٧٢ واحد خصوصی در کرمانشاه از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌کنند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: ٧٢ واحد خصوصی در استان کرمانشاه از ظرفیت پنل‌های خورشیدی استقاده می‌کنند.

محمد مرادی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای که با ساتوا داریم مجوزهای نیروگاه‌های انشعابی خورشیدی به صورت مستقیم صادر می‌شود و بخشی از فرایند دریافت مجوز نیروگاه‌های مگاواتی با ما است اما بیشتر مجوزها از طرف سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری انرژی (ساتوا) صادر می‌شود.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه هر مشترکی که انشعاب برق داشته باشد می‌تواند تا ٢ برابر ظرفیت انشعاب برق‌ خود، نیروگاه خورشیدی احداث کند که نیروگاه خورشیدی انشعابی نام دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس شرایط احداث نیروگاه از لحاظ متراژ به ازای هرکیلو وات نیروگاه خورشیدی ١٢ متر مربع فضا نیاز داریم و باید مکان‌یابی مناسبی برای نیروگاه انجام شود.

وی مدت زمان عقد قرارداد با متقاضیان احداث پنل‌های خورشیدی را ٢٠ سال خرید تضمینی برق عنوان کرد و گفت: اگر ظرفیت نیروگاه از صفر تا ٢٠ کیلو وات باشد نرخ خرید تضمینی یک هزار و ٧۵٠ تومان به ازای هر کیلووات ساعت است و اگر نیروگاه بین ٢٠ تا ٣٠٠ کیلووات باشد به ازای هر کیلو وات یک هزار و ۶۵٠ تومان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه نهادهای حمایتی، روستاهای مناطق محروم، بسیجیان فعال، تحت پوششین کمیته امداد و تحت پوششین سازمان‌های بهزیستی می‌توانند با معرفی سازمان حمایتی خود به توزیع برق نیروگاه خورشیدی دریافت کرده و از طرف دولت وام کم بهره خود اشتغالی دریافت کنند.

وی گفت: نیروگاه‌های احداث شده از محل بخش خصوصی کمیته امداد و اداره اوقاف ٧٢ مورد بوده که ظرفیت آن یک هزار و ۶ کیلووات است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اضافه کرد: شرکت توزیع نیروی برق ٨٠ کیلووات نیروگاه در پشت بام ادارات دارد و مساجد و مدارس استان کرمانشاه مجموعا ٣٠ نیروگاه دارند.

مرادی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی، دانشگاه فنی حرفه ای، شهرک‌های صنعتی بیستون و فرامان چهار نیروگاه خورشیدی احداث کردند که ظرفیت آن ۴۵ کیلووات و مجموع آن یک هزار و ٢٨٠ کیلووات است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1787273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =