• صد اژدها، بلندترین آسانسور فضای باز در دنیا

  صد اژدها، بلندترین آسانسور فضای باز در دنیا

  جهانگردیهمیشه در سراسر دنیا افرادی هستند که به هر گوشه و کناری سفر می‌کنند تا تجربه‌هایی به یادماندنی را به دست بیاورند. یکی از محبوبترین تجارب هیجان‌انگیز که در چند ماه اخیر نامش زیاد به گوش می‌رسد، موضوع ساخت بلندترین آسانسور دنیاست که در پارک ملی ژانگ جیاجی کشور چین قرار دارد و نامش بایلونگ Bailong elevator است.

 • ۵ مرحله برای بستن چمدان

  ۵ مرحله برای بستن چمدان

  جهانگردی داشتن چمدان کمتر در سفر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های سفرتان خواهد داشت. علاوه بر اینکه هر چه تعداد چمدان‌هایتان کمتر باشد، مدت زمان کمتری نیز باید در صف بایستید. در زمان دریافت کارت پرواز باید منتظر بمانید تا چمدان‌هایتان چک شوند و یا در هنگام خروج فرودگاه باید به انتظار بمانید تا چمدان‌هایتان از هواپیما خارج و در نوار نقاله قرار گیرد.

 • راز دانمارکی‌ها، شادترین مردم جهان، برملا شد

  راز دانمارکی‌ها، شادترین مردم جهان، برملا شد

  جهانگردیحتما شما هم آمارهایی را دیده‌اید که در آن، شادترین مردم جهان را به نسبت کشوری که در آن زندگی می‌کنند دسته‌بندی کرده‌اند. ما بیشتر مواقع در این لیست دنبال کشور خودمان می‌گردیم که چه رتبه‌ای را به ما اختصاص داده‌اند و خب اینجور وقت‌هاست که بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال پاسخ این سوال هستیم که شادترین مردم جهان در کدام کشور زندگی می‌کنند. در این مطلب به این سوال با دلایل کافی پاسخ داده‌ایم، پس همراه ما باشید.

 • زیباترین و رنگارنگ‌ترین سواحل دنیا

  زیباترین و رنگارنگ‌ترین سواحل دنیا

  جهانگردیوقتی صحبت از ساحل‌ها می‌شود همه‌ی ما سواحلی با شن‌های سفید و مناظری زیبا در ذهنمان تداعی می‌شود. حتما برایتان جذاب خواهد بود اگر درباره‌ی ساحل‌هایی با رنگ‌های صورتی و نارنجی بدانید. تصور کنید جای پاهایتان روی این شن‌های رنگی چه منظره‌ی زیبایی ایجاد می‌کند. از سواحل شیشه‌ای براق گرفته تا سواحل درخشان، در بازدید از تمامی آن‌ها حیرت‌زده خواهید و قطعا این زیبایی چشم‌نواز تعطیلات جذابی را برایتان خواهد ساخت. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به رنگارنگ‌ترین سواحل دنیا. آیا دلتان می‌خواهد که روزی یکی از این سواحل را از نزدیک ببینید؟

 • هتلی جهانی در ایران با بیش از ۲۰۰ سال قدمت!

  هتلی جهانی در ایران با بیش از ۲۰۰ سال قدمت!

  ایرانگردیباغ تاریخی پهلوان پور در محله‌ی مزویر آباد شهرک شهید زارعین در مهریز یزد قرار دارد و متعلق به فردی به نام " حسن ملارضا" بوده است. این باغ بعد از او، به دامادش "علی پهلوان" تعلق گرفت. اما چرا این باغ تا این اندازه مورد توجه است؟ خب باید بگوییم که باغ پهلوان پور از گذشته دارای جاذبه‌ی خاصی بوده است که به دلیل روان بودن آب در داخل آن می‌باشد. این آب از قناتی مشهور به "حسن آباد" سرچشمه می‌گیرد و به جز باغ پهلوان‌پور، به طور مستقیم از هیچ یک از باغ‌های منطقه عبور نمی‌کند.

 • پوکت، بهشتی در تایلند و کارهایی که باید در آنجا انجام دهید

  پوکت، بهشتی در تایلند و کارهایی که باید در آنجا انجام دهید

  جهانگردیکشور تایلند همواره در سال های اخیر جز مقاصد مسافران بسیاری و از جمله مسافران ایرانی بوده است. بین مقاصد و تورهایی که به این کشور اجرا می شود، همواره جزیره  پوکت جایگاهی متفاوت دارد. در این گزارش، سعی خواهیم کرد که شما را با کارهایی که می توان در سفر به این جزیره، که واقعا یک بهشت روی زمین است، انجام دهید، آشنا سازیم. با ما همراه باشید:

 • نکاتی برای سفر به اروپا: ۱۰ مرحله تا سفر

  نکاتی برای سفر به اروپا: ۱۰ مرحله تا سفر

  جهانگردیقبل از اینکه بتوانید تاپاس‌های اسپانیا ، پیتزاهای رم یا تراس‌های زیبای پراگ را تجربه کنید، فهرست مهمی از کارها هست که تا قبل از تعطیلات رویایی در اروپا باید انجام دهید. تدارکات سفر به اروپا بسیار خسته کننده وگاهی غافلگیر کننده است بنابراین باید از چند روز قبل آماده باشید. در زیر ۱۰ مرحله ساده که برای برنامه‌ریزی سفر به اروپا لازم دارید، برای شما جمع آوری شده است. بنابراین تا قبل از اینکه زمان بیش از این از دست نرفته، شروع کنید.

 • چطور چادر مسافرتی برای سفرمان انتخاب کنیم؟

  چطور چادر مسافرتی برای سفرمان انتخاب کنیم؟

  ایرانگردی چادر مسافرتی یکی از الزامات سفر است. شما چه اهل سفرهای طبیعت‌گردی باشید، چه اهل پیک نیک رفتن، چادر مسافرتی همیشه به کارتان خواهد آمد.

 • بانکوک، سلطان گردشگری آسیا و کارهایی که باید انجام داد

  بانکوک، سلطان گردشگری آسیا و کارهایی که باید انجام داد

  جهانگردیتایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال بابرمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است.

 • دومین کلیسای تاریخی جهان در کجای ایران قرار دارد؟

  دومین کلیسای تاریخی جهان در کجای ایران قرار دارد؟

  ایرانگردیاکثر ما در مورد خیلی از بناهای تاریخی ایران سخنانی شنیده‌ایم و ممکن است بارها تصاویرشان را در عکس‌ها و رسانه‌های مختلف هم به چشم دیده باشیم، اما تعداد کمی از ما از وجود دومین کلیسای تاریخی جهان در ارومیه باخبر هستیم. کلیسای ننه مریم که امروزه به نام کلیسای شرق آشور نامیده می‌شود، در خیابان قدس شهر ارومیه قرار دارد و یکی از آثار بی نظیر و تاریخی آشوری‌های ارومیه محسوب می‌شود. اما این کلیسا، علاوه بر خاص بودنش، ماجرای جالبی هم دارد که شما را به خواندنش در ادامه‌ی مطلب دعوت می‌کنیم.

 • رنگارنگ‌ترین خیابان‌های اروپا کدام هستند؟

  رنگارنگ‌ترین خیابان‌های اروپا کدام هستند؟

  جهانگردیاروپا، از زیباترین شهرهایش گرفته تا دورافتاده‌ترین روستاها، از عجیب‌ترین ساختمان‌ها گرفته تا خانه‌های ماهیگیرانش، گنجینه‌ای از مکان‌های رنگارنگی است که انتظار کشف شدن توسط بازدیدکنندگانشان را می‌کشند. در اینجا به تعدادی از خیابان‌های غرق در رنگ‌های مختلف که در شهرهای مختلف اروپا قرار دارند، اشاره خواهیم کرد. پس اگر عازم اروپا هستید و یا اگر می‌خواهید دقایقی از دنیای شلوغ و خاکستری دور شوید، تا انتهای این مطلب همراهمان بمانید تا شما را با رنگارنگ‌ترین خیابان‌های اروپا آشنا کنیم.

 • هزینه تجهیزات سفر برای یک نفر در نوروز ۹۸ چقدر تمام می‌شود؟

  هزینه تجهیزات سفر برای یک نفر در نوروز ۹۸ چقدر تمام می‌شود؟

  ایرانگردیاگر یک نفر بخواهد در نوروز امسال با خرید تجهیزات حداقلی به سفر برود چقدر باید برای آغاز سفرش هزینه کند. در این گزارش حداقل و حداکثر هزینه‌های تجهیزات یک سفر معمولی را می‌توانید ببینید.

 • نخستین سکونت‌گاه انسانی در شمال غربی ایران

  نخستین سکونت‌گاه انسانی در شمال غربی ایران

  ایرانگردیمعبد مهر در ۶ کیلومتری جنوب شرقی مراغه قرار دارد که به‌ معبد مهرِ ورجوی نیز شهرت دارد. این معبد در روستای ورجوی واقع شده و گردشگران برای بازدید از این روستا و معبد آن باید مسیری نیم ساعته را در جاده‌های روستایی طی کنند. شرایط آب و هوایی این روستا همانند مراغه سرد و مرطوب است. اما چرا این معبد مهم است و برای چه دیدن آن به طی کردن این مسیر می‌ارزد؟ همراه ما باشید.

 • ازمیر، نگین دریای اژه و کارهایی که می‌توانید انجام داد

  ازمیر، نگین دریای اژه و کارهایی که می‌توانید انجام داد

  جهانگردیشاید شهرت شهر ازمیر به اندازه ی دیگر شهرهای ترکیه مانند استانبول، آنتالیا، کوش آداسی و ... نباشد. ولی باید بدانیم که این شهر دنج، مکانی ایده آل هم برای آرامش و هم برای زندگی می باشد .شهری به دور از هیاهو و دوندگی های روزانه، شهری برای آرامش و شهری برای به در کردن خستگی. ازمیر به معنای واقعی، نگین دریای اژه می باشد و به دلیل قرار گرفتن در موقعیتی خاص، همواره طرفدارانی دارد. لست سکند در این گزارش سعی می کند تا کارهایی که گردشگران می توانند در این شهر انجام بدهند را معرفی نماید. با ما همراه باشید:

 • ارسباران را از ارتفاع ۲ هزار متری در قلعه بابک ببینید

  ارسباران را از ارتفاع ۲ هزار متری در قلعه بابک ببینید

  ایرانگردیارسباران در شمال غرب ایران از جمله مناطق مهم طبیعت گردی در ایران به حساب می‌آید که علاوه بر طبیعی بی‌نظیر از جاذبه‌های تاریخی نیز برخوردار است.

 • ۸ میراث فرهنگی جهانی در خاورمیانه که باید آن‌ها را دید

  ۸ میراث فرهنگی جهانی در خاورمیانه که باید آن‌ها را دید

  جهانگردیهر کدام از مکان‌هایی که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند، از زیبایی‌های طبیعی گرفته تا بناهای حیرت‌انگیز تاریخی، گنجینه‌ای زیبایی‌شناسانه هستند که داستان منحصر به فردی برای تعریف کردن دارند. در این‌جا به هشت مکان میراث جهانی خاورمیانه و البته با ارفاق، اطراف خاورمیانه که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند اشاره خواهیم کرد. مکان‌هایی که در همین نزدیکی هستند و خودتان باید این ببینیدشان تا باورتان بشود که چرا در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند! پس، با ما همراه باشید.

 • عجیب‌ترین ساختمان حفره‌ای دنیا و سرنوشت شوم آن! +تصاویر

  عجیب‌ترین ساختمان حفره‌ای دنیا و سرنوشت شوم آن! +تصاویر

  جهانگردیبرج پونت سیتی (Ponte City) بلندترین ساختمان مسکونی ژوهانسبورگ (Johannesburg) و یکی از نقاط عطف برجسته‌ی این شهر به شمار می‌رود. اما دلیل آن چیست؟ با ما همراه باشید تا سری به این برج عجیب مسکونی بزنیم.

 • اینجا بهشت کسانی است که نان دوست دارند! +تصاویر

  اینجا بهشت کسانی است که نان دوست دارند! +تصاویر

  جهانگردیتوریست‌هایی که به نان علاقمند هستند، مقصدهای مخصوص به خودشان را دارند. آن‌ها در حال قدم زدن در خیابان‌های پاریس می‌توانند به نان باگِت تُردشان گاز بزنند، در آدیس‌آ بابا تاس‌کباب‌های انگشتی را با نان مخصوص اسفنجی لقمه بگیرند، و یا در دهلی ‌نو نان بالشی را مستقیماً از درون تنور بیرون بیاورند. با وجود تمام این گزینه‌ها، اگر بحث بر سر یک سفر جهانی کربوهیدراتی باشد، به سادگی می‌توان مراکش را از یاد برد. شمال آفریقا بخاطر خورشت گوشت مخصوص تَجینز (tangines) و چای نعنا شهرت دارد، اما محصولات تخمیری و نان‌های آن چندان شناخته شده نیستند.

 • معرفی باکو و جاذبه‌های توریستی آن | راهنمای سفر به باکو

  معرفی باکو و جاذبه‌های توریستی آن | راهنمای سفر به باکو

  جهانگردیباکو پایتخت جمهوری آذربایجان، بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور است. این شهر بر ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب‌شوران قرار دارد و یکی از مناطق نفت‌خیز جهان می‌باشد. باکو پر جمعیت‌ترین و یکی از زیباترین شهرهای قفقاز است. وجود تعداد بسیاری از پارک‌های ساحلی و برگزاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا جذبه خاصی به این شهر داده‌است.

 • چگونه اولین پرواز فرزندتان را به تجربه‌ای خاص تبدیل کنید

  چگونه اولین پرواز فرزندتان را به تجربه‌ای خاص تبدیل کنید

  جهانگردیشما در زندگی‌تان فقط یک بار «اولین پرواز» را تجربه می‌کنید، بنابراین می‌ارزد هر چه در توان دارید انجام بدهید تا اولین پروازتان به تجربه‌ای خاطره‌انگیز تبدیل بشود. البته مسئولیت تجربه‌ی اولین پرواز کودکان بر عهده‌ی والدین و بزرگ‌سالانشان است.

 • ایسلند؛ انقلاب تابستانی در امن‌ترین کشور دنیا بدون شب

  ایسلند؛ انقلاب تابستانی در امن‌ترین کشور دنیا بدون شب

  جهانگردیایسلند کشوری در شمال اروپا است که با مراتع وسیع و سرسبز، آتشفشان‌های فعال، دشت‌های گدازه‌ای، شفق‌های قطبی، آبشارها و چشمه‌های آب‌گرم شناخته می‌شود.

 • ۷ سفر منحصربه فرد با قطار

  ۷ سفر منحصربه فرد با قطار

  جهانگردیسفرها اغلب به وسیله اتومبیل یا هواپیما انجام می‌شوند اما به هیچ وجه قطار را از یاد نبرید. گاهی سفر با قطار تجربه‌ای عالی برای تماشای مناظر و استفاده از جو صمیمانه قطارهاست. اگر طرفدار سفر با قطار نیستید به این نکته توجه کنید که قطار هیچگاه در ترافیک گرفتار نمی‌شود. قطارها شما را از میان کوه‌ها، رودها و جنگلها عبور می‌دهند و وقتی سوار آنها هستید، نیازی نیست که نگران رانندگی باشید.

 • یکی از مخوف‌ترین جنگل‌های زمین، اینجاست! +تصاویر

  یکی از مخوف‌ترین جنگل‌های زمین، اینجاست! +تصاویر

  جهانگردیویستمنز وُود (Wistmans Wood)، سرزمینی در اعماق جنگل‌های دارتمور (Dartmoor) انگلستان است که بیشتر به جهان افسانه‌ها و پریان شباهت دارد تا دنیای واقعی. ویستمنز وُود پُر از سنگ‌های پوشیده از خزه و شاخه‌های درهم‌پیچیده‌ی درختان است و بخاطر همین، داستان‌های محلی فراطبیعی زیادی درباره‌ی این محل وجود دارد. حتی نویسندگان زیادی این قسمت از جنگل را «جن‌زده‌ترین مکان در دارتمور» توصیف کرده‌اند. هرچند آوازه‌ی ترسناک این مکان باعث نشد نیل بورنل (Neil Burnell) عکاس هنری - که با شجاعت هر چه تمام‌ وارد این جنگل مه گرفته شد و از زیبایی بی‌نظیر و دلربای آن عکاسی کرد - دچار ترس و وحشت بشود.

 • راهنمای گردشگری و سفر به آنتالیا + تصاویر

  راهنمای گردشگری و سفر به آنتالیا + تصاویر

  جهانگردیکشور زیبای ترکیه با جاذبه های فراوان گردشگری خود، در سالهای اخیر تبدیل به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران سراسر جهان و همچنین ایرانیان شده که هر ساله مسافران بسیاری را جذب خود می کند. استان آنتالیا، مرکز صنعت گردشگری ترکیه است و ۳۰ درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه به این استان وارد می‌شوند. این استان دارای ۶۵۷ کیلومتر ساحل است که پلاژها، بندرها و شهرهای باستانی زیادی در کنار آن قرار دارد از جمله محل باستانی زانتوس که در فهرست میراث جهانی قرار دارد.

 • زمان پایان بویینگ فرا رسیده است؟

  زمان پایان بویینگ فرا رسیده است؟

  جهانگردیپرواز ET 302 اتیوپین‌ایرلاینز در مسیر آدیس‌آبابا به نایروبی صبح روز یکشنبه سقوط کرد و به‌این‌ترتیب، دومین سانحه سقوط منجر به مرگ هواپیمای تازه‌کار بویینگ 737 مکس 8 به‌فاصله کمتر از 6 ماه رخ داد.

 • آمریکایی‌ها هم برای سفر به اروپا باید ویزا بگیرند

  آمریکایی‌ها هم برای سفر به اروپا باید ویزا بگیرند

  جهانگردیاتحادیه اروپا اعلام کرد که با شروع سال 2021 شهروندان آمریکایی برای سفر به منطقه شنگن باید ویزا بگیرند.

 • ساحل بکری که هنوز در میان گردشگران شناخته شده نیست! +تصاویر

  ساحل بکری که هنوز در میان گردشگران شناخته شده نیست! +تصاویر

  جهانگردیمالزی را همه می‌شناسیم، کشوری مسلمان نشین که بناهای دیدنی گوناگونی را در خود جای داده است و شاید اگر اهل سفر باشید، نام مسجد صورتی آن را هم شنیده باشید اما اینبار بخشی از مالزی را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم که اغلب کمتر به آن پرداخته‌ایم و کمتر در رابطه با آن می‌دانیم. امروز در ساحلی به نام پورت دیکسون Port Dickson گردش می‌کنیم که مقصدی رویایی و بکر برای طبیعتگردان و عاشقان طبیعت است.

 • چاردیواری‌های شیشه‌ای عجیب در میان برف‌های مدار قطب شمال! +تصاویر واقعی

  چاردیواری‌های شیشه‌ای عجیب در میان برف‌های مدار قطب شمال! +تصاویر واقعی

  جهانگردیتنها چند کیلومتر مانده تا مدار قطب شمال، در شهر لاپلاند روستایی وجود دارد که به خاطر وجود کابین‌هایی عجیب در آن به شهرت رسیده است. بد نیست بدانید که لاپلاند بزرگترین و شمالی‌ترین منطقه از منطقه‌های فنلاند محسوب می‌شود.

 • اگر هاستلی شدیم، چگونه پس از اقامت‌مان هم‌چنان سالم بمانیم؟!

  اگر هاستلی شدیم، چگونه پس از اقامت‌مان هم‌چنان سالم بمانیم؟!

  جهانگردیبرایان بیروس، کوله‌گردی که در ۱۵ سال گذشته سرتاسر دنیا را سفر کرده است، نکاتی را در مورد تأمین مالی این نوع سفرهای ماجراجویانه، بودجه‌ی مورد نیاز برای آن و محبوبیت روز افزون‌شان مطرح می‌کند. همچنین او تمام مباحث مرتبط با کوله‌گردی را مورد بررسی قرار داده است. در ادامه، بخشی از تجربیات او را از زبان خودش در مورد اقامت در هاستل‌ها می‌خوانیم. بدون شک، این تجربیات برای هر گردشگر کوله‌گردی که می‌خواهد اقتصادی سفر کند، مفید خواهد بود.

 • بدون شک هیچ‌وقت این منطقه را از این زاویه ندیده‌اید! +تصاویر مستند

  بدون شک هیچ‌وقت این منطقه را از این زاویه ندیده‌اید! +تصاویر مستند

  جهانگردیعکاس مجارستانی به نام مارتون مگوریوسی (Márton Mogyorósy) از شهر باسلونا عکس‌های عجیب و غریبی گرفته است که با دیدن آن‌ها یک سفر هوایی به این شهر خواهید داشت. عکس‌ها جوری گرفته شده است که گویی شهر را از زاویه‌ی نگاه یک پرنده تماشا می‌کنیم. پس با ما همراه باشید تا این منطقه را از زاویه‌ای تماشا کنیم که ممکن است هیچوقت دیگر فرصتش پیش نیاید! همراه لست‌سکند باشید.