شناسایی زودهنگام زوجین نابارور و ارجاع به سطوح تخصصی برای درمان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از برنامه‌های مهم شناسایی زودرس زوجین نابارور و ارجاع به سطوح تخصصی برای بررسی و درمان است.

ابراهیم شکیبا در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: در حال حاضر ۲ مرکز تخصصی درمان ناباروری سطح سه در کرمانشاه در حال فعالیت و یک مرکز سطح ۲ در شهرستان اسلام آباد غرب تا پایان امسال جهت خدمت به مردم به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: پیشگیری و درمان ناباروری بر همه ابعاد جسمی، اجتماعی و روانی سلامت خانواده موثر است و باید توجه داشت که حمایت از زوجین نابارور و کم بارور ضمن تاثیر بر ارتقای نرخ باروری سبب ارتقای شاخص‌های سلامت باروری جامعه نیز خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به تاکیدات سازمان بهداشت جهانی در خصوص ترجیح پیشگیری بر درمان و تاثیر شناسایی زودرس زوجین نابارور یا در معرض ناباروری بر میزان موفقیت درمان‌های ناباروری باید این فعالیت به جدیت انجام شود.

وی عنوان کرد: طیف گسترده‌ای از افراد جامعه شامل افراد دارای شرایط پزشکی خاص مانند مبتلایان به اختلالات خود ایمنی، سرطان زوجین مبتلت به HIV به خدمان حفظ باروری و استفاده از روش‌های کمک باروری نیازمند هستند.

این مسئول ابراز کرد: ناباروری فقط یک مسئله باروری نیست بلکه یک موضوع اجتماعی است که می‌تواند روابط بین فردا، خانوادگی و سایر روابط اجتماعی را تحت تاثیر قرار دهد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1812408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =