بهره‌مندی ۶ هزار سرباز وظیفه از آموزش‌های مهارتی در کردستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: طی دو سال اخیر ۶ هزار سرباز وظیفه در استان کردستان زیر پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، سیدعلی علوی در نشست قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه این استان که با حضور سردار زاده کمند فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح برگزار شد ، اظهار کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با همکاری یگان‌های نظامی و انتظامی این استان توانسته است طی دوسال اخیر، ۶ هزار نفر از سربازان وظیفه را زیرپوشش آموزش‌های مهارتی قرار دهد.

وی افزود :در راستای تفاهم نامه همکاری منعقد شده میان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح نیز تا کنون ۶ هزار نفر از سربازان وظیفه استان در قالب ۳۵۲ دوره آموزشی و در ۵۶ کارگاه آموزشی در سطح استان کردستان از آموزش های مهارتی بهره مند شده‌اند.

علوی عنوان کرد: آموزش سربازان زندان، برگزاری دوره آموزشی با استفاده از ظرفیت سربازان وظیفه، برگزاری دوره کارآفرینی و روش‌های کسب و کار برای سربازان، برگزاری دوره‌های روش‌های نوین تدریس و صدور آی‌دی کارت مربیگری برای سربازان را از جمله اقدامات شاخص اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان در قالب این تفاهم است.

وی اذعان کرد: همگام‌سازی آموزش‌های مهارتی با تحصیلات و مهارت‌های تجربی سربازان و درج سطح و نوع مهارت کارکنان وظیفه در کارت پایان خدمت و همچنین عدم استفاه از سربازان در مشاغل و فعالیت‌های غیر مرتبط با مهارتی که آموزش دیده‌اند مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان خواستار جداسازی نخبگان و سربازان توانمند از سایرین و بکارگیری آنها در مشاغل مرتبط و قائل شدن ارزش خدمتی متفاوت برای سربازان آموزش دیده به عنوان مشوقی برای ترغیب سربازان وظیفه به فراگیری آموزش‌های مهارتی و پیوند جوانان با بازارکار پس از پایان خدمت مقدس سربازی شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1918775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =