۱۷ نفر
۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۰
در جمهوری اسلامی اول با آقای صدیقی چه می کردند؟

یک لحظه فکر کنید اگر اتفاقی که برای آقای کاظم صدیقی رخ داد برای فی المثل غلامحسین کرباسچی رخ می داد و آقای کرباسچی در مظان این اتهامات قرار می گرفت آن وقت مدعیان ارزشمداری چه می کردند؟ یک لحظه فکر کنید در آن صورت تیتر رسانه هایشان چه می شد؟

آقای کرباسچی را مثال زدم چون یک صدهزارم این اتهامات قبلا به او وارد شد و همین مدعیان، سینه ها چاک دادند و کف ها بر لب آوردند و کفن ها پوشیدند و خون همه شهدا را از صدر اسلام و ترورهای دهه شصت سازمان منحوس مجاهدین خلق به میان آوردند تا پای کارآمدترین شهردار تهرانِ پس از انقلاب را به دادگاه باز کنند. و کردند. دادگاهی که از تلویزیون به صورت مستمر پخش شد و مردم به طنز آن را سریالِ شیخ و شهردار نامیدند. دادگاهی که پس از تحقیق و تفحص بسیار و داستان های عجیبی که پیرامون آن مطرح شد در نهایت چیز دندانگیری هم نصیبش نشد و هنوز که هنوز است افکار عمومی نفهمید آن همه هیاهو برای چه بود. احتمالا آن هایی که پای کرباسچی را به دادگاه باز کردند خوب می دانستند حقیقت ماجرا چیست و به همین علت هم احکامی را که صادر کردند خیلی جدی نگرفتند و یک جورهایی سر و ته ماجرا را هم آوردند. با این حال هنوز هم مدعیان ارزشمداری بابت همان اتهاماتی که کمتر از یک صدهزارم اتهامات آقای صدیقی بود بی پروا کرباسچی را فاسد و دزد می خوانند.

با جماعتی مواجهیم که نه تنها از رفتارهای متناقض و ریاکارانه خود شرمگین نیستند بلکه طلبکارانه و وقیحانه مردمی را که زیر بار فشار تورمی کمرشکن در حال له شدنند به برخوردی مومنانه با این موضوع دعوت می کنند. هر روز ابعاد جدیدی از این اتهامات در حال رو شدن است اما مدعیان دین مداری و ارزشمداری و ساده زیستی و انقلابی گری و سازش ناپذیری حتی برای یک بار هم که شده نمی گویند تکلیف این اتهامات را در دادگاه مشخص کنید. این ترس از دادگاه چه معنایی دارد؟ اصلا شاید آقای صدیقی بی گناه باشد و دادگاه حکم بر برائت ایشان بدهد اما چرا عزیزان عدالت طلب از قوه قضائیه نمی خواهند به این موضوع رسیدگی کند؟ اصلا ایشان مومن ترین مومنانند آیا هیچ دادگاهی نباید به اتهامات مومنان رسیدگی کند؟ آیا مومنان برخلاف مردم عاصی و گناهکار حق ویژه ای دارند که این حق ویژه مانع از رسیدگی به اتهامات ایشان می شود؟ و گیرم که حق ویژه ای هم داشته باشند، مگر نه این که دادگاهی ویژه برای رسیدگی به اتهامات روحانیت تشکیل دادید؟ خب یک دادگاه هم درست کنید به نام دادگاه ویژه مومنان و در آن دادگاه به اتهامات آقای صدیقی و امثال ایشان رسیدگی کنید. آقای صدیقی نعوذباالله از حضرت علی(ع) که شان و منزلت بالاتری ندارند. همین دیروز امام جمعه ساری گفته است: اولین جمهوری اسلامی توسط حضرت علی(ع) بنا شد. امثال همین امام جمعه محترم سال ها پیش به ما می گفتند در همان جمهوری اسلامی اول یک شخص یهودی ادعایی مطرح کرد و بر اساس آن ادعا حضرت علی(ع) را به دادگاه کشاند و باز آن طور که به ما گفته بودند در آن دادگاه حضرت علی(ع) محکوم شد و قاضی به نفع شاکی حکم صادر کرد.

خب اگر قرار است واقعا ما هم به حضرت علی اقتدا کنیم چه ایرادی دارد که به اتهامات آقای صدیقی رسیدگی شود؟ آیا در زمان جمهوری اسلامی اول عمار و دیگر پیروان حضرت علی(ع) ریختند در دادگاه و بلوا به پا کردند که چرا با امیرالمومنین برخورد مومنانه صورت نمی گیرد؟ اگر مدعیان معتقدند آقای صدیقی جایگاهی فراتر از قسیم جنت و نار مولی الموحدین علی ابن ابی طالب(روحی له الفدا) دارند به ما هم بگویند تا از ضلالت و گمراهی به در آییم و تکلیف خودمان را بدانیم. اما متاسفانه یا خوشبختانه علیرغم کوشش شبانه روزی بسیاری از مدعیان ارزشمداری، برای ما معیار نه فلان سیاستمدار زهدفروش است و نه بهمان محتسبی که شیخ شد و فسق خود از یاد ببرد. معیار برای ما پابرهنه ها و بی پناهان، کماکان همان حقیقت جاودانی است که فرمود: والله لَوْ وَجَدَتُهُ قَدْ تُزُوِّجَ بِه النِساءُ و مُلِکَ به الاِماءُ لَرَدَدْتُهُ فَإِنَّ فی العَدْلِ سِعَةً وَ مَنْ ضاقَ علیه العَدْلُ فالجَوْرُ علیه اَضْیَق.
بخدا سوگند اموال غارت شدۀ از بیت المال را به آن باز می گردانم حتی اگر آنان را بیابم که مهر زنان شده باشد یا کنیزانی با آن خریده باشند. همه را قاطعانه به بیت المال برمی گردانم زیرا که عدالت گشایش است و آن کسی که عدالت برای او تنگ باشد ظلم و ستم برای او تنگ تر است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1889374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مبارز ترک ! IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  6 42
  طبیعی است که فساد و تخلف واقعی دربین مشهورین جناح های سیاسی کشور هست و خواهد بود ودر برخی اوقات هم برچسب زنی و تهمت پراکنی هم در وادی سیاست برای حذف رقبا هم خودنمایی کرده و خواهد کرد . توبه فرمایانی که می گویند دادگاه ویژه مومنان اصولمدار تشکیل شود خودشان دادگاه بسیار ویژه ای برای مصلحان و عاقلان و معتدلان و خردورزان و خود کارآمدپندارترین مدیران تاریخ معاصر کشور تشکیل دهند تا بلکه جناح مورد انتقاد اقای موسوی یاد بگیرد !!!!! بالاخره صدای کارامدی و باسوادبودن حضرات گوش فلک را هم پر کرده . این حتما به خیر وصلاح ملک و دین خواهد بود .
  • رضا IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
   8 4
   جناب موسوی عزیز ! با وجود چنین شهروندان _ مبارز تورک - شریف و آگاهی باز متقاضی تشکیل دادگاه مؤمنان هستید ؟! خانه از پای بست ویران است خواجه در ….. !
  • همون IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
   0 0
   جناب رضا !!! خانه ای که شما ساخته اید ویران است خانه ای که سقفش از توهمات و دیوارهایش از شخصیت زدگی های بیمارگونه و الی آخر .. این عبدالجوادخان ما که من بسیار دوستش دارم . روزگاری در آغوش جناح راست بوده و بعد از دوم خرداد به مرور در آغوش جناح چپ قرار گرفته و قلم فرسایی می کند . ایا می توان به تفکرات چنین شخصیت هایی اعتماد کردو و انتقاد هم نکرد ؟؟ آقای موسوی فعلا به زعم بنده !! که انشاالله من اشتباه می کنم ! یک دهه است با تاثیرگذاری بر روی آقای یوسفعلی میرشکاک اراده این مبارز ستهینده را سست کرده . دیگر از طوفان های آقای میرشکاک که لانه لیبرال مسلکان را ویران می کرد خبری نیست . مدیریت محترم خبرآنلاین اگرنوشته بنده قابل انتشار نیست این پیام روشن را به آقای موسوی برسانید تا بدانند که هرکسی خر کلمات و گفتارهای حق به آغوش ! نمی شود .
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  33 5
  عالی تشکر از جناب موسوی عزیز
 • عرشیا IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  42 4
  جناب موسوی آب بر سندان میکوبی ،خودت هم میدانی که این جماعت چگونه در پیچ های تند تاریخ عمل میکنند ،برخورد مومنانه با خودشان و خودیها ،اعدام و حبس ابد و رد تمامی اموال با عامه مردم و غیر خودیها...
 • سید CA ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  27 4
  احسنت
  • ایرانی IR ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
   0 0
   شاید واقعا آن دنیای دیگری وجود ندارد و بهشت و جهنمی نیست چون اگر قرار بود که جهنمی باشد اینان که تمام کتابهای دینی را خوانده‌اند و بهتر از هر کسی خبر دارند که آن دنیا هست یا نیست و مطمئنا میدانند که آن دنیا وجود ندارد و الا که حاضر نبودن کوچکترین خطایی انجام دهند . بالاخره اینا ته کتابهای آسمانی را در آورده اند و این جهنمی هم که بما میگویند مثل همان لولو خورخوره ایست که بزرگترها با آن بچه ها را می‌ترساندند در صورتی که خودشان می‌دانستند لولو خورخوره ای وجود ندارد .خدایا چرا ما مردم عادی را بدنیا آوردی
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  28 2
  آنچه این مومنان خاص می کنند در تنافر آشکار با سیره عملی علوی و نص صریح نهج البلاغه ایشان است. مسجد و حوزه علمیه و دیگر نمادهای دینی شده است حربه نبرد سیاسی تا مثلا کسی را زهره آن نباشد چیزی در ردشان بگوید. در مثل جای مناقشه نیست. مدلی که مذهب را دستاویز می کنند برای در امان ماندن از گزند نقدها به برهنه شدن عمرو عاص در برابر امیرالمومنین(ع) شباهت دارد تا حیای حضرت مانع مجازات عاص شود.
  • IR ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
   6 0
   « برهنه شدن عمرو عاص » به امام زمان جمله ای تاریخی گفتی ! درود بر تو !
  • امیر IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
   0 0
   منم به شما احسنت می‌گویم.. مثال نزدیکی بود...از شرم ملت و بی حیایی ه ....اعتقادات عده ای دکانی برای امثال صدیقی ها شده است..عدالت ضبح شده..
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  21 3
  این ترس از دادگاه چه معنایی دارد؟؟؟؟ اون هم دادگاه های این مملکت که باید با ذره بین دنبال حق مظلوم گشت.
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  24 4
  قلمت طلا
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  16 2
  شتر گاو پلنگ همین است
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  3 6
  در جمهوری اول خودت هم بالا بودی عبدالجواد!!
 • عطا IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  11 0
  به همین دلیل گفته میشود اینها بدرد مملکت داری نمیخورند نه اصولگرا و نه اصلاح طلب
 • علی IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  13 1
  به هر موردی تو ایران ایدئولوژیک نگاه میشه ،اگر اختلاس میشه چیزی ک از همه مهمتره شخصی هست که اختلاس کرده ،در موارد خیلی کثیفتر از اختلاس هم بارها دیدیم مهم این بوده کی اونکارو انجام داده همین و بس البته در واقع هرکدام از اینها!!!! به اندازه دها و صدها و هزاران نفر اهمیت دارن و نمیشه با یکی از اینها مثل بقیه رفتار کرد نگاه کنید ب جامعه کافیه ده بیست نفر ازشون جمع بشن که البته برای اینها ازاده،و چیزی رو بخوان میشه خواست قاطبه ! مردم حالا چطور میشه انتظار داشت با کسی مثل اقای صدیقی برخوردی صورت بگیره ؟ ب1 نکته دیگه هم توجه کنید ،چطور تو کشوری ک برای 1 کامنت میان بالای سرت ،روسری بره عقب عکست تو سامانه میشینه وووووو هزاران اختلاس بشه و کسی خبردار نشه ؟ تمام موضوع در مورد اینه ک کی هستی یا بهتر این که کدوم طرفی
 • فریاد IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  0 0
  سلام خبر جان، حتی اگه منتشر نکردی بده عبدالجواد بخونه، خیییییییییییییییییییییییییییییلی عالی نوشتی.
 • بینام IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  0 0
  جانا سخن از زبان ما میگویی. درود به شرفت قلمت سبز و مانا که حرف دل ما مردم رو به درستی و با قلمی بسیار زیبا و شیوا مینویسی.مانا و برقرار باشی و از درد مردم بنویسی، مشکلی که حل نمیشه حداقل میبینیم که هنوز هستن کسانیکه ملک و مردم برای اونها مهم هست. سپاس
 • ایرانی IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  2 0
  استاد بزرگوار مثل همیشه حظ بردم. شجاعت گفتن از عدل در سیاهی بی عدالتی قبایی است برازنده قامت شما. اراداتمندم.
 • 🌱 IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  0 0
  👏👏
 • ایرانی IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
  0 0
  کرباسچی وصدیقی وهمین وبسایت -خبرانلاین طرفدار اصلاح طلب- همه سروته یک کرباسن وقتتان را نگیرید وتوی این مملکت فقط دنبال پول باشید