تبدیل ۳۰۰۰ کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار تا پایان سال جاری در آذربایجان‌ غربی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی از برنامه شرکت برق استان جهت تبدیل ۳۰۰۰ کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار تا پایان سال جاری خبرداد و گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته انتظار می‌رود شبکه برق ۳۵۰ تا ۵۰۰ روستا در این راستا بصورت کامل بهینه سازی شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، طاهر کیامهر عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲۲ کیلومتر از شبکه های سیم مسی در سطح استان به کابل خود نگدار تبدیل شده است.

وی گفت: سال گذشته از مجموع ۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف سیمی موجود در سطح استان،۱۱۲۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۴۶۰ میلیارد تومان به کابل خودنگهدار تبدیل شد که از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون ۴۲۲کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۶۵میلیارد تومان به کابل خودنگهداردر استان تبدیل شده است.

کیامهر در ادامه، افزایش پایداری شبکه، افزایش ضریب ایمنی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش سرقت، کاهش خاموشی، کاهش استفاده غیرمجاز از انرزی برق و کاهش تلفات انرژی را از مهمترین مزایای تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار عنوان کرد و گفت: طرح تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار به همت گروه های اجرایی و نظارتی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با وجود سختی های موجود در اجرای عملیات برق رسانی و اصلاح شبکه به دلیل شرایط جوی و قرار گرفتن بخش اعظمی از روستاهای این استان در مناطق صعب العبور اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود ۱۲۶ کیلومتر در بخش روستایی و ۲۹۶ کیلومتر تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در بخش شهری صورت گرفت که خوشبختانه این امر منجر به کاهش قابل توجه تلفات و افزایش پایداری شبکه در استان گردیده است.

23

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1795383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =