ضرورت پیش‌روی دانش‌آموزان کرمانشاهی در مسیر رشد و تعالی/دسیسه دشمن برای نفوذ در مدارس بی‌نتیجه ماند

استاندار کرمانشاه گفت: دانش‌آموزان کرمانشاهی در مسیر رشد، تعالی و قوی‌تر شدن گام بردارند و افتخارات کشور را ادامه دهند. 

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، محمدطیب صحرایی صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس استان با عنوان زنگ مقاومت که در مدرسه شاهد علامه مجلسی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مردمی که دانش، علم و قدرت نداشته باشند با هر سابقه تاریخی ذلیل می‌شوند، ما وارث کشوری هستیم که بیش از ٢ هزار سال پیش پادشاهان حکیمی داشته که عهدنامه آن‌ها از بسیاری عهدنامه های سازمان ملل پیشرفته‌تر است.

وی افزود: مفسران قرآنی معتقدند اسامی تعدادی از این پادشاهان در قرآن آمده است اما کشور ایران با این سابقه تاریخی چون سال‌هایی عقب نگاه داشته شد در برهه‌هایی از تصمیم‌گیری ابتدایی برای کشور هم محروم شدیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به حضور افتخارآمیز مسئولین کشور در سازمان ملل تصریح کرد: مسئولین ما با حضور در سازمان ملل از کرامت ملت ایران دفاع کرده و بیش از سه هزار و ۵٠٠ لوح ارزشمند تاریخی دوره هخامنشی را که ٩٠ سال در آمریکا به گروگان گرفته شده بود، بازگرداندند.

وی با بیان اینکه پس از قدرتمند شدن توانستیم بخشی از تاریخ خود را پس بگیریم، خاطرنشان کرد: باید با علم و دانش قوی شویم و اداره کشور و استان هم به قوی شدن ما بستگی دارد لذا از بین دختران و پسران دانش آموز کرمانشاهی باید دانشمندان، اندیشمندان و فرهیختگانی به جهان معرفی شوند که افتخارات کشور را ادامه دهند.

مدیر ارشد استان کرمانشاه تأکید کرد: امروز قول بدهیم در مسیر قوی شدن گام برمی‌داریم و قوت گرفتن ما حد و مرز و پایانی ندارد و دانش‌آموزان کرمانشاهی به صورتی تلاش کنند که در عالم چشمگیر باشند.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر کنکور توسط ٢ دانش‌آموز از شهرستان اسلام‌ آباد غرب و کرمانشاه در سال گذشته، ادامه داد: تعداد زیادی از دانش‌آموزان کرمانشاهی هم در سراسر استان رتبه‌های ٢ و سه رقمی کنکور را کسب کردند که حائز اهمیت است.

صحرایی گفت: بهترین و زیرکانه ترین انتخاب این است که کارهای خود را برای خدا و رضایت او انجام دهید و این موضوع مثل یک جهش بی نظیر شما را در مسیر به خوبی پیش می‌برد.

استاندار کرمانشاه تشریح کرد: یکی از بسته‌های خوب برای رشد و تعالی در سه نکته ایمان به خدا، تلاش برای اهداف برگزیده و غافل نبودن از بدخواهی ها و دشمنی ها است.

صحرایی با بیان اینکه دشمنان ما از نگران کردن دانش‌آموزان در محیط مدرسه دست بر نداشتند، افزود: این دشمنان از هر فرصتی استفاده کردند که مدارس آرام نباشند و این بدترین نوع دشمنی است آن‌ها که جرئت مقابله با نیروی نظامی کشور را نداشتند سعی بر نفوذ در مدارس ایران اسلامی با دسیسه داشتند.

وی اذعان کرد: این دشمنان سال گذشته به برکت خون شهدای مدافع امنیت سخت‌ترین پاسخ را دریافت کردند و امسال تلاش‌هایشان با بی اعتنایی از سوی مردم همراه شد و به نتیجه نرسید.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =