عدم تمایل سرمایه‌گذاران به ماشین‌سازی در کرمانشاه 

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: سرمایه‌گذاران در کرمانشاه به تولید ماشین تمایل زیادی نشان نمی‌دهند. 

محسن دارابی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: در حال حاضر ماشین سازی در استان کرمانشاه در حد انبوه نبوده اما واحدهای خوب و مسلطی در حوزه ماشین سازی درون صنایع وجود دارد و این واحدها بر حسب نیاز خود به ساخت ماشین آلات اقدام می‌کنند.

وی افزود: این صنایع بسیاری از وابستگی‌های خود را از خارج کاهش دادند و برای خود اقدام به ساخت ماشین و قطعات سازی می‌کنند و ممکن است که برای دیگران نیز به صورت سفارشی انجام دهند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تصریح کرد: در حد انبوه مانند ماشین سازی اراک یا تبریز واحدی در استان کرمانشاه وجود ندارد که در کل کشور به اسم ماشین سازی شاخته شده باشند.

وی اذعان کرد: بسیاری از واحدهایمان ماشین سازی‌های کوچک در حد رفع نیاز خود در کنار واحدها ایجاد کردند و به صورت محدود به سایرین خدمات رسانی می‌کنند.

این مقام مسئول ابراز کرد: یک واحد ماشین سازی در کرمانشاه وجود دارد که فعلا مجوز آن از سوی «صمت» صادر نشده که متعلق به پارک علم و فناوری است و یک تجهیزاتی مربوط به گلخانه‌ها تولید می‌کند و یک واحد خوب برای ارائه تجهیزات گلخانه‌ای است.

وی عنوان کرد: صنایع خوب و مادری در استان کرمانشاه مستقر داریم ولی در زمینه ماشین سازی به حدی نرسیده که قابل ارائه باشد.

دارابی خاطرنشان کرد: هنگامی که یک واحد صنعتی ایجاد شود ابتدا باید سرمایه‌گذار تقاضای آن را ارائه دهد اما در استان کرمانشاه سرمایه‌گذاران با توجه به ظرفیت‌هایی که استان در زمینه کشاورزی، نفتی و پتروشیمی دارد تأکید دارند که بیشتر در این زمینه‌ها فعالیت کنند و در زمینه ماشین سازی فعالیت زیادی ندارند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1827891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =