سکونت ۲۸ هزار نفر از جمعیت ارومیه در محدوده بافت‌های تاریخی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۲۸ هزار و ۱۸۴ نفر از جمعیت شهر ارومیه در محدوده بافت تاریخی شهر ارومیه ساکن هستند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سید محسن حمزه‌لو در جلسه کمیسیون ماده ۵ استان، گفت: محدوده بافت‌ تاریخی شهر ارومیه ۳۰۷ هکتار بوده و جمعیت ۲۸ هزار نفری در این محدوده ساکن هستند.

وی ادامه داد: بافت تاریخی شهر ارومیه شامل ۱۱ هزار و ۲۱۹ قطعه بوده و مطالعات بافت تاریخی شهر ارومیه در ۶ گام تهیه و در قالب ۲۴ محله تقسیم بندی شده بررسی و به تایید کارشناسی رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۷۶ قطعه زمین که در محدوده بافت‌های تاریخی شهر ارومیه قرار دارند، واجد ارزش تاریخی هستند که ۴.۲ درصد قطعات موجود در محدوده بافت‌ تاریخی شهر ارومیه را تشکیل می‌دهد.

حمزه‌لو بیان کرد: مطالعات طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه منجر می‌شود که ضوابط ساخت و ساز در جهت نوسازی مساکن موجود بنحوی تدوین گردد که بتواند انتظارات ساکنین را بر آورد نماید.

وی تاکید کرد: مطالعات طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه با هدف ساماندهی بافت تاریخی شهر ارومیه با رویکردهای تامین پایداری مساکن موجود و نوسازی آنها و تامین خدمات مورد نیاز شهری و رونق گردشگری و اقتصادی و ارتقاء کیفیت محیطی و ایجاد هویت شهری و فرهنگی انجام می شود.

وی اضافه کرد: مطالعات بافت تاریخی شهر ارومیه در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان‌غربی مورد تایید قرار گرفت.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1865889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =