درخواست مهم همتی از خاندوزی: چرا در مورد چای حرف نزدید؟/درباره ۱۱ ابر بدهکار بانکی لیست کذایی گزارش بدهید

رییس کل اسبق بانک مرکزی به سخنان وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ابربدهکاران بانکی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، احسان خاندوزی در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: انگار یادتان رفته که در انتخابات ، یکی از نامزدها، لیست بدهکاران بانکی را به یکی دیگر از کاندیداها حواله می‌داد و می‌گفت شما این اسم را بخوانید تا مردم بفهمند بدهکاران بانکی چه کسانی هستند .

اشاره وی به اقدامی بود که همتی، رییس کل اسبق بانک مرکزی در جریان مناظره انتخاباتی انجام داد. همتی فهرست بدهکاران بانکی را به رییسی که رییس قوه قضاییه بود اراجاع داد تا وی لیست را ببیند . خاندوزی انتشار فهرست اسامی بدهکاران را دستاورد بزرگ دولت می‌داند.

همتی در صفحه‌ی شخصی خود در این خصوص نوشت: آقای خاندوزی! ‏شفاف سازی خوب است ولی تحریف خوب نیست. ‏

آنچه قانوناً مجاز به انتشار آن نبودم لیست بدهکاران بانکی بود و لذا به رئیس وقت قوه قضائیه دادم که اگر صلاح می‌دانند به عنوان قاضی القضات اسامی را اعلام کنند. ‏ولی آنچه شما آن‌هم بطور نیم بند منتشر می کنید؛لیست تسهیلات گیرندگان بانکی است که آنهم به موجب بند ط تبصره ۱۶ قانون بودجه مجبور به انتشار آن هستید. حالا که موضوع را مطرح کردید چه خوب است از نتیجه اقدامات و نحوه وصول مطالبات ۱۱ ابر بدهکار بانکی در لیست کذایی گزارشی به مردم بدهید. ‏ ضمنا شماها که طرفدار شفافیت هستید چرا در یک‌سال گذشته در خصوص فساد کلان چای و عوامل آن، به رغم برکناری آنها، به افکارعمومی اطلاع رسانی نکرده بودید؟

223223

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =