۲ نفر
۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
ناوهای چین وارد تنگه تایوان شدند

ایرنا نوشت: وزارت دفاع تایوان روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد با بالا گرفتن برخی تنش های سیاسی و نظامی در منطقه، شماری از ناوهای چین وارد تنگه تایوان شده اند.

 این بیانیه پس از آن منتشر شد که روزنامه تایوانی چاینا تایمز خبر داد که چین در حال انجام تحرکاتی در منطقه پس از ورود کشتی های آمریکایی در این ناحیه از جهان است.

وزارت دفاع تایوان و این روزنامه گزارش کرده اند کشتی های چینی نه تنها گشت زنی هایشان را افزایش داده اند بلکه این گشت ها برخلاف گذشته به جزیره تایوان نزدیکتر شده است.

در بیانیه وزارت دفاع تایوان آمده است که روز دوشنبه این هفته شماری از کشتی ها و ناوهای گشتی چین وارد منطقه شده و اقدام به گشت زنی در آبهای سواحل غربی تایوان کرده اند.

گزارش ها حاکی است که با توجه به افزایش تردد کشتی ها و ناوهای آمریکایی در تنگه تایوان، چین گشت زنی های خود را افزایش داده است تا بتواند با ماجراجویی های نظامی واشنگتن مقابله کند.

روزنامه تایوانی نوشته است گشتی های ارتش چین به طور غیرقانونی در تنگه تایوان تردد می کنند و این روند به یک برنامه مقرر گشتی در این منطقه تبدیل شده است.

وزارت دفاع تایوان ضمن ابراز نگرانی از شرایط منطقه تاکید کرده است که از تمامی سامانه ها و ساختارهای هوایی و دریایی برای دفاع از امنیت تایوان استفاده خواهد شد.

رسانه های دولتی تایوان گزارش کرده اند از زمان روی کار آمدن خانم 'تسای اینگ ون' به عنوان رییس حکومت تایوان، تلاش چین بر این بوده که با افزایش فشارهای نظامی او و حزب حاکم دمکراتیک ترقیخواه تایوان را برای پذیرش اصل چین وادار کند.

گزارش ها می افزاید که هر بار شماری از کشتی های آمریکایی از تنگه تایوان عبور می کنند فورا ارتش چین کشتی ها و گشتی های خود را به منطقه اعزام می کند.

از ماه جولای به این طرف تاکنون ارتش آمریکا سه بار گروه هایی از ناوشکن های خود را با هدف آنچه که «ماموریت حراست از کشتیرانی آزاد» می خواند به منطقه تنگه تایوان اعزام کرده است.

52311

کد خبر 1209467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =