تیتر سه زیرسرویس

 • هتلی جهانی در ایران با بیش از ۲۰۰ سال قدمت!

  هتلی جهانی در ایران با بیش از ۲۰۰ سال قدمت!

  باغ تاریخی پهلوان پور در محله‌ی مزویر آباد شهرک شهید زارعین در مهریز یزد قرار دارد و متعلق به فردی به نام " حسن ملارضا" بوده است. این باغ بعد از او، به دامادش "علی پهلوان" تعلق گرفت. اما چرا این باغ تا این اندازه مورد توجه است؟ خب باید بگوییم که باغ پهلوان پور از گذشته دارای جاذبه‌ی خاصی بوده است که به دلیل روان بودن آب در داخل آن می‌باشد. این آب از قناتی مشهور به "حسن آباد" سرچشمه می‌گیرد و به جز باغ پهلوان‌پور، به طور مستقیم از هیچ یک از باغ‌های منطقه عبور نمی‌کند.

 • چطور چادر مسافرتی برای سفرمان انتخاب کنیم؟

  چطور چادر مسافرتی برای سفرمان انتخاب کنیم؟

   چادر مسافرتی یکی از الزامات سفر است. شما چه اهل سفرهای طبیعت‌گردی باشید، چه اهل پیک نیک رفتن، چادر مسافرتی همیشه به کارتان خواهد آمد.

 • دومین کلیسای تاریخی جهان در کجای ایران قرار دارد؟

  دومین کلیسای تاریخی جهان در کجای ایران قرار دارد؟

  اکثر ما در مورد خیلی از بناهای تاریخی ایران سخنانی شنیده‌ایم و ممکن است بارها تصاویرشان را در عکس‌ها و رسانه‌های مختلف هم به چشم دیده باشیم، اما تعداد کمی از ما از وجود دومین کلیسای تاریخی جهان در ارومیه باخبر هستیم. کلیسای ننه مریم که امروزه به نام کلیسای شرق آشور نامیده می‌شود، در خیابان قدس شهر ارومیه قرار دارد و یکی از آثار بی نظیر و تاریخی آشوری‌های ارومیه محسوب می‌شود. اما این کلیسا، علاوه بر خاص بودنش، ماجرای جالبی هم دارد که شما را به خواندنش در ادامه‌ی مطلب دعوت می‌کنیم.

 • هزینه تجهیزات سفر برای یک نفر در نوروز ۹۸ چقدر تمام می‌شود؟

  هزینه تجهیزات سفر برای یک نفر در نوروز ۹۸ چقدر تمام می‌شود؟

  اگر یک نفر بخواهد در نوروز امسال با خرید تجهیزات حداقلی به سفر برود چقدر باید برای آغاز سفرش هزینه کند. در این گزارش حداقل و حداکثر هزینه‌های تجهیزات یک سفر معمولی را می‌توانید ببینید.

 • نخستین سکونت‌گاه انسانی در شمال غربی ایران

  نخستین سکونت‌گاه انسانی در شمال غربی ایران

  معبد مهر در ۶ کیلومتری جنوب شرقی مراغه قرار دارد که به‌ معبد مهرِ ورجوی نیز شهرت دارد. این معبد در روستای ورجوی واقع شده و گردشگران برای بازدید از این روستا و معبد آن باید مسیری نیم ساعته را در جاده‌های روستایی طی کنند. شرایط آب و هوایی این روستا همانند مراغه سرد و مرطوب است. اما چرا این معبد مهم است و برای چه دیدن آن به طی کردن این مسیر می‌ارزد؟ همراه ما باشید.

 • ارسباران را از ارتفاع ۲ هزار متری در قلعه بابک ببینید

  ارسباران را از ارتفاع ۲ هزار متری در قلعه بابک ببینید

  ارسباران در شمال غرب ایران از جمله مناطق مهم طبیعت گردی در ایران به حساب می‌آید که علاوه بر طبیعی بی‌نظیر از جاذبه‌های تاریخی نیز برخوردار است.

 • فتح‌آباد، باغی رویایی در قلب کرمان

  فتح‌آباد، باغی رویایی در قلب کرمان

  در سرزمین کویرها، جایی که به گفته‌ی بسیاری، گرمترین نقطه‌ی زمین محسوب می‌شود و در ۲۵ کیلومتری مرکز کرمان در روستای اختیارآباد، باغی قرار دارد که الگویی برای ساخت باغ شازده به حساب می‌آید. این باغ رویایی عمارت یا قصر زیبایی را در خود جای داده است که هرگز از خاطرتان نخواد رفت. این بهشت زیبا، باغ عمارت بیگلربیگی (فتح آباد) مربوط به دوره قاجار است. اما چه چیزهایی باعث شده تا باغ فتح آباد در دل کرمان، پابرجا و استوار بماند؟

 • راه‌اندازی خط کشتیرانی گردشگری چابهار-مسقط و چابهار-دوبی

  راه‌اندازی خط کشتیرانی گردشگری چابهار-مسقط و چابهار-دوبی

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: خط کشتیرانی مسافربری، تفریحی، گردشگری چابهار - مسقط - دوبی و کراچی به زودی با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی می‌شود.

 • جریان زندگی ۱۵۰۰ ساله، زیر پوست شهری در مرکز ایران! +تصاویر

  جریان زندگی ۱۵۰۰ ساله، زیر پوست شهری در مرکز ایران! +تصاویر

  راهی سفر می‌شویم، رد پای تمدن ایران زمین را گرفته و روانه‌ی تپه‌های سیلک می شویم که راوی تاریخی با ۷هزار سال قدمت می‌باشد و به شهری می‌رسیم: شهر زیرزمینی نوش آباد، پایتخت انوشیروان، یکی از پادشاهان ساسانی که در ۱۰ کیلومتری کاشان واقع شده و زیر بافت قدیمِ شهر آران و بیدگل و روی تپه‌های سیلک که هنر دستکَن معماری را از سلجوقی تا قاجار به رخ بازدید کنندگان می‌کشد، قرار گرفته است. این شهر به عنوان بزرگترین اثر معماری دستکند جهان در سال ۱۳۸۳ کشف و در سال ۱۳۸۵ به شماره‌ی ۱۵۸۱۶ در فهرست میراث ملی کشور ثبت شده است. اما ماجرای این شهرزیرزمینی چیست؟ با ما همراه باشید تا گره از راز نوش‌آباد باز کنیم.

 • سد درودزن، سدی کهن در مرودشت

  سد درودزن، سدی کهن در مرودشت

  این بار می‌خواهیم به استان فارس برویم. در این بخش از ایرانگردی از شیراز به سمت مرودشت رفته و پس از آن وارد جاده‌ی درودزن می شویم و به سراغ یکی از جاذبه های با قدمت و شکوه سرزمین مادری می رویم، همراه ما باشید تا باهم سری به این سازه‌ی کهن و حیاتی بزنیم.