سه شنبه 24 مهر 1397

میرزائی، مهدی

فوق دکترای مدیریت منابع آب و حل اختلاف منابع آب از دانشگاه ایالتی اورگان آمریکا / استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و عضو انجمن مهندسین راه و ساختمان آمریکا
  • به بهانه روز مهندس، «این شغل من است»

    - چند دقیقه پیش با یک پیامک به خودم آمدم؛ «روز مهندس مبارک باد». متوجه شدم که امروز پنجم اسفندماه، مصادف با زادروز دانشمند ایرانی خواجه نصیر طوسی است که در ایران عنوان «روز مهندس» را بر خود گرفته است. من به کل این روز را در هیاهوی کلاس‌ها و کارهای روزمره زندگی فراموش کرده بودم. همین دیروز در مطب یک پزشک با خودم فکر می‌کردم که آیا پزشک شدن، حداقل از لحاظ مالی برای من بهتر بود یا خیر. پاسخ آن را در این متن خواهید یافت.

  • نگاهی به کیفیت آموزش در دبیرستان‌ها

    - یکی از مشکلاتی که در کلاس‌های درس خود پیدا می‌کنم و به ویژه در جلسات امتحانی و برگه‌های دانشجویان نمود بیشتری می‌یابند، ضعف آنها در دروس پایه دبیرستانی است. تعداد قابل توجهی از آنها مفاهیم اساسی ریاضی و فیزیک را درک نکرده‌اند و یا به سرعت فراموش کرده‌اند. البته این که تعداد کثیری از آنها فاقد توانایی نوشتن یک نامه ساده اداری، یک گزارش کار آزمایشگاهی، پروژه و یا پایان‌نامه خود نیز هستند نشان از این است که دروسی مانند فارسی، زبان انگلیسی و آئین نگارش را آنقدر سطحی فرا گرفته‌اند که احتمالا فقط از پس امتحان کنکور خود برآیند.

آرشیو ماهانه