دیلی میل ابعاد تازه ای از جنگ زمینی و مخفیانه انگلیس را در اختیار عموم دنیا قرار داد.

 

به گزارش خبرآنلاین وب سایت مجله انگلیسی دیلی میل، امروز با انتشار تصاویری از نیروها و تسلیحات انگلیسی در خاک سوریه ابعاد و چشم اندازه تازه ای از حضور مخفیانه انگلیسی ها در سوریه را به نمایش گذاشت، این اولین تصاویر است که از حضور نظامیان انگلیسی در سوریه پرده بر میدارد چرا که تا کنون نه تصاویری از حضور آنها در سوریه وجود داشت و هم اینکه مقامات انگلیس تا کنون در خصوص جنگ با داعش در خاک سوریه اطلاعاتی بروز نداده بودند.

در همین حال ایسنا نوشته است: تصاویر مذکور نشان می‌دهد که تیمی از نیروهای ویژه انگلیس که احتمالا شامل نیروهای ویژه هوایی هم هستند،‌ به دنبال شبه‌نظامیان داعش می‌روند و از یکی از پایگاه‌های شورشیان سوری حفاظت می‌کنند.

شمار این نیروها ده‌ها تن برآورد می‌شود. این تصاویر نشان می‌دهد که نیروهای ویژه انگلیسی به سلاح‌های تاثیرگذار از جمله تسلیحات ضد تانک مسلح هستند.

پیش از این هیچگونه تصویری از سربازان انگلیسی در سوریه منتشر نشده بود. قانونگذاران انگلیسی سال 2013 با اقدام نظامی احتمالی انگلیس در سوریه مخالفت کردند که ضربه‌ای به دولت وقت دیوید کامرون محسوب می‌شد. با ین حال استقرار نیروهای ویژه انگلیس برخلاف استقرار نظامیان عادی نیازمند تایید پارلمان نیست.

پیشتر گزارش‌های تایید نشده از عملیات‌های سربازان نخبه انگلیسی در داخل کشور جنگ‌زده سوریه منتشر شده بود اما این تصاویر اولین مدرک مستند هستند. این تصاویر به دست شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی رسیده است.

52310

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
بلیط هواپیما
‍‍‍