واحد بازیافت تجهیزات اسقاطی برای استفاده دوباره در شبکه توزیع برق در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شد

تاسیس واحد جدید بازیافت تجهیزات شبکه توزیع برق زیر نظر معاونت مهندسی و برنامه‌ریزی شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان‌غربی جهت بازیافت تجهیزات مستعمل و اسقاطی و بازگشت دوباره آنها به شبکه توزیع می‌باشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، ساسان حسنی معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق استان افزود: از زمان آغاز طرح تفکیک و بازیافت اجناس توزیع برق که از اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز شده تاکنون در ۴ حوزه‌ی راه‌اندازی تابلوهای برق اسقاطی و ساماندهی آنها و بازگشت به شبکه، بازیافت و تعمیر چراغ‌های روشنایی معابر شهری، بازیافت و تعمیر کنتورهای اسقاطی استان، بازیافت آهن آلات و یراق آلات مورد استفاده در شبکه بازیافت تجهیزات مستعمل استقرار و در حال اجرا میباشد.
وی در ادامه به مزایای اجرای طرح ساماندهی، تفکیک و بازیافت تجهیزات شبکه توزیع برق اشاره کرد و گفت: کاهش هزینه‌های خرید به دلیل استفاده دوباره از تجهیزات کارکرده و حفظ سرمایه ملی، فرهنگ سازی در جهت تفکیک اجناس و کاهش هزینه‌های انبار داری از مهمترین مزایای اجرای طرح مذکور میباشد.
حسنی خاطر نشان کرد: تجهیز ۱۱ تابلوی برق اسقاطی و ساماندهی دوباره آنها، بازسازی ۸۶۷ مورد چراغ‌های ۷۰ و ۲۵۰ وات،بازیافت ۴۰ دستگاه کنتور برق معیوب به شبکه، بازیافت ۱۹۰۰ عدد آهن آلات و یرآق آلات از مهمترین اقدامات انجام شده از زمان آغاز طرح مذکور تا کنون می‌باشد.
معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی گفت: با انجام پروژه بازیافت و تشکیل گروه مربوطه از ابتدای آغاز طرح تا کنون حدود ۸ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال صرفه جویی شده و به شبکه توزیع برق بازگردانده شده است.
وی به مهمترین اقدام حوزه معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی اشاره کرد و گفت: پروژه تبدیل کابل‌ شبکه سیم مسی به کابل‌ خودنگهدار یکی از مهمترین اقدامات این حوزه میباشد که از زمان آغاز اجرای طرح مذکور (سال ۹۷) تا کنون ۴ هزار و ۲۹۲ کیلومتر از ۱۲ هزار و ۲۲۵ کیلومتر یعنی حدود ۳۵ درصد در سطح استان تبدیل کابل شبکه سیم مسی به خودنگهدار داشته ایم.
حسنی در ادامه به اقدامات این معاونت در زمینه تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار اشاره کرد و گفت: سال ۱۴۰۱ یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر تبدیل شبکه داشتیم از اردیبهشت سال گذشته تا کنون سرعت تبدیل شبکه نسبت به سال‌های گذشته حدود ۳ برابر شده است.
وی در خاتمه اظهار داشت: با بالا رفتن سرعت این طرح پیش بینی می‌شود در محل های ضروری داخل شهر تا پایان سال جاری عملیات تبدیل شبکه اتمام یافته و تا ۲ سال آینده کل شبکه سطح استان نیز تبدیل خواهد شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1801481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =