رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در یک‌قدمی اخراج

در پی اتفاقی که هنگام اهدای مدال قهرمانی جام جهانی فوتبال زنان رخ داد، لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، در خطر اخراج قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برخورد دور از انتظار روبیالس با جنی هرموسو، ستاره تیم زنان اسپانیا، هنگام اهدای مدال قهرمانی، باعث شده تا طبقه سیاسی اسپانیا درخواست برکناری، استعفا یا خداحافظی ساده رئیس فدراسیون را داشته باشد. لوئیس روبیالس قصد خداحافظی داوطلبانه با این مقام را ندارد و ایده او این است که روز جمعه در مجمع فوق العاده ای که به همین منظور فراخوانده شده، توضیحات مربوطه را ارائه دهد.

روبیالس در ابتدا و پس از واکنش های منفی به حرکت خود، منتقدان را عده ای احمق خطاب کرد ولی سپس مجبور به عذرخواهی رسمی شد. چند وزیر زن و نیز فعالان برابری حقوق زن و مرد در اسپانیا این عذرخواهی را کافی نمی دانند و قصد شکایت رسمی از او را دارند. طرح سه شکایت از او نیز گویا قطعی شده است.

البته موضوع توقف فعالیت یک رئیس فدراسیون به این سادگی ها نیست. این روزها دولت از طریق شورای عالی ورزش (CSD) در حال بررسی این پرونده است تا مشخص شود که پرونده به دادگاه اداری ورزش (CAS) منتقل شود یا خیر. حتی صدای پدرو سانچز، نخست وزیر، نیز درآمد و او به صراحت اعلام کرد که از روبیالس باید کنار برود.

CSD سه شکایت مختلف علیه لوئیس روبیالس دریافت کرده است که اولین قدم برای رسیدن پرونده به CAS است. اگر در نهایت پرونده منتقل شود، هیئت مدیره CSD می تواند به طور موقت فعالیت های رئیس فعلی را به حالت تعلیق درآورد، شرایطی که پنج سال پیش آنخل ماریا وی‌یار (رئیس وقت) نیز به دلیل انتشار یک توییت در میانه مبارزات انتخاباتی از آن رنج برد. قانون جدید ورزش برای مدیران خاطی رد صلاحیت بین دو تا پانزده سال را در نظر گرفته است.

در واقع روبیالس روز جمعه فرصت دارد تا از خودش دفاع کند و اگر توضیحاتش قانع کننده نباشد، در یک قدمی اخراج قرار خواهد گرفت.

251251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1805031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =