آزادسازی ۳۸۵ زندانی از سال گذشته تا کنون در کرمانشاه/ کرمانشاه دارای رتبه پنج کشور در اخذ رضایت از شکات است 

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمانشاه گفت: از سال گذشته تا کنون آزادسازی ۳۸۵ زندانی جرائم غیر عمد در کرمانشاه انجام شده است.

بابک ترابی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: ستاد دیه یک ستاد مردمی است که وظیفه‌اش آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد است.

وی افزود: طبق قانون این جرائم شامل ۱۶ جرم غیر عمد است که برای ستاد و در راستای آزادسازی زندانیانی که واجد شرایط هستند و جرائمشان غیر عمد است و حتی سوابق قبلی نیز نداشته باشند، اقدام می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمانشاه تصریح کرد: هیئت امنا و هیئت مدیره ستاد دیه در استان‌ها طبق اساس‌نامه موجود متشکل از خیرین و افراد معتمد استانی و رئیس کل دادگستری و رئیس سازمان زندان‌ها است.

وی گفت: ستاد با توجه به اینکه در حال انجام یک کار مردمی است اصلی‌ترین منبع آن برای جمع‌آوری کمک از طرف مردم و خیرین در راستای آزادسازی زندانی‌ها است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های ستاد دیه خاطرنشان کرد: یک برنامه به صورت سنتی از بدو تشکیل ستاد دیه در ماه مبارک رمضان همراه با برنامه گلریزان برگزار می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: در طول سال به صورت مستمر از طریق ارتباط گیری با خیرین و جذب آن‌ها کمک‌هایی جمع‌آوری می‌شود.

وی با اشاره به اخذ گذشت و رضایت از شکات در راستای آزادسازی زندانیان، تأکید کرد: ستاد دیه در راستای رسالت خود در زمینه رواج فرهنگ عفو و گذشت و بخشش در بین مردم اقدام می‌کند.

ترابی ادامه داد: در همین راستا یکی از اصلی‌ترین منابعی که در اختیار ستاد است برگزاری جلسات عفو و گذشت است که توسط هیئت مدیره استان کرمانشاه هر هفته این جلسات برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر استان کرمانشاه از لحاظ اخذ گذشت از شکات طی سال‌های اخیر جزء پنج استان برتر کشور بوده است.

این مسئول با اشاره به ارائه کمک‌هایی از سوی شرکت‌های بیمه به ستاد دیه، تشریح کرد: ستاد دیه کل کشور از طریق هماهنگی که با سیستم بانکی و دولت داشته توانسته است مبالغی را از محل تبصره‌های مختلف به صورت وام از طریق سیستم بانکی در اختیار استان‌ها قرار دهد.

وی ادامه داد: اختصاص تسهیلات وام به زندانیان بستگی به نوع پرونده‌ها و نوع جرائم داشته و سقف اعطا این وام حداکثر به اندازه دیه یک فرد است که در هر سال مشخص می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمانشاه اذعان کرد: ستاد دیه طی سال گذشته موفق به آزادسازی ۳۲۲ نفر که از زندانیان جرائم غیرعمد کرمانشاه بودند شد.

وی گفت: وظیفه ستاد دیه آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد است و در چهار ماهه ابتدایی امسال آزادسازی ۶۳ نفر انجام شد که این اقدامات در طول سال نیز ادامه خواهد داشت.

ترابی با اشاره به برگزاری برنامه گلریزان برای آزادسازی این زندانیان، ابراز کرد: برنامه گلریزان در ماه رمضان امسال نسبت به سال گذشته رشد چهار برابری در جذب کمک‌های مردمی داشته است.

وی تأکید کرد: امسال در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های اطراف آن توانستیم در ماه مبارک رمضان مبلغ ۵۰ میلیارد ریال کمک مردمی جذب کنیم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1803705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =