بررسی محققان مؤسسه فناوری جورجیا نشان می‌دهد کلونی مورچه‌ها برای نجات از قطرات باران و شناور ماندن رو ی آب از رفتار مایعات تقلید می‌کند. این کلونی می‌تواند مانند مایعاتی با وشکسانی متفاوت عمل کند.

محبوبه عمیدی: بارش باران برای ما انسان‌ها شاید گاهی غیرمنتظره باشد اما مطمئنا خطرناک نیست. اما تنها یک قطره از این باران می‌تواند مورچه‌ها و دیگر جانداران کوچک را به دام بیاندازد و آنها را غرق کند!

طبیعت چاره جالبی برای حل این مشکل اندیشیده است، کلونی مورچه‌ها می‌تواند رفتار جریان‌های متفاوتی از مایعات را تقلید کند و به این شکل موانع را پشت‌سر بگذارد.

به گزارش نیوساینتیست، میکا ستریف و همکارانش در مؤسسه فناوری جورجیا موفق شده‌اند رفتار گروهی مورچه‌ها را بررسی کنند و نشان دهند آنها می‌توانند رفتار مایعات گوناگون را با میزان غلظت و ویسکوزیته متفاوت تقلید کنند. همانطور که در این فیلم می‌بینید، آنها می‌توانند برای رسیدن به مناطقی که خیس نشده‌اند، چیزی شبیه به یک قایق درست کنند؛ یا هنگامی که رو به پایین حرکت می‌کنند، مانند مایعی با گران‌روی زیاد (مانند عسل یا قیر) عمل کنند و آرام‌آرام و قطره‌قطره فرو بریزند. 173/د

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 115684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =