بهترین الگوی بانوان مسلمان حضرت زهرا (س) است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: بهترین الگوی بانوان مسلمان حضرت زهرا (س) است؛ اگر در یک جمله بخواهیم حضرت را تعریف کنیم ایشان جامع همه خوبی‌های عالم است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه آیت‌الله حبیب‌الله غفوری در اجتماع بزرگ دختران فاطمی که عصر امروز شنبه (۲۵ آذرماه) در مجتمع انتظار کرمانشاه با حضور پیکر شهدای گمنام و شهید مدافع حرم «رضا عباسی» برگزار شد، اظهار کرد: اجتماع شما بسیار مهم است، نام حضرت فاطمه زهرا (س) و شهدای والامقام پرچم مسیر و راهی است که شما انتخاب کردید.

وی افزود: هر فرد در زندگی باید الگویی داشته باشد. بهترین الگوی بانوان مسلمان حضرت زهرا است؛ اگر در یک جمله بخواهیم حضرت را تعریف کنیم ایشان جامع همه خوبی های عالم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: شما که خودتان را فرزند حضرت فاطمه زهرا (س) می‌دانید، اگر از شما بپرسند حضرت چه ویژگی‌هایی دارد می‌توانید بگویید که مادر معنوی ما جامع همه خوبی‌های عالم است. هیچ خوبی نیست که نشود در وجود حضرت پیدا کرد.

وی بیان کرد: حضرت زهرای اطهر (س) در اخلاق مهربان‌ترین شخصیت زمان خودش بعد از پیامبر خدا (ص) است. پیامبر(ص) رحمه للعالمین بود، یعنی همه وجودش برای همه عالم رحمت و محبت بود، حتی آنهایی که به او ستم می‌کردند را می‌بخشید و حضرت زهرا(س) انعکاس شخصیت پیامبر در همین محبت، مودت و مهربانی نسبت به عالم بود.

غفوری ادامه داد: آنقدر این حجم محبت بالا است که خدای متعال به پیامبر (ص) می‌فرماید که بخاطر رحمتی که از خدا به شما داده شد شما آنقدر نسبت به مردم مهربان هستید؛ به همین دلیل در خصوصیات حضرت زهرا این‌گونه نقل شده که کسی ناامید از در خانه حضرت زهرا (س) نرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: اجتماع امروز ما برای همین است که از حضرت زهرا درخواست مهمی کنیم، نخست محضر مادر گرامی ما حضرت زهرا (س) عرض می‌کنیم در این دنیا دشمن فراوان داریم که قصد فاسد کردن عقیده و اخلاق و آداب ما را دارند، ما فقط شما را داریم، فقط به شما می‌توانیم پناه ببریم که از شر دشمنانی که تمام تلاششان نابودی ما است نجات یابیم.

وی افزود: دوم ما نیاز به هدایت مادرانه قلبی داریم، یعنی نیاز به نظر لطف شما داریم که به دل‌های ما نظری مادرانه و تاثیرگذار کرده و متوجه خدا، عالم معنا، مسیر نورانی شهدا، انبیا و اولیای خدا شویم، زیرا نگاه حضرت زهرا (س) نگاه انقلاب برانگیز در دل‌ها است.

غفوری ادامه داد: درخواست آخر اینکه دنیا برای همه تمام می‌شود و برای کسی نمی‌ماند، ما ضمن اینکه برای دنیایمان عزت، سربلندی، نورانیت باطن، علم، کمالات معنوی، عقیده درست، ایمان قوی و اخلاق نیکو می خواهیم، برای آخرت هم‌نشینی با شما به افتخار اینکه پیرو شما هستیم را می‌خواهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما امروز در شب شهادت حضرت زهرا (س) و در حضور شهدای والامقام عهد می بندیم و آن‌ها را شاهد می‌گیریم که تا نفس داریم در راه اهل بیت (ع) و مسیری که ایشان ترسیم کرده‌اند حرکت کنیم و از ایشان کمک برای ثابت‌ قدم ماندن در این مسیر می‌خواهیم که بتوانیم در مسیر حضرت زهرا مشرف شویم.


شهدا را ناظر بر اعمال خود بدانیم


نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در این اجتماع، اظهار کرد: امروز، روز تجدید میثاق با بزرگترین الگوی انسان‌ها و به خصوص زنان در بشریت است.

وی افزود: خداوند در قرآن با عنوان «خیر کثیر» از حضرت زهرا (س) یاد می‌کند و پیامبر اکرم (ص) برای این خیر، امر به شکر می‌کند.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: امیدواریم که خواهران جامعه ما از این الگو بهره ببرند و بتوانیم در برابر هجمه فرهنگی معاندین که تلاش آن‌ها برای تنزل ارزش والای زن است مقاومت کنیم، زیرا ما در مقابل آنان بزرگ‌ترین شخصیت عالم را داریم.

وی بیان کرد: زنان کرمانشاهی شیر زنانی هستند که در ایام دفاع مقدس صلابت خود را ثابت کرده‌ و عزیزان خود را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

نوروزی در پایان گفت: ما نباید شهدا را مردگان بپنداریم، آن‌ها زنده هستند و نزد خدا روزی می‌خورند.

در پایان این مراسم آیین اعطای هدیه و پوشاندن چادر به تعدادی از دختران در حضور شهدای والامقام برگزار شد.

همچنین از جمعی از بانوان فعال فرهنگی استان کرمانشاه، خانم‌ها ریحانه عظیمی، نگین کرمی، زهرا جدیدالاسلام، آرمیتا مرادی، زهرا صحرایی، پریا قبادی، نرگس کرمی راد، فائزه صادقی، سادات کهراریان، نرگس قربانیان، صدیقه ملکی، ستاره صوفی و زهرا ابوالفضلی تقدیر شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1849312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =