توسعه باغات در ۶۰۰ هکتار از  اراضی شیب دار لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توسعه باغات در ۶۰۰ هکتار از  اراضی شیب دار لرستان خبر داد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، سید عماد شاهرخی با اشاره به اینکه توسعه باغات در اراضی شیب دار در دستور کار قرار دارد، گفت: سال گذشته ۵۰۰ هکتار درخت در اراضی شیب دار کاشت شده و امسال هم برنامه‌ریزی ما ۶۰۰ هکتار است.

وی در حاشیه مراسم درختکاری که در کوه کمر سیاه با حضور مردم و دستگاه‌های اجرایی انجام شد، با اشاره به اینکه سهمیه لرستان از کاشت یک میلیارد درخت ۷ و نیم میلیون اصله نهال است، اظهار کرد: از سال قبل این موضوع را در دستور کار قرار دادیم با دستگاه‌های مختلف جلساتی داشتیم که منجر به یک وحدت و وفاق بین مسوولان برای تحقق کاشت ۷ و نیم میلیون اصله شده است.

شاهرخی خاطر نشان کرد: کاشت و توسعه درخت به عنوان نشاط، سرزندگی، حفظ محیط زیست و توسعه گردشگری به ویژه توسعه گردشگری کشاورزی مهم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: همه مسوولان و دستگاه‌های اجرایی بر توسعه کاشت درخت در استان اتفاق نظر دارند و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

شاهرخی بیان کرد: در راستای کاشت ۷ میلیون و نیم اصله نهال در لرستان نهالستان‌های استان مجهز و عرصه‌های مختلفی که قابلیت کاشت دارند شناسایی شده است.

وی در خصوص نگهداری نهال‌های کاشته شده هم گفت: نگهداری درختان در حوزه شهرداری که مشخص است، در حوزه زراعت چوب هم که متولی بخش خصوصی است و ضمن کاشت نگهداری را هم انجام می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در رابطه با کمربند سبز هم بیان کرد: تفاهم نامه‌ی با شهرداری منعقد شده و شهرداری متعهد شده است که نگهداری را انجام بدهند.

به گفته شاهرخی توسعه باغات در اراضی شیب دار هم در دستور کار قرار دارد، به شکلی که سال گذشته ۵۰۰ هکتار کاشت شده و امسال هم برنامه‌ریزی ما ۶۰۰ هکتار است.

وی خاطر تصریح کرد : توسعه باغات در اراضی شیب دار علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان و ایجاد اشتغال به رونق گردشگری کشاورزی هم کمک می‌کند.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =