ما بزرگ هستیم یعنی ایرانی‌ها، نه حوزوی‌ها و دانشگاهی‌ها

تذکرات حضرت آیت‌الله جوادی آملی درباره شأن مردم 

حضرت آیت الله جوادی آملی امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت، نکات مهمی را درباره جایگاه مردم ایران و شأن مردم بیان کردند.

به گزارش مبلغ، خلاصه این سخنان به شرح زیر است:

  • در همین قرن اخیر با اینکه مردم به حسینیه ها و سقاخانه ها نسبت به مساجد احترام بیشتری قائل بودند و مهمترین اموال خود را وقت سیدالشهداء و حسینیه ها می کردند، اما وقتی رضاخان با بگیر و ببند، همین حسینیه ها و سقاخانه ها را جلوی چشم مردم تعطیل و تخریب کرد، صدای هیچ کسی به طرفداری از حسینیه ها بر نیامد!
  • باید بدانیم که این خطر همیشه وجود دارد! اگر این امانت الهی را به درستی حفاظت نکنیم و هر روز از گوشه و کنار، اختلاسی و نجومی در بیاید؛ اگر خدای ناکرده مسئله ای پیش بیاید، معلوم نیست که با دین الهی چه خواهند کرد.
  • ما مردان بزرگی هستیم، ما نه یعنی حوزویان و دانشگاهیان، ما یعنی ایرانی ها، چرا که هم تاریخ داریم و هم جغرافیا، هر جا در این کشور پهناور قدم بگذارید، اثری باستانی را مشاهده می کنید، ما بزرگیم و کشور نیز دارای سرمایه های عظیم خدادادی است. لذا در شأن مردم ایران نیست که کمیته امدادی و با گرانی اداره شوند.
  • «کلکمْ راعٍ وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ.» همه ما در هر جایگاهی مسئول هستیم، دنیا و مقام خواهی و من و ما هیچ مشکلی را حل نمی کند، انسان نه بیراهه باید برود و نه راه کسی را ببندد، باید در بندگی خالص بود، هم مراقبت داشت و هم مواظبت!
  • ما سرمایه های عظیمی همچون قرآن کریم از یک سو و اهلبیت عصمت و طهارت از سوی دیگر داریم و می توانیم کشور را به بهترین وجه اداره کنیم.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی، در دیدار حجت الاسلام والمسلمین قاصدی، دادستان دادگاه ویژه روحانیت و هیئت همراه با وی، این سخنان را بیان کردند که به نقل از دفتر این مرجع تقلید منتشر شده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1906622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =