تیتر سه زیرسرویس

 • لزوم حمایت از طرح‌های استارتاپی موثر در گردشگری و اشتغالزایی روستایی

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

  لزوم حمایت از طرح‌های استارتاپی موثر در گردشگری و اشتغالزایی روستایی

   عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توسعه بسترهای جدید برای رشد اقتصادی کشور از جمله استارتاپ‌های حوزه‌های مختلف، گفت: یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور که دامنه آن کل کشور را شامل می‌شود موضوع اقتصاد گردشگری و توسعه آن است که البته در ایام همه‌گیری کرونا شاهد تحت تاثیر قرار گرفتن آن نیز بودیم.

 • سفر به باغ بهادران و چادگان دو مقصد خنک تابستانی در استان اصفهان

  سفر به باغ بهادران و چادگان دو مقصد خنک تابستانی در استان اصفهان

  همان‌ طور که می‌دانید استان اصفهان در اقلیم نیمه خشک واقع شده و نفس آن به زاینده رود وابسته است، ولی شاید دانستن این موضوع برای‌تان جالب باشد که در مسیر این رود شهرهایی هستند که دارای آب‌وهوایی بسیار خنک بوده و طبیعتی شبیه به طبیعت شمال ایران دارند.

 • رکود و بحران در گردشگری ادامه می یابد اگر وزیر ناآشنا معرفی شود

  رکود و بحران در گردشگری ادامه می یابد اگر وزیر ناآشنا معرفی شود

  گردشگری از جمله صنایعی است که بیشترین آسیب را از همه گیری کرونا در جهان و ایران متحمل شده است. برخی برآوردها نشان می دهد  بخش گردشگری ایران که بیش از ۹۰ درصد آن مردمی است، در طول ۱۸ماه گذشته حداقل ۳۰هزار میلیارد تومان زیان متحمل شده است. این زیان در حالی است که دولت روحانی در واکسیناسیون عمومی کرونا بسیار ضعیف عملکرده و عملا چشم انداز روشنی از چرخش دوباره ی گردشگری وجود ندارد.

 • نخستین باغ فرهنگ ایران از سوی یونسکو + تصاویر

  نخستین باغ فرهنگ ایران از سوی یونسکو + تصاویر

  جاذبه‌ها و فرهنگ‌های متنوع ایران باعث شده طی سال‌های اخیر، ایده به نمایش گذاشتن این تنوع در فضاهای مختلف، رایج شود. اگر به باغ ایرانی یا ایران مال رفته باشید به نوعی این ایده را می‌بینید که هر کدام در قالبی به تصویر کشیده‌اند؛ مثلا در باغ ایرانی نماد شهرهای مختلف ایران به صورت مینیاتوری به نمایش درآمدند و ایران مال، بعضی نمادهای مهم و دیدنی ایران را در قالب مجلل، بازسازی کرده است. همه این کارها برای این است که یادمان باشد در چه فرهنگ ملوّنی زندگی می‌کنیم و هر جا که سر می‌کشیم، یک شگفتی نمایان می‌شود.

 • مقصدی رویایی در ایران برای سفر در خردادماه! + تصاویر

  مقصدی رویایی در ایران برای سفر در خردادماه! + تصاویر

  یکی از زیباترین ییلاق‌های بهشتی ایران، بدون شک سوباتان است. سوباتان که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار و در خطه سرسبز گیلان واقع شده، یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین ییلاق‌های کشور محسوب می‌شود. در فصل بهار و به ویژه خردادماه زیبایی سوباتان به اوج خود می‌رسد و هر علاقه‌مند به طبیعتی را مجذوب خود می‌کند. اگر به طبیعت سرسبز و دیدنی خطه گیلان علاقه‌مند هستید، تماشای ییلاق سوباتان به ویژه در خردادماه را از دست ندهید. سفر به سوباتان در این ماه، مانند سفر به بهشت است. در ادامه همراه باشید تا بیشتر شما را با سوباتان آشنا کنیم.

 • ببینید | روحانی: آخرِ سال گردشگری رونق می‌گیرد

  ببینید | روحانی: آخرِ سال گردشگری رونق می‌گیرد

  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح هتل پنج ستاره حیران و ۴۵۲ طرح در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: سال ۹۹ و اواخر ۹۸ دچار مشکل بودیم و در ۶ ماهه اول امسال با مشکل روبرو هستیم. این نوید را می‌دهم که در ماه‎های پایانی سال، بعد از واکسیناسیون مردم، در حوزه گردشگری شرایط جدیدی در کشور خواهیم داشت. منبع: فارس

 • کوچکترین کلیسای جهان در ایران! + تصاویر

  کوچکترین کلیسای جهان در ایران! + تصاویر

  خیلی از افراد وقتی کلیسای کوچکی را در شهری می‌بینند، دوست دارند آن را خاص‌ترین و منحصربه فردترین کلیسا بدانند. استفاده از ویژگی «ترین» تنها برای کلیسا نیست. بلکه انگار داشتن یک ویژگی منحصر به فرد، می‌تواند جاذبه‌ای برای آن مکان ایجاد کند.

 • استخوان‌های کریمخان در قلب تهران + تصاویر

  استخوان‌های کریمخان در قلب تهران + تصاویر

  اگر سری به کاخ گلستان زده باشید، ممکن است نگاهی گذرا به خلوت کریمخانی هم انداخته باشید. همان گوشه دنجی در مسیر ایوان تخت مرمر به سمت کاخ اصلی می‌بینید و احتمالا عکسی با کاشیکاری‌های زیبایش می‌اندازید. شاید اگر داستان پلکانش را بشنوید و بفهمید روزگاری استخوان‌های کریمخان زیر آن دفن شده، این بار بیشتر کنارش تأمّل کنید و با دقّت بیشتری به آن نگاه کنید.

 • فرماندهی رقصندگان ایرانی با دستمال رنگی! + تصاویر

  فرماندهی رقصندگان ایرانی با دستمال رنگی! + تصاویر

  اقوام مختلف ایران در کشور برای مناسبت‌های مختلف خود انواع رقص‌ها را دارند رقص کردی، آذری، لری از انواع معروف این رقص‌های محلی است که حرکات آن بی‌نظم و بی‌معنا نیست، بلکه هر یک از حرکاتی که گاهی با چوب، دستمال یا حتی در برخی از اقوام دیگر از شمشیر و برنو استفاده می‌شود، نمادی از یک حرف و پیام است.

 • غذای بنفش ایرانی که ثبت ملی شد! + تصاویر

  غذای بنفش ایرانی که ثبت ملی شد! + تصاویر

  فرهنگ هر قوم و منطقه‌ای، تا حد زیادی با خوراک و غذاهای آن  منطقه گره خورده است. به هر منطقه‌ای که سفر کنید، با انواعی از غذاهای محلی روبه‌رو می‌شوید که نشانگر سبک زندگی مردم و فرهنگشان هستند. تعدادی از این غذاها به مرور زمان شهرت بیشتری پیدا کرده و عمومی‌تر شدند و تعدادی هم هستند که هنوز به قدر کافی شناخته نشده‌اند. غذایی که امروز درباره آن حرف می‌زنیم، یکی از جالب‌ترین غذاهای محلی ایران است که بیش از هر چیز رنگ آن توجهات را به خودش جلب می‌کند.