وقتی عدالت باشد، مرز برای غرب کشور تهدید نخواهد بود/چرا باید جوانان برای یک لقمه نان به کولبری روی بیاورند؟

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه وقتی عدالت باشد، مرز برای غرب کشور تهدید نخواهد بود، گفت: مرز یک فرصت است و ما مرز را تبدیل به فضایی برای داد و ستد می کنیم، چرا باید جوانان برای یک لقمه نان به کولبری روی بیاورند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه در جمع حامیان خود در پارک سپیدار سنندج با اشاره به اینکه شرم آور است برای جوانان ما که دارای مدارک لیسانس، فوق لیسانس و یا حتی دکتری هستند برای یک لقمه نان کولبری کنند، اظهار کرد: این را با یک معادل یا وضعیت علمی بین دو کشور به یک داد و ستد سودمند تبدیل و مرزی درست کنیم که داد و ستد شکل بگیرد نه کولبری.

وی افزود: اجازه نمی دهیم کسانی که معلوم نیست نفت را چگونه می فروشند و پول آن را کجا خرج می کنند، به فعالیتشان ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه وقتی شفاف عمل نمی کنیم عده ای آقازاده تریلیاردر می شوند، چراکه هوا را آلوده می بینند و در این هوا کسب درآمد می کنند، تصریح کرد: با فساد، رانت، بی‌عدالتی و تبعیض مقابله می‌کنیم و اجازه نمی ‌هیم عده ای با عنوان کاسبان تحریم به راحتی به کارشان ادامه دهند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ما این هوای آلوده را پاک می کنیم و کاری می کنیم همه مردم به طور عادلانه از منابع و امکانات بهره مند شوند.

پزشکیان ادامه داد: ما زندگی آرام برای مردم ایران و کردستان می خواهیم، ما عدالت، انصاف، دوری از تبعیض می خواهیم.

وی با بیان اینکه وقتی عدالت باشد، مرز برای غرب کشور تهدید نخواهد بود، ادامه داد: مرز یک فرصت است و ما مرز را تبدیل به فضایی برای داد و ستد می کنیم، چرا باید جوانان برای یک لقمه نان به کولبری روی بیاورند؟

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به موضوع زنان و برخورد با آنان اشاره داشت و گفت: برای زنان و خواهرانمان احترام قائلیم و مخالف برخورد خشن و غیرانسانی با زنان هستیم و اجازه نخواهیم داد این اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: کاری می کنیم زنان کشورمان به جایگاه واقعی خود در بحث مدیریتی برسند و جای خود را پیدا کنند، جراکه فرقی بین زن و مرد نیست.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مرد و زن اگر ایمان داشته باشند، حیات طیبه بدست می آید، افزود: یکی از مشکلات ما این است که عده ای را بزرگ می کنیم که باعث می شود افرادی دچار توهم شوند و خیال کنند که هستند.

پزشکیان از مردم خواست او را بزرگ نکنند و گفت: من هم مثل شما هستم و وظیفه دارم به تعهداتم عمل کنم، هیچگاه از من تعریف نکنید وگرنه من هم یک دیکتاتور می‌شوم.

وی تاکید کرد: قدرت مملکت با مردم است و مردم قدرت جامعه هستند، و قدرت جامعه را باید در نظر بگیریم، چراکه قدرت، اقتصادی، امنیتی و نظامی به پشتوانه همین مردم است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید ببینیم چرا جامعه گریزان است که قدم اول همان بی عدالتی است، همین شکایات و تبعیض ها باعث شده مردم گریزان شوند.

پزشکیان ادامه داد: اگر می خواهیم شایستگان به جایگاه خودشان برسند، باید تبعیض قومی و زبانی را کنار بگذاریم؛ چرا نارضایتی شکل گرفته است؟ برای رفع آن، قدم اول عدالت اجتماعی، اقنصادی، امنیتی و سیاسی است که اگر عدالت نباشد، اقتدار نخواهیم داشت.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1923308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =