به خطرافتادن امنیت غذایی تاوان جیره بندی برق در اصفهان

رئیس هیئت مدیره اتاق اصناف کشاورزی شهرستان اصفهان گفت: بخش کشاورزی اصفهان تامین‌کننده امنیت غذایی جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر است که تاوان ناترازی برق را با به خطر انداختن امنیت غذایی می‌دهد.

حسین وحیدا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: بخش کشاورزی اصفهان تامین‌کننده امنیت غذایی بالغ بر پنج میلیون نفر است و متاسفانه علاوه بر خسارات ناشی از خشکی زاینده‌رود، باید تاوان ناترازی برق سراسری را هم دهد.

وی با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار برق کشاورزی در تمام روزهای هفته به مدت پنج ساعت قطع می‌شود، افزود: بخش کشاورزی در کشور مصرف‌کننده چهار و نیم درصد برق سراسری است که مقرر شده ناترازی برق سراسری را هم جبران کند.

رئیس هیئت مدیره اتاق اصناف کشاورزی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه جامعه کشاورزان اصفهان به مراتب نسبت به استان‌های دیگر خسارت بیشتری با قطعی برق خواهند دید، گفت: خشکاندن زاینده‌رود به عنوان مهمترین رود فلات مرکزی و کمبود آب‌های سطحی باعث شده که بخش کشاورزی به پمپاژ آب از چاه‌های مجاز با پروانه بهره‌برداری، وابسته باشد و این محدودیت برق ضرر جبران‌ناپذیری به بخش کشاورزی استان اصفهان وارد خواهد کرد.

وی افزود: در استان اصفهان هفت هزار و ۲۰۰ حلقه چاه مجاز وجود دارد که قطعی برق به ویژه در چاه‌های بیش از 100 متر خسارت سنگینی به کشاورزان وارد می‌کند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1920295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =