میرحسین موسوی ششمین بیانیه خود را بعد از وقایع روز شنبه 30خرداد 1388 و در رابطه با این وقایع منتشر کرد.

به گزارش کلمه متن کامل این بیانیه به این شرح است:

خبر دلخراش شهادت گروهی دیگر از معترضان به وقوع تقلب گسترده در انتخابات اخیر، جامعه ما را در بهت و سوگ فروبرده است. تیراندازی به مردم ، پادگانی شدن فضای شهر، ارعاب، تحریک و قدرت نمایی همگی فرزندان نامشروع قانون گریزی شدیدی است که در معرض آن قرار داریم و عجبا که بانیان چنین شرایطی دیگران را به این خطا متهم می کنند.

به کسانی که مردم را به خاطراظهار نظر قانون شکن نامیده اند خبر می دهم که بی قانونی بزرگ عدم اعتنا و نقض صریح اصل 27 قانون اساسی از سوی دولت در عدم صدور مجوز برای اجتماعات مسالمت آمیز است. آیا مردمی انقلابی که با مشابه همین اجتماعات ما و شما را از فراموشخانه های تاریخ ستم شاهی بیرون آوردند مورد ضرب وجرح قرار گیرند و تهدید به زورآزمایی شوند؟

اینجانب به عنوان یک هم سوگ همچنان مردم عزیز را به خویشتنداری دعوت می کنم. کشور متعلق به شماست. انقلاب و نظام میراث شماست. اعتراض به دروغ و تقلب حق شماست. به احقاق حقوق خود امیدوار باشید و اجازه ندهید کسانی که برای ناامیدی و ارعاب شما می کوشند خشمتان را برانگیزند. در اعتراضات خود همچنان به پرهیز از خشونت پایبند بمانید و چون پدران و مادرانی دل شکسته با رفتارهای نامتعارف فرزندانتان در قوای امنیتی برخورد کنید.

در عین حال از نیروهای نظامی و انتظامی انتظار دارم نگذارند خاطرات این ایام لطمه های جبران ناپذیر به روابط آنها و مردم بزند. این که نام و نشان شهیدان، مجروحان و بازداشت شدگان به خانواده آنها اطلاع داده نشود و آنان در سرگردانی قرار گیرند هیچ سودی در برقراری آرامش ندارد و تنها احساسات را جریحه دار می کند. همچنین است دستگیری های فله ای که تنها موجب هتک پرهیزها و برداشته شدن رعایت ها میان فرزندان نظامی و انتظامی ملت و بدنه جامعه می شود.

از خداوند متعال برای این شهیدان عزیز رحمت و علو درجات مسئلت می کنم و برای خانواده های داغدیده شان صبر و اجر آرزو دارم.

کد خبر 11201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بي نام IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۸۸/۰۴/۰۱
  2 3
  آقاي موسوي ملتمسانه از شما تقاضا ميكنيم در به كار بردن كلمات و واژه ها كمي دقت كنيد اينطور صحبت كردن و دروغ و افترا بستن به نظام هيچ چيزي رو حل نميكنه و هيچ آشوبي رو آروم نميكنه بلكه افراد سودجو به اسم تعصب و غيرت از اين آب گل آلود ماهي هايي رو ميگيرند كه نه تنها نظام جمهوري اسلامي رو تهديد ميكنه بلكه موجب از هم گسيختگي وحدت ملي ميشه خواهش ميكنيم ملتمسانه تقاضا داريم شما هم كمي مثل آقاي احمدي نژاد خويشتنداري پيشه كنيد به خاطر مردم...
 • بی نام IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۸۸/۰۴/۰۱
  1 2
  به آقایان پیشنهاد میشود که جهت تحلیل آماری آرای ارایه شده توسط وزارت کشور از یک آمار شناس کمک بگیرند. به نظر میرسد که اولا بین آرای دو به دوی هر چهار کاندید رگرسیون شدید خطی وجود دارد ثانیا آرای تک تک آنها از منحنی نرمال تبعیت نمیکنند.
 • بی نام IR ۰۳:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۴/۰۲
  1 4
  آقای موسوی ! تو که دولت رو متهم به قانون گریزی می کنی بگو کدام قانون به تو اجازه داده که به خاطر کسب مقام و بدست آوردن صندلی دنیا جوانان بی گناه این مرز و بوم را قربانی تمایلات شخصی خودت کنی ؟ این رو به یاد داشته باش که خدایی هم هست و انشاءالله به زودی زود عواقب این بی حرمتی ها را خواهی دید .