مجهز شدن ۸۸ هزار هکتار زمین کشاورزی به سیستم آبیاری نوین در کرمانشاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ۸۸ هزار هکتار زمین کشاورزی در کرمانشاه به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند.

علی میر حسنی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: ۸۸ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند و هر سال سه الی چهار هزار هکتار زمین کشاورزی را به این سیستم اضافه می کنیم.
وی افزود: هر سال اعتباراتی که دولت برای آبیاری نوین اعطا می کند در حال تغییر است و سال گذشته مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال برای هر هکتار به کشاورزان اعطا شد.
مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی کرمانشاه تصریح کرد: اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریالی در نظر گرفته شده کافی نبود و کشاوزان متحمل هزینه‌هایی می‌شدند که برای هر هکتار ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه بردار بود.
این مسئول گفت: مجهز کردن زمین‌های کشاورزی به سیستم آبیاری نوین در کرمانشاه بستگی به تامین اعتبار دارد که این اعتبارات اعطایی کمرنگ شده است.
حسنی با بیان اینکه کشاورزان مایل به فعال سازی سیستم‌های نوین آبیاری هستند، خاطرنشان کرد: اگر اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهوری عملیاتی شود اتفاقات خوبی در این زمینه رخ می دهد.
وی عنوان کرد: اختصاص اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهور سال گذشته انجام نشد و از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اعطایی لازم، ۳۰۰ میلیارد ریال جذب شد و انتظار می‌رود یک هزار میلیارد ریال باقی مانده امسال به جهاد کشاورزی اعطا شود.
حسنی ابراز کرد: کشاورزان می‌توانند از طریق مراکز خدمات و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها درخواست خود را برای تجهیز زمین‌های کشاورزی به سیستم آبیاری نوین ارسال کنند و پس از پیگیری‌های لازم از طرف نهادهای مربوطه به آن‌ها نوبت یارانه‌ای اختصاص می‌دهیم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1795271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =