مدیرعامل رسانه قوه قضائیه:جاسوس بودن نیلوفر حامدی و الهه محمدی احراز نشد

مدیرعامل خبرگزاری میزان درباره آزادی نیلوفر حامدی و الهه محمدی که دیروز پس از ۱۷ ماه با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند، توضیحاتی داد.

به گزارش خبرآنلاین،‌ مهدی کشت‌دار با اشاره به پاسخ به یک ابهام حقوقی در مورد آزادی دو متهم امنیتی با قرار وثیقه از روز گذشته، در توئیتر نوشت: «در پی آزادی دو متهم امنیتی با قرار وثیقه، برای برخی این تصور به وجود آمد که چطور دو جاسوس با قید وثیقه آزاد شده‌اند؟ اما نکته اساسی این است که آیا این دو متهم جاسوس بودند؟ طبق دادنامه صادره از سوی دادگاه رسیدگی کننده به پرونده متهمین، اتهام‌های این دو نفر تحت عنوان: همکاری با دولت متخاصم آمریکا، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ذکر شده است.»

او ادامه داد: «این امر حاکی از این است که جاسوس بودن این دو نفر برای دستگاه قضایی احراز نشده است. بر اساس ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی: هر کس یا گروهی با دول خارجی متخاصم به هر نحو علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید، در صورتی که محارب شناخته نشود ‌به یک تا ده سال حبس محکوم می‌گردد. همانطور که مشخص است در این ماده عنوان جرم «همکاری با دول متخاصم» ذکر شده که متفاوت از عنوان جرم جاسوسی در قانون مجازات اسلامی است.»

بیشتر بخوانید:

تشکیل پرونده جدید برای نیلوفر حامدی و الهه محمدی

پس از یک سال و پنج ماه / نیلوفر حامدی و الهه محمدی با وثیقه سنگین آزاد شدند

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1861203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • FR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۵
    15 1
    مگر کاندید مجلس هستند که احراز شده یا نشده. بابا صاف بگویید اتهام جاسوسی که بهشان زده شد نادرست بوده است.