آیت الله صافی‌گلپایگانی به یک استفتاء راجع به مسجد جمکران و روایات وارده پیرامون احادیث آن پاسخ داده است.

به گزارش خبرآنلاین متن این استفتاء که در پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید منتشر شده به شرح زیر است:

سوال :نظر حضرت‌عالی راجع به مسجد جمکران چیست؟ آیا روایات وارد شده پیرامون احداث این مسجد، صحیح است؟

پاسخ : مسجد مقدس جمکران از مساجد و مقامات مشرفه به عنایات حضرت بقیة ‌الله ارواح ‌العالمین‌ له ‌الفداء است؛ هم از جهت اصل بناء که بر حسب نقل بزرگان حدیث از کتاب تاریخ قم و قبول اعاظم علماء و اعتماد آنها بر آن، به امر حضرت بنا شده و از آن زمان تا حال خلفاً عن سلف آن را پذیرفته و شرف حضور و نماز و عبادت در آن را مغتنم شمرده‌اند و هم از جهت معجزات باهره‌ای که در آن به ‌واسطه توسلات به آن حضرت وقوع یافته و تشرف بعضی که اجمالاً معلوم و مسلم است و مثل تواتر معنوی است و بالجمله فضیلت و موقعیت و انتساب آن به حضرت ثابت است.

چنانکه در بعض مناطق دیگر نیز اماکن و مقامات مقدسه وجود دارد که همه به عنوان مقام و ناحیه مقدسه عنوان می‌شوند؛ علاوه بر سرداب اشرف و اقدس سامره که حتی بعض خلفاء بنی‌عباس مثل الناصر لدین‌الله به آن معتقد بوده و معجزات بزرگ در آن دیده شده است، مقام معروف دیگر، مقام حضرت مهدی علیه‌السلام در وادی‌السلام است که در کشف الأستار معجزه باهره‌ای را که شک در وقوع آن نیست نقل می‌نماید و هم‌چنین مقام آن حضرت در حله نیز از این مقامات و مشاهد مقدسه است.

/62

کد خبر 119501

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۹
    0 0
    خسته شدیم بسکه اینجا نظر خودمان را نوشتیم و شما ننوشتید. اگر اینقدر می ترسید یا ملاحظه دارید چرا دنبال کاری دیگر نمی روید؟