ایرنا: 'نعیم قاسم' معاون دبیرکل حزب الله لبنان، دادگاه بین المللی ترور رفیق حریری را سیاسی دانست و آن را به تسویه حساب سیاسی و عبور از حد و مرز متعارف برای شناخت حقیقت، متهم کرد.

شیخ نعیم قاسم عصر یکشنبه در اظهاراتی مطبوعاتی با استناد به برخی اخبار مبنی بر صدور کیفر خواست دادگاه حریری تا پایان سال میلادی گفت: در صورتی که کیفرخواست دادگاه حریری علیه حزب الله صادر شود از خود دفاع خواهیم کرد.

شیخ نعیم قاسم با تاکید به ایستادگی حزب الله مقابل رای غیر عادلانه دادگاه بین المللی ترور حریری گفت: حزب الله مقابل دادگاه حریری خواهد ایستاد چون مسئولیت و نقشی در ترور حریری نداشته اشت.

معاون دبیرکل حزب الله افزود: در صورت صدور کیفر خواست دادگاه حریری علیه افرادی از حزب الله،گردن خود را به دادگاه سیاسی حریری، واگذار نخواهیم کرد.

نعیم قاسم گفت: به خارجی هایی که سووال می کنند، واکنش حزب الله به صدور کیفر خواست دادگاه حریری چگونه خواهد بود، باید بگوییم که واکنش حزب الله بستگی به شرایط صدور کیفرخواست دارد و برای این منظور سناریوهای مختلفی تدارک دیده شده است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در باره شاهدان دروغین ترور حریری افزود: اگر دستگاه قضایی لبنان در شناسایی و کشف حقیقت جدی و قاطع بود پرونده شاهدان دروغین را پیش از این بررسی کرده بود.

شیخ نعیم قاسم گفت: حزب الله در صدد شناسایی جنایتکار واقعی است که شاهدان دروغین به عنوان پوششی برای شناسایی نشدن آنان استفاده می شود.

نعیم قاسم تکذیب کرد که حزب الله به دلیل پرونده شاهدان دروغین ترور حریری درصدد خارج شدن از کابینه لبنان و ساقط کردن آن است.
وی امکان وقوع جنگ جدید اسراییل علیه لبنان را در آینده نزدیک بعید دانست و افزود: اسراییل می داند که در جنگ علیه لبنان بازنده است.

کد خبر 104794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =