ضرورت اختصاص تسهیلات کم سود برای حمایت از هنرمندان کرمانشاهی

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: یکی از درخواست‌های مهم هنرمندان استان کرمانشاه با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی تدوین بسته‌های تسهیلات کم سود برای حمایت از این هنرمندان است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، جمال برفی صبح امروز در نشست معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب هنر استان کرمانشاه که در سالن جلسات اداره‌کل کتابخانه‌های کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه هنری استان کرمانشاه مطالبات به حق بسیاری وجود دارد.

وی افزود: قرار گرفتن جشنواره تئاتر مرصاد و جشنواره غیررقابتی هنرهای مفهومی (برگزاری آن توسط انجمن گرافیک در سه دوره انجام شد) در تقویم از مطالبات هنرمندان کرمانشاه است.

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: برگزاری هفته‌ هنر کرمانشاه در بخش‌های عرب نشین و اقلیم کردستان عراق از مطالبات این حوزه است.

وی گفت: بازارچه هنر در حوزه مرزی برگزار شود تا تبادل و فروش آثار هنری را داشته باشیم که به طور ویژه در حوزه ساختِ «ساز» باشد و جشنواره ملی تئاتر زاگرس مورد حمایت قرار گیرد.

این مسئول عنوان کرد: حمایت‌های لازم برای تشکیل یک خانه به منظور حفظ و صیانت از آواها و نواها و موسیقی استان کرمانشاه شود و در حوزه خوشنویسی از کنگره ٢ سالانه با نام میرزا رضا کلهر حمایت صورت گیرد.

وی تأکید کرد: یکی دیگر از درخواست‌های مهم هنرمندان استان کرمانشاه با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی تدوین بسته‌های تسهیلاتی کم سود برای حمایت از این هنرمندان است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1815872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =