بانک اطلاعات مفاخر لرستان تشکیل می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: با توجه به‌ضرورت آشنایی نسل جوان با مفاخر استان، لازم است بانک اطلاعات مفاخر لرستان تشکیل شود. 

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، اعظم روانشاد در نشست برنامه‌ریزی و ساماندهی امور انجمن مفاخر و مشاهیر لرستان گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری با محوریت بزرگان موسیقی، شعر و ادب نه تنها به احیای جنبه‌های مختلف هنر می‌انجامد؛ بلکه بر مشارکت و همت بیشتر جوانان در فعالیت‌های هنری تاثیر می‌گذارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بر ضرورت حفظ مواریث فرهنگی، تاکید کرد و افزود: حمایت از مفاخر فرهنگی، هنری، نخبگان، پیشکسوتان و ارتقای جایگاه و منزلت انسانی ضروری است.

روانشاد با اشاره به نقش‌آفرینی کم‌رنگ این انجمن در سال‌های گذشته، گفت: باید تلاش کنیم مفاخر فرهنگی استان بیش از پیش به جامعه شناسانده شوند تا پیوند هویتی نسل جدید با گذشته خویش استوارتر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تأکید بر ضرورت تشکیل و راه‌اندازی بانک اطلاعات مفاخر استان، گفت: این بانک اطلاعاتی باید در اسرع وقت تشکیل شود و لازم است که همه مفاخر استان در این بانک اطلاعاتی در قالب یک طرح پژوهشی و مصوبه انجمن آثار مشاهیر و مفاخر فرهنگی استان در دستور کار قرار بگیرد.

وی به از سرگیری فعالیت نشریه یافته در استان اشاره کرد و افزود: برگزاری نشست‌های هفتگی مفاخر و نشست‌های نخبگانی مفاخر استان در دستور کار این انجمن قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به برگزاری یادواره پدر خوشنویسی خرم‌آباد زنده‌یاد ‌ محمدصادق سیف طی هفته آینده در خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: برگزاری بزرگداشت استاد«درویش‌رضا منظمی» و بزرگداشت عالم ربانی «سیدشکرالله طاهری» در سه ماهه نخست سال جاری از سوی انجمن مفاخر لرستان نیز انجام خواهد شد.

روانشاد گفت: نکوداشت مقام علمی مفاخر و مشاهیر لرستان در حوزه‌های مختلف قرآنی، فرهنگی، هنری به‌مناسبت‌های ملی و مذهبی و سالروز ولادت این بزرگان، در دستور کار دستگاه فرهنگ و هنر لرستان قرار دارد.

وی به اجرای طرح «هفت بحر هنر» با هدف پاسداشت و تکریم از مقام شامخ، هنرمندان نامدار و برجسته عرصه فرهنگ و هنر لرستان اشاره کرد و افزود: این طرح به زودی با همکاری صندوق اعتباری هنر در استان اجرایی خواهد شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1896186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =