۰ نفر
۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۳
کاشت گل محمدی در استان لرستان

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرد: گل محمدی یکی از گونه های مهم گیاهان دارویی محسوب می شود که قابلیت کاشت در مناطق شمالی استان لرستان را دارد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، هادی سپهوند افزود: در چند سال گذشته تا کنون 200 هکتار از احداث باغهای استان به کشت گل محمدی اختصاص پیدا کرده است و یا در حال انجام می باشد.

وی با اعلام اینکه از اسفند ماه سال گذشته تا به امروز حدود 122 هزار نهال گلدانی گل محمدی تهیه و به مرور در اختیار بهره برداران قرار داده می شود، افزود: باغات گل محمدی برخلاف دیگر گیاهان باغی در سال اول کشت به در آمد زایی خواهند رسید و در سال اول 500 کیلوگرم در هکتار گل تولید می کنند که در سالهای سوم و چهارم تولید گل در این باغات می تواند به حدود 3 تن و حتی بیش از این هم برسد که این میزان تولید در آمد بسیار خوبی را برای کشاورزان و روستائیان در پی داشته و موجب ایجاد اشتغال بیشتر در سطح روستا هها می شود.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه یکی از سیاستهای جهاد کشاورزی در جهت مواجهه با شرایط کم آبی در استان اصلاح الگوی کاشت می باشد بهره گیری از محصولات کم آب بر از ضرورتهای فعلی در بخش کشاورزی می باشد و گل محمدی نیز یکی از محصولات کم آب بر به شمار میرود که در همین راستا موضوع می تواند دارای اهمیت فوق العاده باشد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: با توجه به شرایط توپو گرافی استان و ناهمواریهای موجود در سرزمین استان لرستان و وجود اراضی شیب دار در سطح زیاد ، علاوه بر توسعه کاشت گل محمدی در اراضی آبی و مسطح، کاشت گل محمدی در اراضی شیب دار به جهت ایجاد اشتغال زایی بیشتر و افزایش در آمد روستائیان ، جلوگیری از فرسایش خاک، ایجاد مناطق تفریحگاهی بیشتر و بسیاری موارد دیگر مد نظر می باشد.

46

کد خبر 769062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =