اورا 400 را در این نمایشگاه به نمایش می‌گذارد.

تحلیلگران اظهار می‌کنند این نمایشگاه بیشتر از اینکه به فناوری جدید بپردازد در جست و جوی مدل‌های پرفروش خواهد بود بویژه که اروپا اکنون احیای کندی را سپری می‌کند.

فروش خودرو در اروپا اگرچه سال گذشته نخستین رشد فروش از زمان آغاز بحران اقتصادی در سال 2009 را تجربه کرد اما انتظار نمی‌رود در سال 2015 رشد قوی‌تری داشته باشد. فروش بازار خودروی اروپای غربی سال گذشته 4.8 درصد رشد کرد و به 12.1 میلیون دستگاه رسید.

محبوبیت شاسی بلندهای سودآور ممکن است کمک کند اندکی از ضعف این بازار کاسته شود. رسیدن سطح فروش به پیش از دوران بحران اقتصادی بعید است بزودی اتفاق بیافتد.

ثبت خودرو در اتحادیه اروپا سال گذشته 5.6 درصد رشد کرد و به 12.5 میلیون دستگاه رسید اما از رکورد حدود 16 میلیون دستگاه در سال 2007 پایین‌تر مانده است. با وجود اینکه صنعت خودرو به مدت 17 ماه متوالی رشد فروش را تجربه کرده اما بیکاری بالا و رشد ضعیف همچنان تهدیدی برای بازار خودروفروشان است.
منبع:ایسنا
28224

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =
بلیط هواپیما
‍‍‍