اپل به زودی سیستم عامل جدید خود را به بازار عرضه خواهد کرد. گفته می‌شود در این سیستم عامل جدید، ایده بر ویژگی غالب است و قرار است که سیستم‌عامل‌های آی‌فون و آی‌پد به سیستم‌عامل مک‌ها نزدیک شود.

بهنوش خرم‌روز:‌ به نظر می‌رسد اپل همچنان قصد دارد عنوان غول دنیای رایانه را برای خود محفوظ نگاه دارد. آن‌چه اپل به تازگی به عنوان برنامه‌ها یا بهتر است بگویم ایده‌های آینده خود عنوان کرده، نشان می‌دهد که این شرکت همچنان می‌خواهد در دنیای پررقابت رایانه، ابداع ایده‌های تازه و رقم زدن آینده این دنیا را در دست داشته باشد.

به گزارش پاپ‌ساینس، اپل قصد دارد در ایده‌های آینده‌ خود، فناوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خط سیستم عامل‌های آی.او.اس (‌مانند آی‌پد و آی‌فون) را در نوت‌بوک‌های مک به کار گیرد. همچنین اپل از مک‌بوک ایر جدید خود رونمایی کرده که واقعا ضخامت بسیار کمی دارد!

گفته می‌شود سیستم عامل جدید اپل در تابستان 2011/ تابستان 1390 به بازار خواهد آمد. آن‌چه واضح است این است که اپل می‌خواهد فاصله بین آی.او.اس (سیستم‌عامل موبایل) و سیستم عامل رایانه‌های خود را به هم نزدیک کند.

در مورد لیون و آی‌لایف، این هدف به معنای حالت‌های بیشتر چندلمسی علاوه بر فیس‌تایم خواهد بود. (فیس‌تایم  نوعی اسکایپ اختصاصی برای ابزارهای اپل است که از از مک یا آی.ا.اس استفاده می‌کنند). به علاوه در سیستم عامل جدید ترجیح بر آن است که اغلب برنامه‌ها به صورت تمام صفحه نمایش داده شوند. یک فضای کاری که همیشه روی تمام برنامه‌های دیگر قرار بگیرد و همیشه به طور خودکار اطلاعات خود را ذخیره نماید هم در این سیستم عامل پیش بینی شده است.

کد خبر 102137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =