عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت بخشی از تسهیلات قرض‌الحسنه ایثارگران کرمانشاهی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه گفت: سال گذشته ۹۰۰ میلیارد ریال سهمیه تسهیلات اشتغال‌زایی برای حوزه ایثارگران داشته‌ایم که بانک‌ها برای مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال آن همکاری نکردند.

خسرو شهیدی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از ایثارگران استان کرمانشاه از سال گذشته تا کنون تبدیل وضعیت شدند.

وی افزود: تسهیلات اشتغال‌زایی بر اساس قانون برای حوزه ایثارگران ۱۰ درصدِ تسهیلات اشتغال‌زایی کل کشور به استناد قانون بند ۳۰ ماده ۸۹ مربوط به حوزه ایثارگران است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه تصریح کرد: از این ۱۰ درصد در سال گذشته ۹۰۰ میلیارد ریال سهمیه داشته‌ایم که بانک‌ها برای مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال آن همکاری نکردند.

وی ادامه داد: بانک‌ها تنها ۸۰۰ میلیارد ریال از سهمیه را به صورت کامل به ۵۲۰ نفر از محل تسهیلات اشتغال برای ایثارگران پرداخت کردند و تسهیلات اشتغال‌زایی قرض‌الحسنه اصلی‌ترین تسهیلات هستند.

با ابلاغ قوانین، از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از ایثارگران، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و یا خواهر و برادران شهدا که غیر رسمی دستگاه‌ها بودند به رسمی قطعی تبدیل وضعیت پیدا کردند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =